Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Dragele mele apar si eu.
Noce ma bucur pentru tine stiu ca ti-ai dorit mult al doilea copil. Sarcina usoara in continuare si asteptam sa ne mai scrii.

Livsy asteptam un mesaj de la tine. Doamne ajuta sa fie bine pana la urma sa ai incredere ca bunul Dumnezeu pe toate le rezolva cum e mai bine pentru noi.

Ioana bine ai venit la rugaciune. Bunul Dumnezeu sa-ti ajute sa apara cat mai repede bebe.

Ioanact multumesc ca ai intrebat de mine. Despre mine nu prea am ce sa scriu. Am fost saptamana trecuta intr-un pelerinaj la Prislop la mormatul parintelui Arsenie Boca si a fost foarte bine. Am trecut si pe la Aiud, manastirea Ramet. A fost frumos ma bucur ca am putut sa merg. Multa sanatate micutelor tale.

MaraAnisia te pup si un pupic special pentru Irina.Multumesc ca ai intrebat de mine. Eu apar mai rar dar va citesc.

Histamina multa sanatate tie si micutului tau. Doamne ajuta sa fie bine.

Va pup pe toate si sper sa auzim numai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Ioana,

Te rog frumos sa adaugi si numele noastre la acatist: Simona Adela si Daniel. Poate se indura bunul Dumnezeu si ne da si noua un bb, ca de 3 ani incercam fara succes...
Dumnezeu sa ne ajute tuturor!
Multumesc inca o data.

Simona

Citat:
citat din mesajul lui Ioana84

Buna dimineata fetele !
Ioanact iti multumesc ca m-ai adaugat si pe mine in lista.Daca se poate adauga-ma si in lista celor care duc acatiste la manastiri.Cine vrea poate sa se anunte ,caci pe 6 noiembrie plecam in Grecia la Moastele Sf. Nectarie si dau acatistul cu mare drag.
Va pup pe toate si Domnul sa va aiba in paza.
Te rog sa il adaugi si pe sotul meu Petru Nicolae si Ionela (acesta e numele meu),amandoi suntem de religie ortodoxa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Fetelor tin minte ca acum 2 ani scriam si eu disperata pe forumul vostru ca vroiam un copil. Am fost la biserici, am spus rugaciunea Sfintei Marta, si anul trecut ca ieri am adus pelume o minunatie de fata pe care am numit-o Fani.Ioana si Fotis suntem trecuti in lista, la nr.43.Ne puteti scoate, sa faceti loc pentru alte fete care au cu adevarat nevoie. Vreau sa va multumesc din suflet ca v-ati rugat cu mine, si daca se poate sa adaugati in lista voastra si pe prietena mea, Georgiana care incearca de mult sa faca copii si nu reuseste. Ramane insarcinata foarte usor dar pierde sarcina, iar doctorii nu stiu cum sa o ajute. Eu sunt foarte credincioasa, si cred ca doar Dumnezeu si Fecioara Maria o pot ajuta. Pe sotul sau il cheama Ion. De asemenea, daca nu cer prea mult, as vrea sa va rog din suflet sa treceti in lista voastra si pe cumnata mea Constantina care de 7 ani se chinuie, si cu tratament si nu reuseste sa ramana insarcinata. Pe sotul ei il cheama Tomas. Va multumesc mult de tot si imi cer scuze daca am fost prea indrasneata, avand in vedere ca eu am fost ajutata si mi-a dat Dummnezeu cel mai frumos dar care il poate da omenirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

sinaxarul de azi

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/octombrie/octombrie09.htm


Ioannoula felicitari pentru fetita.

Simona bine ai venit la rugaciune.


Va doresc tuturor o duminica frumoasa si binecuvantata.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monimo spune:

Va salut cu tot dragul!

Intru rar, dar am zis sa va mai dau un semn despre noi. Maine implinesc 21 de saptamani. Pana acum multumesc la Dumnzeu am o sarcina minunata, fara nici o problema. Doar sanii mi-au crescut spectaculos:). Parintele ne impartaseste in fiecare luna...o mare bucurie pentru pruncul din pantece dupa un an de pauza. O sa avem un baiat, la care dupa o veche dorinta a mea, o sa-i punem numele MATEI.
Saanda ma bucur sa te vad... sa sti ca am folosit cordeluta atinsa de braul Maicii Domnului trimisa de tine cu vre-o 2 ani in urma. Iti multumesc si sa te rasplateasca Dumnezeu!
Cu mult drag va imbratisez pe toate... pe care va vad si pe care nu va vad (deeva unde esti? vvvv). Sa va dea Dumnzeu multa sanatate voua, pruncilor de azi si celor de maine. Celor care inca va rugati pentru rodire va trimit din suflet o mare incurajare si niciodata sub nici o forma sa nu va pierdeti credinta. Cereti cu mare credinta si staruinta. Dupa 9 ani ni s-a implinit si noua minunea.
P.S. Ioana o sa trimit si eu un acatist la Eghina, acestui sfant intre sfinti care e mereu si alaturi de familia mea.

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monimo spune:

Ioana am trimis un PM dar nu imi apare in outbox desi sunt salvate mesajele trimise. oare l-ai primit? Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

Eu am fost plecata doua zile la tata, sa-l ajut pt parastasul de 40 de zile al mamei (Dumnezeu s-o ierte!), care a avut loc azi. (Miercuri va implini , dar l-am facut azi)
De aceea lipsa pe forum (daca s-a simtit ).

Citat:
citat din mesajul lui sandaa

Ioanact multumesc ca ai intrebat de mine. Despre mine nu prea am ce sa scriu. Am fost saptamana trecuta intr-un pelerinaj la Prislop la mormatul parintelui Arsenie Boca si a fost foarte bine. Am trecut si pe la Aiud, manastirea Ramet. A fost frumos ma bucur ca am putut sa merg. Multa sanatate micutelor tale.


sandaa ce frumos ca ati ajuns la mormantul Parintelui Arsenie Boca. Anul trecut am fost si noi..si ne pare rau ca n-am fost si la Aiud...dar poate vom ajunge.
Multumesc!

Ioannoula Bravo! Sa-ti traiasca fetita!
O sa modific in lista.
monimo sarcina usoara in continuare!
Le esti un exemplu aspirantelor. Dupa 9 ani nu ti-ai pierdut credinta si speranta!
Sa te ajute Dumnezeu sa nasti un copil sanatos si sa va bucurati de el(ea)!

O seara placuta, tuturor!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Ioannoula am facut modificarile. Erai in lista la 146 .
Le-am trecut si pe prietena si cumnata ta.
Sa le daruiasca Dumnezeu prunci cat de curand!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Ioannoula am facut modificarile. Erai in lista la 146 .
Le-am trecut si pe prietena si cumnata ta.
Sa le daruiasca Dumnezeu prunci cat de curand!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!


Multumesc din suflet!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioannoula

Fetelor tin minte ca acum 2 ani scriam si eu disperata pe forumul vostru ca vroiam un copil. Am fost la biserici, am spus rugaciunea Sfintei Marta, si anul trecut ca ieri am adus pelume o minunatie de fata pe care am numit-o Fani.Ioana si Fotis suntem trecuti in lista, la nr.43.Ne puteti scoate, sa faceti loc pentru alte fete care au cu adevarat nevoie. Vreau sa va multumesc din suflet ca v-ati rugat cu mine, si daca se poate sa adaugati in lista voastra si pe prietena mea, Georgiana care incearca de mult sa faca copii si nu reuseste. Ramane insarcinata foarte usor dar pierde sarcina, iar doctorii nu stiu cum sa o ajute. Eu sunt foarte credincioasa, si cred ca doar Dumnezeu si Fecioara Maria o pot ajuta. Pe sotul sau il cheama Ion. De asemenea, daca nu cer prea mult, as vrea sa va rog din suflet sa treceti in lista voastra si pe cumnata mea Constantina care de 7 ani se chinuie, si cu tratament si nu reuseste sa ramana insarcinata. Pe sotul ei il cheama Tomas. Va multumesc mult de tot si imi cer scuze daca am fost prea indrasneata, avand in vedere ca eu am fost ajutata si mi-a dat Dummnezeu cel mai frumos dar care il poate da omenirii.

Draga Ionnoula eu plec pe 6 noiembrie la Sf. Nectarie in Grecia si i-am trecut si pe ei in acatist.Dumnezeu sa ii ajute!

Mergi la inceput