Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI!

Fetele,
sunt f suparata.
Pe 6 sept Strumf a capatat o viroza d ela cresa. L-am tinut acasa. i-a trecut viroza, dar s-a constipat. au rezultat 3 fecaloame de la care a facut toxinfectie si e coli a trecut in urina si a urmat o infectie urinara cu spitalizare. dupa spitalizare l-am tinut acasa o saptamana. l-am dus din nou la cresa apoi si a facut enterocolita si acum viroza respiratorie.
la cresa a fost trantit in patut de o educatoare si asta l-a afectat f tare.
l-am retras d ela cresa.
a slabit 300 de gr. avem 6.600 kg,72 de cm, de la 1,5 kg si 42 de cm si avem 1 an si 2 luni.
tipa, plange, e speriat.
papa numai ce vrea si suge mult de la mine.
ii dau imunostimulator cu colostru si probiotice, biotics si infatrini,miere cu propolis.
are febra,pana in 38 face acum, tuseste, expectoreaza are muci incolori.ii dau nurofen alternativ cu panadol, i-am dat eurespal pana l-am fluidificat de tot, ii pun colargol in nascuc.
nu stiu ce sa mai fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Doamne ajuta!

Imi cer iertare ca am disparut in ceata! Multumesc, Mara , ca ai intrebat de mine si va multumesc tuturor, pentru tot Am disparut pentru ca am tot fost plecata cate o zi, doua, apoi ramaneam in urma cu toate si nu apucam sa intru, nici nu am mai citit, acum am recuperat... As vrea sa va spun mai multe despre mine, dar nu prea stiu ce, am stat foarte mult timp impreuna cu acea persoana speciala despre care va spuneam acum ceva timp... sunt din pacate si multe lucruri care nu se imbina intre noi, am fost foarte fericiti la inceput, apoi lucrurile mai scartaie, eu nu sunt foarte idealista, deci nu-mi imaginez ca totul va fi perfect intotdeauna, dar cred ca trebuie sa avem un spatiu in care sa ne invartim si acela trebuie sa fie ok, poate nu mereu foarte foarte sus dar nici sa coboram sub o anumita limita. E greu... Nu stiu ce sa spun, o sa mai vedem, mai e si distanta intre noi (nu foarte importanta), diferenta de confesiune... in momentul acesta pur si simplu nu stiu ce o sa fie. Sunt destul de trista si va rog sa ma iertati ca ma descarc aici, nu vreau sa va molipsesc! Imi cer iertare! am zis sa va pun putin la curent cu ce mai fac.

Ionela, bine ai venit! Bunul Dumnezeu sa va daruiasca pruncul dorit si chiar mai multi copilasi sanatosi, sa va bucurati de ei! Doamne ajuta!

Alina, cu intarziere, La Multi Ani! Justinei si sotului tau, sa fie sanatosi si sa va bucurati impreuna de cele mai frumoase clipe!

Bebelu, ma bucur mult ca ai trecut pe la noi! Ce mare e fetita ta, deja! Sa fie sanatoasa!

Lili_G

Noce, sa ai o sarcina usoara in continuare, FELICITARI! Sa aveti o fetita sanatoasa, la termen! Ma bucur mult ca v-ati intors in tara!
Hopul de pe 7 septembrie... cred ca a fost o discutie cu parintele duhovnic, in care intrebam daca ar trebui sa renunt la relatia cu acel domn, pe atunci nou cunoscut, pentru ca eu sunt ortodoxa pe stil nou, iar el pe stil vechi, si asa cum stau lucrurile acum, bisericile nu sunt in comuniune, noi nu ne-am putea casatori decat daca unul imbratiseaza "confesiunea", ca s-o numesc asa, a celuilalt.... O situatie cam fara iesire, din punctul meu de vedere. Parintele nu mi-a interzis aceasta relatie, deci atunci pe moment am fost foarte fericita. Imi asum un risc, acela ca nu mergem catre nicaieri, pentru ca mi s-a parut ca merita sa ma implic si sa vad ce iese. Dumnezeu, numai El, ne va lumina, sa stim ce e bine sa facem in continuare (vorbesc de mine si de prietenul meu...) Multumesc pentru intrebare!

Gerogia, ce mai faci?

Pogo , iarta-ma ca nu ti-am mai raspuns pe mail! Nu mai stiam ce sa scriu, multumesc pentru mesaj! Multa sanatate, tie, fetitei si tuturor celor dragi!

Pinuta, ce mai faci?

Laurra

Va port pe toate, absolut toate in gand, chiar daca nu am scris aici, sunteti refugiul meu in momente grele, persoanele la care ma gandesc cu mult mult drag si carora le doresc tot binele din lume, daca s-ar putea.... Bunul Dumnezeu sa va rasplateasca si sa va ajute in toate!

Va rog sa ma iertati ca am vorbit atat de mult despre mine.
Va doresc o zi plina de soare in suflete!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Histamina, acum am vazut ca ai scris, sper sa te poata sfatui fetele care sunt mamici! Multa, multa sanatate lui Sebastian!!! Doamne ajuta!

Housepocket , iertare, am uitat total sa te mai sun, eram ca amarata si in plus ma mai doare si un dinte [:d] colac peste pupaza! O sa treaca... vorbim curand! Voi mergeti la Iasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:


Doamne ajuta!

Ioana84, bine ai revenit, ce frumoasa urare ne-ai facut azi sa-ti ajute si tie Bunul Dumnezeu sa ai o zi luminata

vroiam sa va povestesc despre o minune de care am auzit zilele trecute: o vecina de-a mea, preoteasa, a reusit, dupa multe suferinte,sa ramana din nou insarcinata si sa parcurga primul trimestru de sarcina,la 43 ani. vorbind cu ei despre cum a fost posibil, in sfarsit, stiind ca isi doresc de mult timp, ei mi-au spus ca acest copil a venit datorita rugaciunilor fetitei lor de 14 ani,care dintotdeauna si-a dorit un frate/ sora, si mai ales pentru ca preoteasa a fost la o Manastire in Moldova,despre care auzise ca face minuni:
http://www.formula-as.ro/2007/787/spiritualitate-39/spre-dumnezeu-in-genunchi-8332

desigur ca totul a fost posibil datorita credintei, rugaciunilor si sperantei din sufletele lor. am dorit sa va impartasesc acest lucru minunat, poate ajuta cuiva.

Housepocket si bebelu, multumim de info despre pelerinaje. zile implinite alaturi de familie

Livsy, ce bine ca ne-ai dat de veste iti doresc sa se limpezeasca situatia cu prietenul tau si sa fii din nou fericita

Noce, felicitari pt sarcina, sa fie cel putin la fel de usoara ca prima.

Lauraa, Maria08, ce mai faceti,gravidutele noastre dragute?

Histamina, uf, ce de pb cu sanatatea. nu stiu cum sa te ajut, cam acelasi tratament il urmam si noi in caz de nevoie. iti doresc sa fiti sanatosi si sa se sfarseasca pb tale.

va imbratisez cu drag pe toate

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana84 spune:

MaraAnisia intradevar m-rea Hagigadar face minuni si cand ma gandesc ca e situata la 30 km de mine si nu am fost niciodata ci doar am trecut pe drumul de langa ea.Trebuie sa merg neaparat,am sa merg daca imi ajuta Dumnezeu pana acolo!
Multumim de link!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/sinaxar.php?date=1317873600" target="_blank">Sinaxarul de azi!

Livsy bine-ai revenit!
Sa-ti ajute Dumnezeu ca aceasta relatie cu acel prieten sa fie pt totdeauna, sa deveniti sot si sotie!
histamina sanatate celui mic!
N-ai putea sa-l tii acasa o perioada?
Si mai ales a nimerit o educatoare care il bruscheaza.
El (ei) realizeaza tot ce se intampla.
Imi pare rau! Saracutul! Cum sa se poarte asa cu un copil atat de mic?!
MaraAnisia multumim pt link!
E f interesant, drumul in genunchi pana la Manastirea Hagigadar!

O zi frumoasa sa aveti!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

sunt zombie.
o ora de somn.
iar constipat, iar vomitat.cand a adormit strumf, a facut sotul 39 de grade.
cred ca la 39 de kile o sa ajung cat de curand, eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Buna dimineata, fetelor!

Multumesc mult pentru gandurile bune! Doamne ajuta sa se inmulteasca vestile bune acum toamna, in prag de Sf Parascheva. Am observat ca in fiecare an dupa sfintii toamnei, dupa Sf Nectarie apar boboceii!

Ionela, bine ai venit si drum bun pe calea credintei! (asa cum avem toate nevoie de fapt)

Alina, m-am gandit la voi de Sf Justina, dar n-am apucat sa scriu! Sa creasca mare in sanatate si pace printesa ta!

Histamina, imi pare rau pt experienta trista cu cresa. Nu poti sa mai stai cu el acasa? Sau poate la una privata e mai bine. Sa se insanatoseasca repede puiul!
Pt imunitate sunt foarte bune catina si afinele, eu ii dau copilului dimineata cu amestecate banana si cereale.
Pt febra eu am ales sa nu-i dau nimic, febra e buna, distruge virusii. Fiecare mama cum simte.
Pt constipatie, e bun magiunul de topoloveni cu putina apa.

MaraAnisia, ce Dar frumos au primit preoteasa si fetita ei! Ne da Dumnezeu copii, numai sa stim sa asteptam si sa ne bucuram de ei cand vin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/sinaxar.php?date=1317960000" target="_blank"> Sinaxarul de azi!

noce .


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

ce liniste aici....fetelor de azi intro saptamana...dra mea face un an..incep emotiileeee de pe acum....cat si pregatirile...

Mergi la inceput