Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata!!

Acum am citit ca a fost cutremur in Ro. Mare?

adriana, altesa - bine ati venit, e loc pt. toata lumea, lista e mereu deschisa. Sarcini usoare in continuare. Daca vreti, lasati datele pt. lista (UM, DPN, data nasterii si ce ascunde burtica).

mariucas, laura - bine ati revenit si voi!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 33s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

neata fetele
o cafeluta?
adriana, altesa bine ati venit
ma simt asa obosita si nu pot sa dorm
noaptea nu dorm si nu de la arsuri ca mananc rennie si dicarbocalm de mi s-a luat
nu ma ia somnul, stau si butonez tv-ul
nici ziua nu ma mai ia somnul

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
Florin 18 ani si +34 Matei Ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Neata! Multam de cafea luny!Ti-ai mai revenit din raceala?
Adriana, altesa, bine ati venit! Altesa, nu esti singura cu DPN in ianuarie, si Simo e la fel! Noi va primim cu drag.
Brambu, eu stau in Ro, dar acu am citit s eu la luny ca a fost cutremur. Noi aici in Ardeal suntem feriti, de abia s-a simtit foarte foarte putin cutremurul din '77.
Si acu sa ma laud si eu! Asa bine e sa dormi mai mult dimineata.... Asta-noapte m-am trezit de 2 ori (la 3 sa merg la baie si l-am auzit pe Stefan vorbind in somn si la 4.30 s-a trezit Stefan si m-a strigat sa il duc sa faca pipi). La 6.30 dimineata ne-am trezit cu totii, am inbracat si hranit copilul si la 7 eram singura. Asa bine a fost sa ma pun iar in pat..nu credeam ca voi mai adormi, dar am facut--o. Pana la 9!!!
Acum imi beau si eu cafeaua si o iau pe jos (la viteza cea mai mica de data asta) spre doctorita de familie, sa imi dea fierul si concediul medical, ca de la 1 oct sunt si eu in prenatal. Va pup si revin mai incolo!
PS. Azi am schimbat si eu saptamana. Inca una si schimb si eu prefixul

diana29+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Nici eu nu am dormit prea bine, mi-au amortit mainile, soldurile, arsuri...si o multime de ganduri Cred ca partea cu agitatia o am de la faputl ca m-am hotarat sa intru si eu in prenatal dupa ce aseara am plecat la 20.45 de la serviciu, atatea ore de stat pe scaun si de inghesuit bebelina in burtica ...acum as vrea la finalul lui octombrie sa-mi iau o saptamana de concediu (era deja planificata) si apoi sa intru in prenatal. Sa vedem cand imi fac curaj sa anunt la serviciu

Nina, stiu, eu imi faceam seara o cana mare de ceai si amestecam mai multe plante...acum, cu sarcina nu stiam ce sa mai pun in afara de musetel, pana la urma mi-am luat de la plafar si frunze de zmeura rosie si catina si fructe din padurea romaneasca
Adriana, bine ai venit te asteptam sa participi la discutii alaturi de noi
Laura, concediu frumos si usor sa ai
Mariuca, f frumos nume i-ai ales baiatului, super


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 29+ cu minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela.1975 spune:

Buna fetelor. Va pup pe toate si o zi cat mai buna .

Ca de obicei va citesc dar scriu mai rar. Abia astept sa raman si eu acasa, cam peste 2 saptamani si atunci o sa fiu mai activa.

Pica felicitari pt vestile bune de la eco. Maine merg si eu la control, nu la ecografia morfologica, sunt curioasa cat are si bebelina mea la 30 de saptamani. La 28 mai pierduse din avansul pe are l-a avut la inceput, sa vedem acum cum a evoluat.

Ralu felicitari pentru vestile bune, o sa vezi ca totul o sa fie bine.

Bun venit noilor burtici aparute asa aproape de termen.

Vad ca va ocupati de bagajul pentru spital. LA mine noroc cu mama ca o sa spele ea tot ce am cumparat, mai avem ceva achizitii de facut, o sa mai citesc ce trebuie pentru bagaj.....oricum eu zic ca mai am timp, ma ocup de asta dupa ce raman acasa.

Am vazut ca sunt fete care stau aprope de plaza, ma inscriu si eu pe lista, poate punem de o intalnire.

Va pup din nou si o saptamana cu vesti bune, fara insomnii si dureri de spate.

30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Diana, ma bucur ca ai dormit si te-ai odihnit si ca azi e bine! Sa ai grija de tine! Sa-ti priasca concediul


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 29+ cu minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anita_a spune:

Buna dimineata1
anna, aris, brambu, mersi mult de raspunsurile referitoare la imbracamintea de bebe . Chiar o sa intreb la spital daca trebuie sa duc haine pt bb sau nu - am presupus eu ca da. Acuma parada modei nu vreau sa fac cu ea, ma gandesc oricum un pic panicata la cum o sa manevrez o fiinta asa de mica, dar cred ca/ sper ca o sa foie ok. Asa ca, daca nu murdareste haine f des e o veste buna
Deci salopete cu botosi e cel mai simplu... nu stiu de ce ma gandeam eu ca acele salopete nu merg pe pielea goala si trebuie sa ii mai dau o camasuta sau ceva pe sub ele.

Referitor la ceaiuri, cred ca cele mai sigure sunt alea fructate ca nu au contraindicatii, in rest cam toate au cate ceva. Eu beau ceai de sunatoare, 1 cana la 2 zile, desi e contraindicat in sarcina, sau de fapt "se recomanda cu precautie", dar am pulsul f accelerat si mi-a fost recomandat ca sa ma mai linistesc :))

Bun venit noilor burtici!

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anita_a spune:

actualizare de semnatura

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

multumesc de primire eu presimt eu asa ca nasc la sfarsit de decembrie desi am DPN 7 ianuarie 2012,ascund un baietel in burtica si eu sunt nascuta pe 28.05.1988

26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela.1975 spune:

Fetelor, apropo de hainute, paturici si altele am si eu cateva intrebari:
- am retinut ca salopetele sunt cele mai utile, din astea am luat si eu
- cu ce il inveliti pe bebe cand doarme? pilotele de copii mi se par foarte mari pt un bebelus; eu am luat paturici dar nu stiu daca e suficient (eu sunt friguroasa de fel)
- e mai bine sa iau sac de dormit in loc de paturici? dar si sacii de dormit am vazut mai grosi si mai subtiri asa ca iar sunt zapacita



30

Mergi la inceput