Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

eu ma retrag la nani mai astept idei de la voi....daca aveti timp,acum ma bag la caldurica in pat ca la noi se lasa tare rece noaptea,azi am cam baut 3 cani de must....olare dauneaza.oricum e asa de bun,veniti la mine ca va servesc si pe voi

33+ ,teodor de 2 ani,tati si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

buna seara dragelor va scriu si eu ca sa stiti de mine eu am dpn pe 7 ianuarie dar cum nu cred ca o sa nasc fix la 40 de saptamani ,pana una alta scriu si pe la voi.

Am vazut ca majoritatea femeilor nasc undeva intre 37 si 39 de saptamani foarte rar ajun la 40.

Va si va urez o seara buna

26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Pica, maine cred ca spre Domnesti o apucam, sa vedem niste casute, dar sa vedem ce stabilim de dimineata la tel, ce se poate viziona.. cat facem pana acolo, cum se circula, dupa ora 10?..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Altesa, bine ai venit! Sa stii ca noi te primim cu mare drag chiar daca nasti in ianuarie Acum depinde de sarcina, eu la prima am nascut dupa 40 de saptamani.

Va pup, seara buna si noapte linistita in care sa dormiti bustean


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 29+ cu minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

si eu la fel

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Craita spune:

buna seara, de cand astespt ziua de azi...am intrat in concediu de odihna si apoi intru si eu in prenatal, in sfarsit voi avea timp sa va scriu si eu mai mult, ca de citit v-am citit in fiecare zi

Laura 30 Alesia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Craita spune:

va pup pe toate si va doresc sanatate maxima si voua si bebeilor vostri...noapte buna

Laura 30+ Alesia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_2610 spune:

Buna tuturor,

Mi-am facut curaj in noaptea asta (ca eu am insomnii) sa ma inregistrez si eu pe forum, ca sa pot participa la discutii. Am mai citit pe ici pe colo ce ati scris, mai ales la inceput, prin martie, cand am aflat ca sunt insarcinata, dar m-am luat cu problemele pe care le aveam atunci si nu am mai intervenit. Acum, spre sfarsit, parca simt nevoia sa vorbesc si eu cu persoane in aceeasi situatie si preocupate de aceleasi lucruri si ma gandeam sa va intreb daca ma mai primiti si pe mine? :) Am citit cateva capitole din urma si am vazut ca ati mai primit pe cineva si m-am gandit sa incerc si eu :)

Cum abia mi-am facut cont, stiu ca trebuie sa scriu vreo 10 mesaje ca sa apara in timp real, dar sper sa recuperez maine-poimane...

Eu tocmai am intrat in 35 de saptamani, astept o fetita si sunt ocupata cu ultimele pregatiri, ma gandesc si eu la salopetele, paturici, etc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neatza!
ne-a trezit cutremurul
Adriana, Laura, bine ati venit, sigur ca va primim sa lasati datele sa va trecem in lista, apoi, spor la palavragit!
merge sa ducem Muful la gradi, apoi vin la cafea cu voi, pana arezolvam 'destinatia' zilei...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucas spune:

Buna dimineata.
Ma bucur sa vad ca, in principiu, sunteti bine toate (cat se poate).
Eu am ajuns in saptamana 30 si 4 zile, continui tratamentul cu Gynipral 3/zi. Ma zuguduie de nu ma vad, cam o ora dupa fiecare doza, dar asta e, ce nu fac eu pentru baietelul meu (fost fetita). Ne-am gandit sa-i spunem Bogdan Matei.
Cantarul spune 57 de kg, medicul e multumit. Mai am dreptul la 4 kg.
Nu am facut bagajul pentru spital. O sa ma ocup de saptamana viitoare, n-am prea avut timp... Abia aseara am realizat ca mai e atat de putin, nu-mi vine sa cred ca am reusit sa parcurg toate lunile de sarcina de pana acum!
Toate cele bune!

Mergi la inceput