FIV in Ungaria 139

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

adi iti place semnatura mea???
Asta ca sa vezi cat de mult mi-a placut!!!

Laura



8+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...


Mami, intr-adevar e cea mai frumoasa semnatura ever ... Ai reusit sa ne emotionezi si pe mine si pe sotulache ... Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Nu-mi vine sa cred cate pagini ati scris ... si numai de vreo 5-6 zile n-am mai intrat. Tare harnicute fetele ...
Samira, numa tu poti pati atatea ... important e ca le faci fata cu brio, inclusiv tutelor de la laborator Ce tare ca o sa ramai de Craciun
artistico, asteptam vestile bune
Sabina, nu-s cam multe medicamentele? Eu recunosc ca pe langa ca sunt fricoasa, nici nu am avut timp sa ma documentez bine si inca nu iau nimic mi-am comandat cate una alta ... si le strang frumos pe noptiera, pana reusesc si eu sa citesc una alta ...

Samira, daca ii scrii lui PK, sa-mi spui si mie cum lucreaza in perioada decembrie-ianuarie, daca mentioneaza cumva ...

Pup fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

cris,i-am scris...astept raspunsul dimineata.

sabina,dupa umila mea parere iei cam multe.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

:))
si la ce sa renunt? :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemskaia spune:

buna seara fetelor...sentimentale, vad, acum

samira, multzam fain de info si dea DD sa fie un decembrie...de neuitat! pt mine si ai mei e cea mai frumoasa luna a anului. va doresc sa fie si la voi la fel!

adc, ce mai faceti voi? ma bucur sa vad ca mai scrii. sa creasca burtica mare, mare

balanta, daca ajungi in Praga la farmacie, poti intreba, te rog, daca elibereaza progesteron inj (Agolutin ii zice) fara reteta? si daca am putea apoi sa reperam si farmacia...ar fi perfect; as ruga pe cineva de acolo sa'mi trimita. acu'.... profit si io dar e pt o cauza nobila, sper sa nu te superi

aristica, bafta multa!

seara faina va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sabina,personal as renunta la vit.C,seleniu,zinc,Femibion si MagneB6.
bine...nici nu stiu ce probleme ai exact asa ca e posibil sa gresesc.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

kemskaia, desigur, daca ajung intreb; insa nu stiu cand ajung - deocamdata e doar la nivel de plan. Dar de ce crezi ca nu ti-ar da progesteron injectabil cu reteta de Romania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

kemskaia,dar va pot da eu reteta unei farmacii din Praga care trimite cu DHL sau posta Agolutinul...am adresa de mail de la mamiLaura.
poti scrie acolo si te lamuresti cu tot ce ai nevoie.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemskaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

kemskaia,dar va pot da eu reteta unei farmacii din Praga care trimite cu DHL sau posta Agolutinul...am adresa de mail de la mamiLaura.
poti scrie acolo si te lamuresti cu tot ce ai nevoie.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna



ok, multumesc mult hai sa incercam si'asa
acu' jum de ora am vb cu cineva din Praga si i'am rugat sa intrebe dc reteta din rom e buna.

balanta, multumesc oricum!

de fapt...nici nu stiu de ce ma agit atat ca nu stiu sigur dc am nevoie de prog inj (desi pp ca m'ar ajuta, la deficitul meu de progeteron....numa' sa fie si dr de acord) dar macar sa stiu sursa

a, si din experienta voastra, care ati avut prog inj, cum se face, ce doza (exista min, max?), zilnic? e intramuscular?
intrebari, intrebari si iar intrebari mai putetzi?

multumiri...nenumarate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

eu luam femibion pt trombo homo ale mele, si vitC, zinc si seleniu tot din cauza asta. si putin pt tiroida.
magne+b6 poate imi mai scade estradiolul

Mergi la inceput