FIV in Ungaria 139

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Fetelor, care umblarati mult prin Praga: adina, laura si alte fete daca sunt: va rog, spuneti-mi daca stiti cumva daca Samabata sunt deschise farmaciile in Praga. Multumesc
samira si eu as fi amanat histeroscopia in situatia ta.
Eu, in asteptarea FIVului, imi fac secretiile, PAP, samd tot la 4 luni, ca nu se stie niciodata cand zice dr sa incepem (in functie de analize, normal) si nu vreau sa ma prinda nepregatita cu ceva .
M-am saturat de cracanat pe la Medlife, dar sper sa vina ziua in care sa spun ca a meritat tot ce am facut pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ariadna,sunt deja in starea in care m-am obisnuit sa am tot soiu de piedici.
stiu ca drumul meu e doar inainte asa ca...merg inainte.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ariadna,semnatura aia frumoasa era a lui tamarylis
si mie imi placea foarte mult.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

of samira.
lasa, e importanta histeroscopia, asta e.

mai am si eu o intrebare de baba. in viata mea n-am avut furuncul. cand am facut fiv 1 m-am ales cu o buba undeva pe mana stanga. s-a umflat, s-a umflat, n-a durut si a facut poc undeva la o luna dupa fiv. dar n-a facut poc de tot. a ramas umflata. eu n-am facut nimic in legatura cu ea pt ca nu m-a deranjat deloc. iata ca s-a trezit de 2 zile, e fierbinte zona si tare, inca nu da semne vizibile de coacere. ce sa fac eu cu prostia asta.
m-am gandit ce o fi apucat-o: eu iau acum: vitC, seleniu, zinc, q10, omega3, acid folic, femibion, vitex, magne+b6. si euthyroxul dimineata. de cateva zile am marit doza de q10 dupa ce am vb cu voi. ce credeti voi ca pot face eu cu buba mea? si alta intrebare: credeti ca iau cam multe antioxidante?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Uau, samiruto daca citeste doftorita ta pe aici, data viitoare te asteapta cu o pereche de ochelari pe ochi si te intreaba daca inca mai crezi ca are nevoie
ariadna, mama de gemenasi, nu-s gravida, doar in focuri cu cel de-al treilea fiv care-mi da mari batai de cap...eram felicitata pentru obtinerea a 7 embrioni, maine sper sa plec cu 4 dintre ei acasa

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

mami_vreau, e cea mai frumoasa semnatura pe care am citit-o vreodata! crede-ma c-o spun cu toata sinceritatea (pana acum era in top o semnatura a unei fete care din pacate nu am mai vazut-o tare de mult pe forum dupa ce a trecut printr-un imens nenoroc... sper ca a trecut si a mers mai departe si stie de ce nu i s-au mai vazut urmele de pasi in nisip).

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************


Ari am primit poezioara prin mesaj de la adipapazi... iti dai seama ca mi-au dat lacrimile cand am citit-o... Mi-a placut foarte, foarte mult si am vrut sa o folosesc si la semnatura...
Ma bucur ca va place si voua...

Si mie imi placea semnatura de care spui... Era cam asa, nu???
"Se spune ca, intr-o noapte, un om visa ca merge pe plaja prin nisip. Cu fiecare pas pe care il facea, el vedea pe cer, ca pe un ecran, imagini din viata lui. Iar pe nisip vedea doua urme de pasi, pasii sai si pasii lui Dumnezeu, mergand alaturi de el.

Omul privea pasii pe nisip si a observat ceva ciudat. Cand pe cer apareau momente grele din viata sa, pe nisip era doar o singura urma de pasi. Aceasta l-a speriat si cu lacrimi in ochi l-a intrebat pe Dumnezeu:

- Doamne, cum se face ca chiar atunci cand imi este mai greu m-ai lasat sa merg singur pe drumul meu?

Si povestea spune ca Dumnezeu i-ar fi raspuns si i-a zis:

- Dragul meu, atunci cand vezi un singur sir de pasi nu inseamna deloc ca eu te-am parasit in clipele cand ti-a fost cel mai greu. Atunci te purtam pe bratele mele si de aceea vezi doar o urma de pasi."

Aristica nu este graviduta inca... a avut ieri punctia si a avut 7 ovocite, azi are 7 fertilizati si maine face ET...

Laura



8+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

Fetelor, care umblarati mult prin Praga: adina, laura si alte fete daca sunt: va rog, spuneti-mi daca stiti cumva daca Samabata sunt deschise farmaciile in Praga. Multumesc


eu am vazut farmacii deschise in Praga sambata, chiar destul de multe...

Laura



8+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ariadna asa cum zic fetele semnatura era a lui Tamy, dar eu stiu ca ea este mamica fericita de fetita frumoasa, nu stiu sa fi avut vreun nenoroc
Samira
Mamie foarte frumoasa semnatura ta
Aristica peste 14 zile te felicitam si pt sarcina obtinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

da, da, memoria imi joaca feste si am facut o confuzie intre tamarylis si alta fata de pe forum care a pierdut sarcina intr-un stadiu foarte avansat si de atunci nu a mai scris deloc, la trombofilie scria de obicei. semnatura intr-adevar era impresionanta, dar citind-o pe cea a lui mami_vreau (via adipapazi) mi-au dat lacrimile

aristica, sa fie intr-un ceas bun atunci si chiar sa fii gravida acus-acus!

samira, si celelalte fete care iau prednison, sa aveti grija cu el, si eu dupa fiecare fiv cand am luat am sesizat o scadere mare a imunitatii (inainte eu raceam o data la 2 ani, de cand cu prednisoanele, imediat dupa ce se incheia fivul ma potcoveam cu viroze)... eu stiu ca in sarcina nu am continuat decat pana prin sapt 9 si atunci reducand doza la 1/4 din pastila de 4 mg (sau 5 , nu mai stiu cat are prednisonul) Mi-a fost teama sa continuu pentru ca citisem ceva pe un site strain ca ar da malformatii la creierul bebelusului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ariadna,eu am incheiat ce Prednisonul.
m-a mancat in dos...am luat...m-am dat peste cap cu imunitatea...gata!!!!
nu-mi mai trebuie.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput