Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pupam fetele!

Am tone de treburi ca-n week-end am lenevit...dar mi-e o leneee!!
Ieri am facut tort de zahar ars. ADRYIII, sarumana de reteta, este excelent! Si se face foaaaarte usor!

BEBELU, povesteste-ne ce continea tortul ala, ca mi-a ramas gandul la el. Decoratiile le-ai facut sau le-ai cumparat?

ANCA, unde vad si eu poze de la adunarea de mamici?

ANDUTZA, Catalina statea asa cocosata acum vreo 2-3 luni, cand nu se putea sprijini bine in fund si se proptea in fata in manute. Acum sta dreapta bine mersi

GABRIELA, sunt de acord 100% cu articolul ala! N-as fi putut s-o spun mai bine...

Ma duc sa pun papa pe foc. Revin



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna fetelor !
mirelush bine macar ca sunt vioi ! dar sa te duci la dr cu ei maine [pup[
laura_luiza sa va fie de bine mutarea.te asteptam mai des
fragrant ma bucur ca ati ajuns cu bine , cu ocaia asta o sa intri si mai des
deea sav afara din butoi!hai!

rsz 1: andrei al meu sta mai multdrept, dar mai sta parca si cocosat cateodata ..
rsz2 : nu am femeie la curatenie...fac je toata ziua

pai bine domnule...mie nu imi raspunde nimeni eh?

!!! Pot sa folosesc margarina unirea pt crema de tort..in loc de unt ? ca nu am unt si nici magazin aproape !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Servus,

sanatate bolnaviorilor, tare greu e cu toate bolile astea, nici nu vreau sa ma gandesc, pana acum n-am avut de nici unele...si nici nu vrem.
Laura, l-am vazut pe Edu pe fb, e o minune de copil! Adaptare usoara in Israel .

Goanga mea a mancat cam toate felurile de carne permise impreuna cu fructe. Chiar si peste si ficat. Azi am reusit sa-i dau si legume din borcan cu niste carnita de pui, suntem pe drumul cel bun.

Roxx, tare-mi place si mie tortul de zahar ars, eu am facut ieri pentru prima data un tiramisu, pana la ora asta doar din asta ammancat, si dimineata si la pranz....

Fragrant, multumim pentru lista, am salvat-o si eu.

Noi nu avem apa, au oprit-o fara sa anunte si nu i-au mai dat drumul nici acum. Ne spalam in lighean cu apa plata dar vasele se aduna...


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Missmj, eu cred ca poti sa folosesti si margarina,o sa arate la fel dar gustul nu cred ca o sa fie acelasi. Eu nu folosesc la prajituri decat unt. Nu iau din cel mai scump dar cred ca e mai bun decat margarina.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

dedicut multumesc...ma gandeam doar ca poate sa nu iasa...dar daca iese, atunci fac cu margarina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

CARMEN, poti sa folosesti cu incredere...pe vremuri mama facea toate cremele numai cu margarina, asa erau retele, untul era mai rarut la vedere..
M-am apucat de nenea Grey, nu m-a dat pe spate asa tare, poate mai incolo. O sa ma bag si la ala cu nevestele, poate cine stie...

LORI, pe nenea cu cartea il cheama Bruno Brigo, carticica e f ieftina, undeva pe la 10 lei parca.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

buna gagici, ce mai faceti si ce mai desertuiti?

noi suntem bine, toti 3, hai sa-l pun si pe tacsu', toti 4........mama ce ne-am inmultit .

Rsz. eu nu am femeie la curatenie, dar tare mi-as dorii una .
Rsz 2. si gogoasa mea sta cocosata putin deasupra funduletului(nu stiu cum se numeste zona ), am tot intrebat med si a zis ca nu-i problema, tre' sa ma duc la un orto sa vad ce spune.

Acum am si eu o intrebare, daca gaseste careva homeopatele din lista de urgenta(LAvinia ) ma poate ajuta si pe mine sa le achizitionez(trimit banuti, tot ce este nevoie).

am de calcat de innebunesc si un chef .

Pup si ne mai citim, ma mai duc la doc in noiembrie

edit. schimbat adaugat semnatura noua

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011) si 6+

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

A trecut prima zi de munca!A fost ok.Medeea a plans vreo jumatate de ora pana sa adoarma,dar in rest a fost zambareata si jucausa.Nu a vrut sa manance la lingurita dar a convinso sa manance la biberon cereale de la hipp cu lm.

Rsz:
Medeei ii miroase foarte frumos gurita
Cand sta in fundulet sta cu spatele f drept

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Am uitat, multa sanatate bbilor bolnaviori si LMA CArla.

si ei ii miroase urat gurita, dar eu o spal pe dinti

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011) si 6+

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna ziua si la mamici si la pitici!
Si fiica-mea sta in fund dreapta de spate; iar gura ii miroase frumos, asa a "fresh" nu stiu cum sa descriu mai bine :)
Intrebare legata de lista de produse homeopate: daca produsele (plantele) respective se gasesc la plafaruri sau daca nu, unde?
Apoi cred ca sunt cam "blonda" la faza asta dar ce inseamna "ch" adaugat langa cantitate imediat dupa denumire?
Multumesc si o zi usoara, sanatate copilasilor bolnavi.

Mergi la inceput