Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(83)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

A, despre mirosul guritei: asa frumos miroase, a bebe, incat abia ma abtin sa nu o pup pe gurita, eu fiind absolut impotriva acestui fapt.
Multumesc de raspunsurile legate de spate. Da, cum spune si Alinush, si spatele Mirunei e curbat acolo jos. Ea sta foarte bine in fundulet, de la 5 luni, dar ori sunt eu paranoica, ori are coloana putin curbata. Daca se intinde spre mine sa o iau in brate sau daca o tin de manute sa mearga, nu sta deloc cocosata. Poate e doar o senzatie din cauza curburii de deasupra fundicului sau a faptului ca are gatutul scurt


Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Lori-felicitari pt puiutul mancacios!!!Imi doresc atat de mult sa vina o zi in care sa zic si eu la fel!

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

rmbbc - ch reprezinta dilutia/concentratia remediului. De regula, pt afectiuni acute se folosesc dilutii mai mici, pt cele cronice, dilutii mari, de peste 200.
Sunt niste granule, de genul lui Oscilo iar mie mi le-a luat sor-mea de la o farmacie Helpnet...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Multa sanatate puiutilor bolnaviori!

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Noi iesim la plimbarici scurt. Ne intoarcem intr-o ora, ca la 17.45 nasii nostri cu tripleti cu tot sunt la Happy Hour la ProTv.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Multumesc frumos FRAGRANT. Esti o draguta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

aoleu ce vita sunt
mi am bulit un vas iena...am pus sa fac mere coapte si am pus numa merele si ciuciu apa
si cuptorul era setat la 250grade.....
la un mom dat miroasea a zahar ars
cand ma uit in cuptor...vasul meu crapat de jale
off off, mai mai
bine ca a fost numa 15 lei
mai luam altul
dar merele au iesit bune bune
am facut si niste gutuie la abur, asa ca mancam mar+gutuie+orez

la pranz au halit orez cu vita si mult morcov
o sa se portocaliceasca la matze, dar macar sa nu se mai kke non stop

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

mai fetelor, multam de rsz-uri!

eu nu am zis ca-i pute gura, nu stiu cum sa explic, ii miroase saliva nu a bebe ci a adult.

apoi, Mirela, crezi ca ar veni si la altcineva doamna de la curatenie? ai putea sa-mi dai un PM? sau altcineva? dupa cum se vede, sunt dispe.

LORI - felicitari pt fiasco!
DE_EA - bine ca a fost bine prima zi de serviciu. dar pana la urma te-ai muls si ai avut laptic? ca scrie cereale cu LM.
FRAGRANT - bine ati ajuns acasica, si multumim mult pt listuta homeopata! am si printat-o.

sunt fff ocupata, imi cer scuze de mesajele incoerente si grabite, am f multe pe capatana

va pup pe toate!

roxx- cu ce ocazie apar nasii?

sanziana, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Un nou fisco total cu iaurtul produs de mine si care a iesit minunat!!! A papat Ana o groaza, ea care nu papa cantitati mari. Ce mai..sunt zilele mele de glorie cu mancatul!!!!


Tunde unde esti????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

offffff nu am stat deloc de la 8 dim. asta e prima pauza. am copt ardei si vinete de la tara si le-am bagat la congelator. am tocat si verdeata si la fel la cong. am facut tortul amandina a lui edith...arata minunat, pacat ca mai are de stat la frigider ! am facut si un pilaf cu pui ... am facut si curatenia de dupa ... sunt franta ! bine ca am copil cuminte ziua care sta la el in camera !
bai am uitat sa ma laud. andrei zice "lica lica lica" " ca-ca-ca-ca" si face cu mana paaaaaaa ! si zice si "pppaa" e un scump. cel mai frumos face lica lica, dar nu ma lasa sa il filmez, cum vede aparatul cum tace , beleste ochii si vine spre mine. o sa il filmez pe ascuns
lorich si eu cred ca e un puseu ceva in perioada asta, ca nu a mai supt atata de ceva vreme. hmmmm oare ce o sa mai faca dupa puseul asta ?
ziki lu' andreiutul meu nu ii miroase saliva inca.
mirelush si eu am ars de o gramada de ori o gramada de vase
andutza eu il pup pe gura ca sunt ma'sa !
deea ma bucur ca prima zi de munca a fost bine...sa fie din ce in ce mai bine !
roxx cu ce ocazie sunt nasii la tv ?

hai ca scriu la mesajul asra de o ora, intre timp am gustat si tortul..........DELICIOS. va recomand...e si simplu de facut


Mergi la inceput