Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(83)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata
bai...greu fara barbat acasa...off..abia acum simt lipsa,eu spala ,eu calca ,eu tine copilul
pana la urma m-am dus la soacra-mea si i-am zis sa stea si ea 2 ore pe zi cu copilul sa fug si eu la sala-gata ma apuc de aerobicnu neaparat ca as vrea sa slabesc dar mai ma relaxez si imbin si placutul cu utilul
Irinapupici multi de la noi..vezi ca vin la munte pe 22-23in week-end-ul ala
eu mi-am luat masca de la wellapt caderea parului de la coafeza mea..e cam scumpa 110 ron dar sa vedem daca merita,abia am folosit-o de 2 ori
despre mot asa se zice la noi ca daca trece baiatul de un an se face la 3obiceiuri dobrogene..nu ma incadrez in ele..facem cum ne taie capul,dar in principui vreau la un an clar,e un eveniment major
mie chiar mi-e dor de Laura-Loutzy...si de gabiv..dar pe gabi n-am cunoscut-o personal,in schimb pe Laura da si e super fata,si nici nu m-a lasat singura in parcno ofense
va doresc o zi minunata si calduroasa

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Neata si de la mine.

Raspund si eu la ce imi aduc aminte.

In primul rand, contra caderii parului si pt intarirea lui, cred ca cel mai bun e DERCOS de la Vichy. E scump, dar tratamentul ala e super-bun. Eu nu l-am incercat, mie imi trebuie unul pt subtierea si caderea parului dar am o prietena buna care avea parul extrem de rar, si dupa Dercos i s-a intarit si.. a aparut, ca sa zic asa. de fapt, intareste pufusorul de pe scalp, si il face sa devina fir de par.

Apoi, cu bona, cresa - asta e si dilema mea.
Voiam sa va povestesc ieri, dar nu mai am atata timp cat mi-as dori sa stau la taclale, ca trebuie sa ma reintorc la work
nu numai de bani, dar nu mai pot sta acasa. M-am laudat eu degeaba si am facut pe mama (h)eroina, dar vreau la serviciu, nu mai pot sa fiu peste tot acasa, si nicaieri de fapt. Vreau sa-mi reintru in ritmul cotidian al jobului - si cu bani, de ce sa mint - ca asta era motivul initial.
Asa ca ieri am fost la cresa Flaviei si mi s-a spus ca se inscriu numai pe o lista la Protectia Copilului. O fosta mamica mi-a zis ca nu e asa. Azi o sa sun, si va spun si voua, poate intereseaza pe cineva.

revin cu o povestire despre bona- ruda... pe propria-mi cocoasa.


ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

am reusit sa o adorm..intr-un final

uitati ce am gasit http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80527&nm=Obiceiuri-romanesti-de-la-nastere-la-motturta

http://laurafrunza.com/2009/08/24/taierea-motuluiruptul-turtei/

Lori nu am apucat sa incerc toate retetele. ca dc am inceput cu dintii, refuza orice papa din castron.
eu am luat revista bucate pt copii si le scriu si aici pt idei noi de papa. dar ce i-am dat, nu a refuzat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata
Imi iau o cafea virtuala caci aia adevarata lipseste din casa..am ramas fara cafea..asadara..sarumana

Sunt tare mornaita azi...cu durere de cap ,de obraji..creca e sinuzita mea prefereata..plus sunt o bomba in 2 chicioare..bubui imediat

SZ''VOI CURATATI PAPUCII LA SOT?ca asta al meu cica nu-i curat papucii si imediat il pun si sa faca de mancare..cum mama masi????????????da am venit Io pe lume sa-i sterg papucii..ii mai spal cand s murdari..adidasi etc..da nu ma puc zi de zi sa le sterg de praf! N-am destula treaba?

Carmen;Eu una as apela la bunica..decat cresa sau un strain..apoi voi stiti mai bine

Lori;da si la noi meege de minune nappy change.maine dau o tura pe la farmacia aia..sa vad ce mai gasesc..nu ca n-as avea o tona..dar cine stie..poate mai apar noutati

Dariusu de mayane!

Zumzu;miss ya



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

TUNDE, bataie multa merita sotul asta al tau, pe cuvant...ce-ar mai fi sa-i sterg si pantofii...

LORI; ma bucur ca a papat Ana tot. Da, am scris reteta si aici acum vreo 2 zile.

BEBELU; ia zi si mie ce tip de coloranti ai folosit pt tort? si cum ai facut florile alea maro?

Plec la plimbarici. Va pup.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

am scris un kilometru de mesaj si s-a sters
asa ca voi rezuma.
eu am avut-o bona pe matusa mea, sora mamei. care contra cost (bineinteles) a stat cu flavia 3 luni, din octombrie pana in ianuarie.
daca veneam mai devreme acasa, le gaseam in fata televizorului, pe eurosport, flavia in carut.
daca nu veneam la 3, ci la 4, imi facea morala, ca "cum ne-a fost vorba?". castronelele le gaseam pe unde apuca sa le lase, nici macar in-mu-ia-te in chiuveta, sa le pot spala eu mai usor. am inceput si eu sa-i mai zic, sa nu faca asa, nu asa, pana intr-un final apoteotic a zis ca ea s-a saturat, ca vine prea devreme *la 7* si ca sotul ei are mai multa nevoie de ea, decat are ea de banii mei.
si m-a lasat balta.
asa ca am stat acasa inca 3 luni, pana a aparut pila cu cresa, si.. s-a schimbat totul radical. am stat si bolnavioare acasa (de 5 ori in 2 ani de cresa) dar era alta situatia.

stiu ca nu e nici una din noi in situatia mea de atunci, si nici nu va doresc, dar spun ca nu exista situatie ideala, ci cea mai buna pt ce avem nevoie la momentul respectiv.
de obicei rudele sunt persoane care te-au vazut si pe tine in pootza goala la un moment dat in viata si nu le poti face prea multe remarci ca se vexeaza. bonele au si ele mofturi, iar cresele au boli.
asa ca... si eu sunt in oala cu mamicile care au ramas in pom cu ideile pe inceputul lui 2012...

va las, ca am un deadline presaaaant

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Tunde, iubita, stai linistita. Nici eu NU fac pantofii sotului. In cel mai bun caz ii arunc adidasii in masina de spalat.

Irinuka, daca ma intrebi pe mine care am cearcane ereditare iti spun ca nu exista crema anti-cearcan, doar antirid. Pt cearcane trebuie sa folosesc fard, altfel nu am sanse sa dispara (de fapt le acopar). Oricum, pt mine sunt foarte utile impreuna: crema anti-rid cu fardul de cearcane ca altfel, fara crema, anti-cearcanul imi scoate ridurile in evidenta.
Cu tratamentul contra caderii parului eu m-am lasat pagubasa. Dupa o luna de pastile si 3 luni de samponeala, desi initial se esompase caderea, acum a revenit in forta. Refuz sa mai fac ceva in acest sens. Caderea parului la noi e hormonala si nu cred ca exista leac pt ea. S-o opri ea la un moment dat. Daca nu, ma rad in cap si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Roxx colorantul mi l-a dat cineva. iar floricelele maro sunt in cora, carefour cu 6-7 lei cutia de 6 trandafiri. mai sunt un model cu margarete colorate. sunt din napolitana.

dar uite ce am gasit ieri aici cu laura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

p voi chiar nu va enerveaza reclama de la ikea???
sau a prins boala p mine si sta numai pe capu meu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Neata ! Sunt nervoasaaaaaaaa .m-am trezit la 8 sa fac programare la Staniciu...ca doar miercurea se fac programari, intre 8-9. si pu*a ... ca nu am prins, era numai ocupat. asa ca am inceput ziua bine

roxx injuratura cu dressingu' a fost din cauza reclamei
lorich ia sa incerc si eu reteta minune ... ca la noi cel mai ca gustare merg fructele coapte cu orez, dar o sa i se acreasca.
irinuka pt par , eu am luat uleiul cu petrol de la gerovital...se da la radacina si pe lumgimi o data pe sapt timp de 2-3 luni. eu ma dau si il tin 4 ore intr-o zi in care stiu ca nu am treaba, ca nu ies din casa adik. si am 3 sapt de cand ma dau si se vad rezultate. si e si ieftin. am mai auzit de niste fiole de la plafar, dar am uitat cum se numesc...aflu si iti zic. cica sunt super. era o doamna la coada care zicea ca a folosit, si sunt bune, etc.

lorich chiar ca trebuie brainstorming !
Fetele mai ziceau de cresa, dar si asa, tot la bunici tre' sa stea . offfff trebuie sa imi schimb neaparat jobu', e nasol cu lucratul in ture. daca aveam program normal il dadeam la cresa si asta era. deocamdata castig prea bine ca sa schimb ceva. asaaaaa, am vb si cu sotul aseara si pana la urma am decis sa vb serios cu ei, sa ii anuntam ca suntem in cautarea unei bone interne in caz ca ei nu vor asculta de noi. ca sa stie ca avem si alte optiuni.ca ei sunt disperati sa stea cu el, intr-adevar il iubesc mult, se vede. si va sta la ei cam pana in primavara cand mai trece frigul si mai trec virozele, si la cresa cu el. e bine ca socrela lucreaza la o gradinita particulara care are si cresa..e in alta locatie, dar e in drumul ei, si poate sa il lase acolo si sa il ia . e cresa particulara, sunt f putini bebelusi, si educatoarele si bucataria o cunosc pe socrela, si chiar il asteapta cu drag pe andrei. e super acolo, e si scump, vreo 20 mil, dar noi speram sa ii faca o reducere ca e angajata lor . da, si ne gandim ca ar fi bine asa...
hai un brainstorming...ce ziceti ??!!

Mergi la inceput