Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(83)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Buna seara fetelor ! Noi suntem bine...ziua la fel de cuminti...azi-noapte chiar a dormit super, 21-01-04-08-si finalul la 09 . hmmm eu as mai fi dormit o ora cu mucii stam binisor, nu au trecut de tot, dar merge !
Mutlti bebei bolnaviori...asta e, e vremea asta cacacioasa...multa sanatate
bebelu bine ca era faina doar ! offff mare grija ce jucarii ii dai, ca a crescut maricica si e mare exploratoare
magnetism bafta cu imunizarea !
madalina offf sa stii ca si eu le am cu asta cu laudatul. de fiecare data cand m-am laudat cu andrei, am comis-o. de ex, m-am mirat o data de fetita vecinei, cat de des se trezeste si cat de neastamparata e....ii spuneam sotului ca eu as innebuni sa am asa copil. si naaaa ca si andrei al meu se trezeste des acush...bine ca nu am innebunit.
ziki fiecare cum crede, bebelusii sunt diferiti. eu de ex daca il culc doar cu o bluzita subtire, se trezeste plangand si are mainile si ceafa reci . si afara , il imbrac mai grosut ca alti bebei..dar nici chiar cu caciula si geaca .
Si oricum mai fetelor...vremea asta schimbatoare asa, nu ne face bine nici noua, d'apoi lor. toamna e periculoasa rau. pana si eu imi pun o bluza cu maneca lunga spre seara.
mirelush mi-as dori si eu sa il pot culca imbracat mai lejer, dar la noi e frig, suntem la parter, si nu am dat inca drumul la caldura. si eu dorm cu pijamale si am bagat pilota !
anduzta aoleu, nasol ca ramai fara bona. auzi tu ce bona ai avut si tu...nu vroia sa faca naveta. o fi vrut sa il lasi la ea . bafta la cautari, daca aud ceva te anunt.

eu nu stiu cand taiem motul...a 1 an sau la 3...o sa vorbim si cu nasii sa vedem.

ce vroiam sa ma zic...


aaaa gabiv,loutzy miss u


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

futu*i dressingu' m*tii !!!!!!!


Bai am nevoie de niste sfaturi...dupa cum stiti in dec merg la munca. eu si sotul lucram amandoi la aceeasi firma, si in ture. ne-am gandit noi sa ne luam ture diferite ca sa nu trebuiasca sa luam bona sau sa il dam la mamaie , dar nu merge, iti dai seama, sa vii din tura de noapte, copilul te ia ca nou...zice ca e dimi, are nevoie de atentie, de joaca, etc. ne-am gandit sa il dam la mamaie si la tataie, sa il luam doar 3 zile pe sapt la noi, cat suntem liberi. sau sa ne mutam si noi la ei. vedem... ! problema este ca nu prea ma inteleg cu ei. eu le zic sa nu ii dea mancare, cand vin de la sala il gasesc manjit. il tin in curul gol prin casa in conditiile in care are muci, dar in schimb vor sa il culce noaptea cu caciula . vor sa il indoape mereu cu tot felul...desi le-am explicat ca trebuie sa avem grija pana la 1 an macar, fara sare , zahar si alte nebunii.si mai are si reflux .asaaaaaa mamie il tine peste balcon, si ei stau la et 2...cica sa vada si el pisicile mai bine . si cand ii zic ca ma supar...cica "ete na, si ce o sa faci cand mergi la munca? parca stii tu ce ii facem noi" ...si numai d'astea . ne-am gandit sa luam o bona, permanenta, dar e greu de gasit. mamaie si tataie il iubesc, dar nu stiu daca i-ar oferi o educatie...dar si cu bona mi-e teama, si nu stiu ce educatie i-ar oferi si aia, dar macar ar asculta de mine, si as pune camere in casa. voi ce ati face in locul meu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

asa
a dormi Razvi ohooo, 4 ore si ceva, se intunecase si el nu se mai trezea, l a ajuns oboseala pe puiul meu
a mancat, l am schimbat, l am scos un pic afara pe langa bloc si apoi laptic si nani la loc
el se simte mai bine
pe Robi il doare burtica, pana nu i am dat si niste nurofen nu s a linistit

mama lui de virus

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

bona clar, parerea mea

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Missmj, nu te-ai gandit sa-l dai la cresa? E si asta o varianta, probabil ca asa as proceda.
Chiar azi vorbeam cu sotul ca nu as accepta in casa nici pe mama sau pe soacra sa stea cu noi toata ziua, bona nici atat!


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

si noi prin curtea noastra pe aici...piscot doarme si io bantui pe net si ma pregatesc de o nevasta disperata...

carmen - din pacate nu stiu ce sa-ti spun...depinde si de bugetul familiei acum...nici io nu stiu ce as alege in monetul de fata...bine la mine sunt doar doua optiuni bona sau cresa...inclin mai mult spre bona pentru ca e micuta inca si numai gandul la boli luate de la cresa ma face sa-mi pierd interesul, desi clar acolo s-ar simti cel mai bine...si apoi trebe tinut acasa...sa=mi iau libere fara numar asa nu cred ca se poate...

noi azi am avut ardei dovlecel ras, morcov ras si brocoli la cuptor, curcan ffiert, tot blenduit cu putin unt...delicios...drept ptr care am ras si io o portie:))casca piscotul cate-o guuuuura...manca-o-ar mama pe ea...

in seara asta sa ma uit si io la vocea romaniei...in pat...piscotul langa mine...se suia pe mine...ma batea pe spate...se uita la mine...io ma fac ca nu o vad ...si ce credeti ca face...a venit cu capul in raza mea vizuala...se uita direct in ochii mei si incepu sa rada...pe principiu daca tu nu ma vrei...io te vreau...a fost asa haioasa...acu a invatat smecheria si de fiecare data cand nu o bag in seama face la fel:))

ma bag la o nevasta disperata...era sa zic noapte disperata...sper sa nu fie cazul



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

CARMEN, si eu parca as zice tot de o cresa privata...eu una pt mine asta as alege (si probabil voi fi in situatia asta cand va avea buburuza 2 ani). Auzi...da cu dresingu ce-i ca nu m-am prins?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

ahhh si mi-am actualizat si semnatura, asa ca invit toate mamicutele sa voteze inteeeeeeeeeeeeeeeeens piscotul...multumesc tuturor celor care au votat pana acu si care vor mai vota si in continuare...

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Buna seara!Carmen eu acum am pe cineva care sta cu Medeea de la 8 la 2 dar de la un an intentionez sa o dau la cresa.Avem in continuare probleme cu mancarea solida,ia doar 2-3 lingurite de mancare pana ajung eu acasa,refuza laptele praf. O noapte buna!

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey!
Am bagat si eu un ochi pe la voi, ca mai mult n-am avut timp din pacate.
Si eu ma gandesc serios sa-mi angajez pe cineva care sa ma ajute 2 ore pe zi sa stea cu Patrick. As putea si eu sa fac putina curatenie, sa-i pregatesc mancarica, sa spal 2 vase si sa nu mai las masina de spalat vase cu rufele in ea o zi pana apuc sa mi le scot.
Tocmai din cauza asta ca nu apuc sa mai fac nimic prin casa ziua (doar seara dupa ce doarme P) - ce sa mai zic pentru mine... (Astea deja sunt vise) - sunt tot mai nervoasa, ma cert cu al meu sot asa aiurea... imi displace cum m-am schimbat!

Carmen ca am apucat sa citesc ce ai scris tu cu dilema... ca o parere personala si felul cum voi proceda eu cand voi incepe lucrul:
* deoarece intentionez sa mai stau acasa poate pana aproape de 2 ani sau pe-acolo (la mine nu e asa o problema ca sunt PFA) il voi da pe bb la o cresa.
Chiar de vor fi ambii bunici prin jurul nostru disponibili, nu-l voi lasa cu ei tocmai din motivele enumerate si de tine cu mancarea (din cauza poftei vroia mama sa-i dea lui P o bucatica din gogoasa mea dar am calma-o repede), pe langa asta o bunica intotdeauna va gasi ceva util de facut in casa (o rufa de spalat, un praf de sters...) si astfel nu se va "ocupa" de copil asa cum as vrea eu.

Asa ca eu votez pentru bona sau cresa! Voi ganditi-va bine, puneti in balanta ce este mai bine pentru Andrei!

Nu stiu ce s=a vorbit despre mot,dar si eu sunt cu gandul la asta. Noi am hotarat sa-l facem atunci cand Patrick va implini un anisor deoarece mi se pare mie o data foarte importanta atunci... sarbatorirea primului an!
Caut ceva locatie si pensiune si sa facem o petrecere restransa "in familie"... vreo 15 persoane.

Pup fete dragi si buburuze scumpe, ca parca mi s-a terminat meniul de maine pentru noi si pentru Patrick: mancarica de mazare! Yammi - yam

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput