Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(83)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Saraspund la RSZ-uri mai intai:
Ziki daca aflu ceva in tagma femeilor la curatenie te anunt, am o bunica de baiat un fost vecinel de-al nostru de la bloc, nu stiu cat e de buna insa am dat sfoara in tara shi poate gsim ceva, ar mai fi o tanti care e ingrijitoare la o gradinita shi vine la curatenie din ce stiam eu dar doar seara dupa ora 5 probabil 6 cand termina munca!!!
Guritza miroase a bebelus inca, acum ca dja vom avea un dinte ne spalam cu Nenedent de bebelushi e ok ca pasta shi dintii trebuie saplati de mic nu?
Noi avem un dinte deja, insa strumfitza e cu muci de la acest dinte asa am patit shi la cel mare , muci shi bale, pofta de mancare e acolo inca mai e, insa are un chef disperat de joaca, a zapacit-o pe bona shi pe mine ca se intinde sa o iau in bratze shi spatele meu zice NU, NU NU!!!
Roxx eu motzul stiam ca se ia la un an nu am habar de nici o depasire, la cel mare am luat la un an, la fifi tot la un an va fi cred ca pica Vineri shi vom face party Sambata, asta e!!! Aici in Bucuresti se obisnuieste sa iei motzul pana la 3 ani in alte zone se ia la un an , nu stiu ce au bucurestenii is mai cu trei.....shi ce faci cu copilul il tii pna la 3 ani cu parul valvoi pe cap ca nu ai voie sa-l tunzi daca nu ii iei motzul!!! Eu la baietzi de ex nu suport sa aibe parul mare zici ca is fetitze, la cel mare l-am tuns chel ca sa ii creasca des parul shi daca il vezi acum are un par des shi sanatos eu cred in chestia asta cu tunsul zero shi crescut par mai sanatos dupa, are shi argumente stiintifice!!!
Deh cate bordeie atatea obicee!!!

Deea, nu am prins cu florile ce shi cum , am cateva flori acasa, insa gradina botanica e la Gruiu aici am peste 200 de ghivece mari shi mici, in casa shi afara, peste tot, cand vine iarna am o camera mare jos , foarte spatioasa shi le bag pe toate acolo la hibernat, am tras 2 calorifere de dragul lor sa aiba cald, evident se ocupa Doamna Ileana de toate....


Mi-am adus aminte de Ziki cu bombaniki shi rad!!!
vazut poze cu motani de ziki , dulci foc pe Facebook!!!!

Tunde cum e Sonia ma inteles eu bine si ii curg mucii!!! Sanatate maxima va doresc atunci shi sa treceti cu bine peste sapt fara tati acasa ca e greu, greu!!!Tare faza cu mancarea proiectata pe mami de cei doi nazdravani!!!
Noi incepem sapt viitoare gradi, s-a amanat cu o sapt, asa ca mai stam acasa , ne imunizam ce sa facem ca vor venii balaurii peste noi, poate ne mai ocolesc cine stie?
Am niste visine in frigider, le-am scos sucul shi sa vedem ce va iesi din ele, singure nu se fac, ma duc sa vad ce pot face din ele, cred ca o tarta cu visine ar fi cel mai nimerit!!!
Sanatate la motanii Lirelei ca ei is mai bonaviori asa stiam eu!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

buna ziua si de la noi, bai frate am un copil super agitat si eu moarta de somn ca de 2 seri dormim cu ea si eu nu dorm deloc...
Ralu cu gelozia pe tati este cum este dar, aseara fifita mea a vrut in brate la o prietena, ca avea o geaca cu fermoara si ii placea lu strumfi mic si... surpriza copilul meu nu mai vroia la mine, plangea caand o luam in brate eu iar la prietena mea se linistea; am crezut ca innebunesc de gelozie, am luat copilul si am plecat acasa ;
cu SZ-urile vreau sa spun ca noi stam drepte in fund, cu mirosul guritei lu tati i s-a parut odta ca ii miroase, dupa ce ii i-am bagat oul, iar cu florile nu exista dragoste intre noi, cum am una cum reusesc sa o omor, doar tati este responsabil cu udatul;
strumf mi-a varsat cafeau, deci smotru...
scuzati greselile, dar stau cu ochii pe copil;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Am fost la farmacie. Am luat Inhalant Baby si batista bebelusului. Eu aveam minune din-aia de tragi cu gura. Inhalantul nu prea a vrut sa mi-l dea ca e pt copii de peste 2 ani. Farmacista mi-a zis ca daca dau cu apa de mare si BB trebuie sa se desfunde, sa nu ii mai dau alte minuni. Sa vedem ... Treaba e ca seara il desfund si doarme bine merci pana la 5-6 iar atunci se trezeste ca e infundat. La ora aia nu prea imi vine sa bag ser, apa de mare si mai ales aspirator ca urla ca la balamuc. Pentru asta vroiam ceva sa ii bag in nas repede, sa se desfunde si sa doarma mai departe. E saracul atat de amarat, e mort de somn, plange si se fornaie cu ochii inchisi, ii cade capul si se agata de mine ca un pui de maimutica ce e sa nu il las jos. In cele din urma adoatme pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

MADA ah, treb sa-i iei Pulmex baby, e perfect pt desfundarea asta prin somn, eu aveam momente cand imi ungeam mana si-i tineam mana in dreptul nasului lui, dar merge pur si simplu uns pe spate si /sau piept. merge d ela 6 luni in sus.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

hai sa va sriu rpd ultima boroboata a lu nati:

pt ca aveam o groaza de treaba, trimit copchil cu tati afara sa ia aer si eu sa-mi vad de ale mele. eu linistita fac ce aveam defacut, la un mom dat, suna tati: fii=ta a spart un modelino si a inghitit din prafu ala, carut, haine, moaca, tot sunt albe
sunat rpd la dr, tati trimis inapoi la magazin sa vada ce naiba continea modelino: faina.
dr cica nu e nimic grav. acu astptam sa vedem dc pateste sau nu ceva.
momentan doarme
fug si eu sa ma intind un pic





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Magnetism;nu are muci..numai un nasuc infundat si aud cum haraie cateodata..scot cu batista bb..nu vine nimic
Tati nu stiu cand pleaca..pe la sf lunii ..sper.
ti pup

Noi ne uitam la duck tv..am f para si mar aburit..
mergem la coafor sa se faca mami mai tanara....iara am par alb.. o gramada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mda, raman fara bona din 15 octombrie!! Trebuia sa aiba un defect si bona mea, prea era perfecta: nu-i place sa faca naveta si sa se trezeasca zilnic la 6.
Habar nu am ce voi face. Habar nu am.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mai astia doi s au inteles
azi n au vrut mai nik sa mance
s au saturat de orez

le am facut la un mom dat lp cu zama de orez............mare greseala
Razvi a inghit cateva guri, frasu.....s a pus pe un urlat de ziceai ca l jupoaie careva de piele
asa ca facut lape simplu si culcat copchii urlatori
imi mananca sufletul astia doi si in special monstrul de Robi

unul din bibi de furie l am varsta in chiuveta, unul l am pus intr o cana; mai completat cu zama de orez si in mehlemul asta am pus niste couscous la umflat
o sa li l amestec cu banana, sper sa mance ca le am mai facut o data si le a placut

daca nu, sa fie sanatosi, ca eu nu stau cu castronul dupa ei toata ziua

am mai vb cu o mamica care a trecut prin acelasi lucru.....o luna a tras cu ei(tot gemeni copii) pana i a readus la normal............intr o luna albesc, dar macar sa i vad vindecati

ne a mai dat si drita o tampenie de crema care nu se gaseste pe nicaieri CUTIVATE? pt Razvi care cica are o dermatita de contact, pe obrajori in jurul guritei, daca tot baleste si linge tot si baga mainile in gura.........mama lor de dinti ca nu i mai ies, zici ca are gingii de otel de nu pot iesii dintii aia o data

mada, eu cu apa de mare si cu colargol l am cam scapat de muci
ca nici eu nu am batista bebelusului decat aspirator din cel de la vibrocil de tras cu gura, care e vax....asa ca pus apa/ser prin metoda belgiana si apoi colargol

femeile astea care infofolesc copilasii sunt cu capul
intr adevar era rece aseara, dar nici 2 caciuli si nici geaca de iarna nu se incadrau in peisaj....;cu capul gol pana la iarna, eventual gluga de la un hanorac

acum ca s cu muci si kk tarash i am tinut cu body cu maneci lungi, asta ca ei stau vesnic pe jos, in rest au stat numa cu maneci scurte si pantaloni scurti, si noaptea cu cracii goi
daca mi se pare rece ii invelesc cu ceva.....ceva care la prima rasucire zboarae mereu sub ei
la iarna ii bag in sac.....nush cum or dormi, ca Robi doarme cel mai bine cu fundul in sus si nasul in saltea

cu luatul motului nush ce sa spun, mai e pan la iarna

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Buna seara,
Ca sa ne incadram si noi in peisaj, E e racita bine. Din we i se trage. Am dus-o la nunta si a stat in jur de doua ore dar cu altele adunate a prins-o virusul. Are muci. Ieri erau lichizi si ii tot curgeau din nasuc. Azi noapte a facut febra, combinata cu muci de abia respira. Azi s-au facut mucii mai solizi si putea respira mai bine, dar a inceput sa tuseasca si a revenit febra un pic. I-am dat ibalgin, i-am pus sosete cu otet, i-am dat vitamina C si oscilo, plus aspirat si apa de mare, unde urla numai cand ma vede ca pregatesc treaba. La farmacie zice ca inhalant baby nu mai e pe piata si ca sigur a fost inlocuit cu altceva, dar nu stie cu ce. Habar nu au...mai inerc si in alte parti. Daca maine nu e mai bine intentionez sa merg la medic sa vedem ce infectie are.

Eu nu sunt geloasa, pt ca inca nu am patit sa nu vrea la mine. La oricine e, bunic, bunica, tati, cunostinte, cand ma vede nu ma refuza. Dar poate ca as fi daca as vedea ca il prefera pe tati,nu stiu, zic si eu.
Gurita nu-i miroase, adica e ok. Intradevar intr-o perioada cand ii dadeam mai mult iaurt mi se parea ca are respiratia mai acra asa, dar a fost pret de cateva zile.

In rest, e sociabila gaza mea, i-a placut cu muzica si lume multa. Aplauda, se ridica in picioare, ii place la nebnie afara, cu copii si cu oameni mari; ideea e sa fie bagata in seama. Zice tata,da da baba, stie sa faca pa, si cand e suparat si o las in patut incearca sa zica mama. asa prelungit. Se zbenguie toata ziua, se rasuceste, se ridica in fund, se lasa jos, revine, se catara pe mine, deschide sertare dc e in rotobil, ma trage de pantaloni....de toate face. Numai sa treaca boala asta, sa respire si bebeita bine, ca mi-e o mila..parca nici putere nu mai am.
Despre mot nu am auzit nimic si nu stiu nimic, In partea noastra nu cred ca se face. O sa ma interesez. Ce reprezinta?

Noapte bune fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Editez: aseara eram asa obosita ca nu am vazut ca nu am scris subiectul; despre ce e vorba, deci: ma refeream la "luatul motului"

Apropo de sondaje: nici la noi nu se face. daca nu ajungeam prin partile astea (a se citi sud) nici eu nu stiam de obiceiul asta.

Mergi la inceput