Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(36)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Felicitari Patrick! Ce frumos !!!

Am intrat sa spun "La multe lunite!" sarbatoritilor de azi:
Eduard Andrei bebe de Madanic
David bebe de Cristale
Nicholas bebe de abramburica2
Luca bebe de ukume24
Sara bebe de Vasari.
Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!


Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Elfica uite o reteta pt un tort mega super bun (pt uameni umani) http://savalaura.blogspot.com/2007/05/tort-cu-3-feluri-de-ciocolata-nadia-s.html

Citat:
citat din mesajul lui Elfica

Da, cu dulcele trebuie sa incepem sa ii obisnuim incetul cu incetul, ca pe urma fac soc. Imi povestea mama de cineva care a zis ca mai bine nu ii da copilului si la un moment dat a mancat o prajitura intreaga si i s-a facut rau. Sugubina, tu erai cu torturile, ne dai si noua o reteta buna si usor de facut? Sau Simonique, ca si tu stiu ca ai facut singurica tortul la botez. Sau alte fete mestere intr-ale bucatariei.



Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE


Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sugu, m-am uitat la pufe. dementa mai esti sa pui asa o peruca la fata!
dar saptekilista e scumpa nevoie mare si mai pe sotii ca grasana ailalta. si, valeu, ce aglomeratiune in caditza aia de plaja!
sunt extraordinare pufele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Neata! M-a trezit ploaia la ora asta...

Am gasit de curand 2 site-uri interesante despre jucarii:

/ reclama ilegala/

http://desprejucarii.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multi ani Victoria bebe de Dis! Sa cresti mare, sanatoasa si sa iti bucuri parintii in fiecare zi!

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Of, ce vreme neplacuta, iar stam in barlog, nu mai iesim asa mult afara... Ce pacat!!! Ieri a fost nevoie sa mergem pana undeva pe langa Caracal, la o ruda a tatalui meu si am plecat pe vreme ok si am ajuns acolo pe un frig, de crapau pietrele, ploaie, vai de capul nostru. Azi iar trebuie sa iesim din casa, ca implineste baiatul nasilor 3 ani. Si pe langa disconfortul creat de vreme, anunt cu regret ca am intrat si eu cu Iulia in clubul muciosilor . Vai de capul ei, saracuta, ce muci a avut ieri seara, abia a respirat, abia am adormit-o! Si cum pana acum nu a racit deloc, nu aveam cumparata Batista bebelusului si abia sambata dimineata am rezolvat cu mucii. Mi-era teama de povestile lui Adipapazi, cu "legatul" copilului in camasa de forta :) Dar nu a fost cazul, sta asa de cuminte, stie ca ii fac bine. Numai cand ii pun ser fiziologic face urat, se zbate. Acum e bine, ca ii scoatem mucii de cateva ori pe zi si alta problema: febra, tuse, stranut nu prezinta, asa ca e ok. Sper ca iesind din casa sa nici nu le dobandeasca. Va pup, ma duc sa mananc, ca nu am bagat in gura decat niste coji de mar de la mancarea de dimineata a Iuliei. A terminat sotul mancarea si ma duc sa mancam direct de pranz.

Pupici tuturor si multa sanatate, ca la schimbarea de sezon am auzit ca sunt probleme de sanatate la copii.

Sugu: Merci de reteta.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multe lunite ursuletilor sarbatoriti azi:
David Gabriel bebe de Ela2233
Ioana bebe de Chance2008
Evelina Ioana bebe de vmadelain
Eva Maria bebe de crisuletzul
Antonia Nicole bebe de lorin7774
Luca Stefan bebe de kokorinusha
Clara bebe de TINKER_BELL!
Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!


La multi ani si mamicilor de ursuleti Madanic si Vasari! Sa fiti sanatoase, sa va vedeti puisorii mari!

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

neatza,
mucii din tura asta au fost mai de comitet. au trecut mai repede, fara stari subfebrile, nopti nedormite.
pandesc sa stea sanatosi o saptamana si apoi vreau sa le fac vaccinurile de 1 an.peste 2 sapt facem un an!!!!
sunt eu tampita sau daca nu aspiram des/nu punem ser fiziologic des mucii sunt mai putini?

pup tot barlogul, acum chiar ca barlog, la ce vreme e, dar eu tot i-am scos, si ieri, si acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmadelain spune:

Citat:
citat din mesajul lui amelia_ilie

La multe lunite ursuletilor sarbatoriti azi:
David Gabriel bebe de Ela2233
Ioana bebe de Chance2008
Evelina Ioana bebe de vmadelain
Eva Maria bebe de crisuletzul
Antonia Nicole bebe de lorin7774
Luca Stefan bebe de kokorinusha
Clara bebe de TINKER_BELL!
Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!


La multi ani si mamicilor de ursuleti Madanic si Vasari! Sa fiti sanatoase, sa va vedeti puisorii mari!

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)



Buna ziua si de la noi, dupa o mare absenta!!!

Recunosc ca am dezertat pe facebook, pt ca imi este mult mai usor. IMi pare rau ca nu reusesc sa stau la curent cu ce se mai intampla pe forum, dar intru mai rar si recuperez tot.
Multumim de urari si de faptul ca nu ne-ati uitat.
Evelina este binisor, ne recuperam dupa o viroza respiratorie, cu muci intariti, nas infundat si acum, rosu in gat, tot tacamul.
Nu avem inca dintisori, gingia este ultra umflata de sta sa explodeze, mergem singurica, dar cu sprijin de unde se poate: o fusta, un deget, un tub de spray, dar sa para ca se sustine de ceva, e ft vorbareata, un pic rasfatata, ce sa mai o printesa.

Brave, imi pare bine ca ati avut o iesire doar pt voi doi, Adi, super tare ca reusiti sa iesiti o data pe luna, la noi a ramas planul asta la nivel fictiv...
Gata, momentan ma intorc la printesa mea, care astazi a facut 11 luni, wow!!!
E greu cu timpul, nu prea imi ramane timp liber, Evelina cere si consuma mult, iar eu sunt dispusa sa ofer atat cat imi permite ziua!
Va pup si bine v-am regasit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buenas!

Adi merci esti o draguta! unde mai putem si noi vedea poze cu miresu si printesa? Ca pe fb e pauza la tine

PS: ai ginit bine, Ilinca e smecherina rau..

Elfica sa imi zici cum iese tortu. Eu l-am facut de cateva ori si am avut MARI succese cu el. Tre sa ma pun pe cercetat ca vine zioa pufelor si fac doo torturi . Diferite. Ah ce bucurieee

Si noi suntem pe trecute cu pneumonia, azi mergem la dr sa le asculte poate imi mai reduce din antib. Ma scol la 5dim de 4zile sa le dau antib si mereu stau cu frica ca dc nu se mai patucinizeaza la loc. Da ele dorm la loc, eu ies repede repede din camera si ele dorm pan la 9-10..Sper sa dea astia drumu la caldura ca e cam chill la ele acolo


Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput