Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(36)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

LA MULTI ANI!
Matei
Robert Alexandru
Stefan
Adina-Maria
ursuleti si ursulete sa fiti sanatosi si voiosi!



marutza da am rezolvat cu masina si incredibilul a fost realizat merge... va pupam auzi kamikaze ce tare esti

stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ah, martuta, ce naspa cu !
vasari, eliza, ce bine ca va mai vede omu!
noi in continuare facem greva la legume. adica miresul. abia papa cateva guri amestecate cu muuuuuuuuulta banana.ana a papat ieri 120 g de legume cu crap si 200 de budinca cu dovleac placintar, ou, lapte, br, biscuiti. am crezut ca plesneste. ioakim a papat si el budinca, dar fara crap. asadar, azi a mancat prune cu para si, desigur, crap.
acuma fierb ca o roaba dovlecei umpluti cu carne de vita/orez/kapia/morcov/ceapa.

maine am programari la alergolog cu ioakim, am amanat vaccinul ca sa vdm testele alergologice.
in rest, vbim la telefon, punem la ureche toate telefoanele de jucarie si zicem aaaa, mergem cu antemergatorul peste tot, dansam pe silly song si pe piticii din mina din alba ca zapada, plus baloo dance. mare balamuc cand le punem.

nu mai avem deloc muci si sper sa tina. de sambata bag catina, imi aduce tata.

va pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multi anisori ursuletilor ce sarbatoresc azi primul an:
Alessia Clara bebe de bb_alinus
David Gabriel bebe de Monnica!
sa cresteti mari, sanatosi si sa aduceti numai bucurii parintilor!


La multe lunite si ursuletului mai micut Alexis Sorin bebe de ralububu! Sa cresti mare, sanatos si frumos!


La multi ani Elfica! Sa fii sanatoasa, sa ai parte numai de bucurii, sa-ti vezi puiul mare si realizat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

La multi ani Matei, Robert Alexandru, Stefan, Adina-Maria, Alessia, David !
La multi ani Elfica !
Adi, te inteleg perfect cu mancarea : Toma are azi fructe cu ficatel . Nu stiu ce l=a apucat asa dintr-o data de nu mai vrea legume.Diseara o sa ii fac si eu o budinca cu dovlecei sa vedem daca am succes.
Toma are fimoza, zice medicul de familie. Ce ma fac ????
Marta sa treaca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

LA MULTI ANI!
Alessia Clara
David Gabriel
sa cresteti mari si sanatosi!


stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.carol spune:

La multi ani Alessia si David, noi mai avem o luna si ne sarbatorim cu tot familionul.Mergem foarte bine tinute de o manuta, ne cataram peste tot, suntem aspirator de scame, nu a fost asa curat la noi de mult timp, o data la 2 zile dau cu aspiratorul, avem inmugurite 2 maselute si rontaim biscuitii cu cei 6 dintisori.Daca n-ar fi refluxul Sofi ar manca orice , spre deosebire de surioara mai mare care pana la 1 an si jumatate a trait numai cu lapte .Dormim de 2 ori cate 1 ora si jumatate, dar acum ne cam deranjeaza muncitorii care pun polistiren pe fatada blocului , dar sper ca intr-o saptamana sa termine cu gaurile .
O zi buna tuturor din barlog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

bravo, laura!

budinca buna: dovlecel fiert, pus intr-un castron, pus peste el biscuiti, branzica amestecat cu ou crud si lapte, la cuptor. merge si mai bn cu dovleac placintar.
sau fidea fiarta, pusa in lapte intr-un castron, cu biscuite/branzica/galbenus si in mijloc mere rase sau alte fructe.

noi avem azi dovlecei umpluti cu vita, a doua zi. maine spanac.

la multi ani sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multi ani Vlad Alexandru bebe de Olgutzika pentru primul anisor! Sa cresti mare, sanatos si sa ai numai bucurii!


La multe lunite si ursuletei Natalia Ina bebe de ralooka! Sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa!


La multi ani si pentru Marizta si Maria (D-na Ceainic stie)! Multa sanatate si bucurii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Neatza!

Cine vrea cafea? poftiti, poftiti, am pt toata lumea :)

In primul rand vreau sa urez La multi ani! tuturor sarbatoritilor de astazi! fara exceptiune Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!

In al doilea rand vreau sa va rog sa nu uitati sa votati ultimul ursulet, ursuleata de fapt, din calendar http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011
hai piscotel

si la sfarsit va imbratisez cu drag pe toate!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

LA MULTI ANI!
Vlad Alexandru
Eric


stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput