Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza este asa dulce Sophia are ea ce are cu piciorusele, are mare grija de ele.
si Anastasia este toata ziua cu sosetelele in gurita(cand are) si se trage de picioruse....
si la plimbare mi-a placut foarte frumos pe acolo pe la voi....piscotica este o dulceata, are o fatuca dulce si sta ea picior peste picior


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

pisuc ce tare ai fost...
dureaza pana sunt fierti
sincer nu stiu cat dureaza ca timp...vreo 20 min? cam asa... dar de ce 2 morcovi? pui asa mult?


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor merg sa ma apuc de treaba. mi-a trimis soacra-mea o punga de pastarnac si morcov si vreau sa-i curat si sa-i pun si pe astia la lada. numai pastarnacul, morcovul nu.
si mi-a taiat si un pui si sa-l fac si pe ala pentru Anastasia, pus in pungulite la lada.
vad ca mi-a dat si ficatelul, pot sa-l pun la lada, nu? are ceva daca il congelez?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada si eu le-am lasat pe fete sa adoarma singure... dar nu cred ca-l lasai pe Cristi sa urle efectiv cu ora, nu?si sa inchizi usa si sa te duci jos sa te faci ca nu-l auzi.. si sa fie rudele mandre de citez "educatia spartana".. si doar sa-i dai sa pape si sa-l pui la somn....altceva nimik..eu spuneam de un caz care-l stiu referitor la articolele care ni le-a aratat Stefy de la Ama

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, puup, multam de ganduri, frumoase poze si astea de ieri, puup fetele ma duc ca am o gramada de treburi si azi facem si vaccinul...imi e mai frica mie

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Salutari !!!!!!!!!!
Revenim si noi la apel dupa o luuunga perioada de absenta...
Sper sa ne mai primiti "in the club"
Am tot fost plecati de acasa si nu apucam decat sa intru si sa va citesc ,de scris pauza.
Strumph,vreau sa te felicit pentru cununia religioasa si pentru botezul Sophiei,desi cam tarziu ce-i drept...
Despre noi,numai de bine
Raducu la 6 luni a ajuns la 73 cm si 8.400kg.
Diversificarea am inceput-o pe la 5 luni si jumatate cu suculete sui apoi cu piureul de fructe.
I-am dat pana acum toate fructele,permise bineinteles la varsta lui,inclusiv pruna.
Pentru pruna am primit o mare mustruluiala din partea dr,Culcer...mi-a spus ca nu e permisa pana la un an deoarece irita fff tare colonul.
In rest mergem pe diversificarea clasica...nu avem voie cereale pt ca suntem prea rotofei
Saptamana asta bagam si noi supa doar din radacinoase deocamdata.
Am vazut ca vorbiti despre fier.
Ne-a fost prescris si noua de la 4 luni inca...dr mi-a explicat ca bebelusii alaptati au nevoie mareee de fier dar,mai ales cei care sunt mai durdulii.
In rest ce sa va mai spunem...crestem pe zi ce trece si facem numai nazbatii
Ne ridicam singurei in fundulet,ne ridicam in genunchi in patut si facem uta-uta,roadem tot ce prindem iar,mai nou avem pata pusa rau pe telefoane si telecomenzi.
Speram sa facem mai des prezenta pe forum desi la ce program incarcat avem...
O sa punem ceva poze mai noi.
Multi pupici tuturor fluturasilor si mamicutelor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

roxy, mandra mea are o feblete pentru picioruse, cum le prinde cum le baga in gura, de sosete nu mai spun, degeaba i le pun ca imediat si le scoate si chiue de bucurie si se joaca cu ele , nu ma chinui sa i le pun inapoi ca doar nu ne jucam, pus/scos.. eu le pun, ea le scoate las sa se invete asa mai spartana, englezoiaca sa umble si ea in slapi de vara la 10 grade pe afara

ailed, hai nu te mai stresa, totul o sa fie bine, ai sa vezi ce atatea emotii, da-le-n colo ca totul va fi bine ...totul va fi bine stii tu melodia, da?

stefy am vazut filmuletul ce simpatica e si ce cretulina cu ochii aia negri aoelo, sa vezi ce coada o sa ai la usa , si tu tre` sa-ti cumperi pusca, dar cu barbat asa bine facut ca al tau , cred ca nu vor fi probleme are el grija papi de fata

miki am admirat pui frumosi si ochiosi ce a crescut Vlad , parca e schimbat de cand nu l-am mai vazut eu... si Andra o ochioasa dulce

alina.n si pe ai tai pui i-am admirat , au crescutttttt... ca deh, sunt multe luni de cand nu ai mai dat pe aici deloc de la inceputul verii nu ?asteptam pozici noi sa ii vedem acum in toamna cum sunt ei bronzati

Se vede ca frec menta nu ? astept sa vina tanti la curatenie si deh , eu ce sa fac? de parca nu as avea ce face? incerc de o ora sa pun piscoata la nani si ea nu vrea si nu vrea nu stiu ce are, furnici in chiloti cred... se tot foieste, se misca, se invarte... numa de somn nu ii arde... acum a venit sa butoneze ea la laptop putin si sa linga la mouse Eu o pun la nani in locul ei , ea scuipa suzeta si taras grabis vine la mine la laptop, oare ce o fi asa interesant de toti copilasii sunt atrasi de tehnologie? nu mai spun ca imi smulge telefonul din maini cand ma vede cu el si e pe aproape si poate ajunge la el , sau daca il las pe pat pe undeva , se taraie ea sa ajunga sa il linga putintel

Ia sa mai incerc sa o pun la nani , ca acusi incepe a se urla de la oboseala si nu dam spectacol azi as scoate-o afara sa doarma incarut ca ii place la aer curat dar la 12 vine menajera deci tre` sa ma chinui sa o pun la nani in casa


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

ahaaa... a aparut mami de Raducu persi, de cand te asteptam ia sa pui pozele alea noi sa le vada si ochiu meu felicitari pentru dolofanel... e inalt si bine facut, asa tre` sa fie un barbat adevarat Multumim de urari

catank, mi-am adus aminte acum ca trebuia sa iti raspund la ceva de ieri nu am fost la munte pe valea prahovei, noi am fost in Bucovina, poate la anul daca mai vin socrii o sa mergem si pe acolo, vreau sa le arat Sibiul, Brasovul, Sighisoara, Valea Prahovei... cat despre Malu cu flori, uhm.. pai are sora mea niste cunostinte pe acolo si merge in fiecare toamna sa ia mere bune si alte fructe si legume si de aia ma gandeam ca esti in zona ca stiu ca e zona livezilor si precum tu tot spui mereu ca ai oameni la munca, ma gandesc ca la livada nu ? Intrebai sapt trecuta despre cum ai putea pastra radacinoase ...pai maica mea le pune in beci in nisip si se pastreaza prospete si nu se usuca , super bine asa. Incearca si tu cu cateva radacinoase si vezi cum stau, ca ma gandesc ca ai beci ca doar stai la casa nu ?

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

hai ca vad ca mi-am luat capitol numai eu scriu ca celelalte nu stiu pe unde sunteti si ce mentosane faceti, macar eu v-am spus ce fac .... a mea copchilita nu are stare, cred ca a bagat vreo 3 red bulluri azi noapte ca altfel nu-mi explic ce e cu starea asta a ei... eu o pun sa faca nani, ea hop tzop e calare pe laptop...nu sta o secunda locului, trage si linge tot ce prinde, se invarte, se suceste, se invarteacum sta pe spate si se trage de picioruse si face din buzite bbbrrr bbrrrr n-are somn, o las si eu sa vad pana cand nu are somn ca de dimi de cand s-a trezit nu a dormit deloc, a atipit la san 10 min si de cum m-am ridicat de langa ea cum s-a trezit

persi am admirat un Raducu frumos foc si dulce si simpatic si tot ce vrei m-am delectat cu pozele lui i le-am aratat piscoatei si radeam de comentariile de la poze si ea se uita la mine nu stia de ce

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Stefy, super tari articolele.... eu stiu o tipa care il lasape baiatul mai mare cu lumina stinsa sa planga in camera pana adormea...si a devenit autist

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




Si eu cunosc cazuri, ...mi se pare horor



si eu l-am lasat pe Cristi sa adoarma singur si adormea in cateva minute...si nu a devenit autist si nici eu nu sunt vre-o mama absurda sau care nu-mi iubesc copiii....asa ca va rog sa nu generalizati...


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Daca mie mi se parea horor(ptr ca trecuse 15 minute si tot plingea), ptr mamica pe care o cunosc deja era rutina. Si crede-ma pe cuvint ca il iubeste enorm, si nici autism nu are.

Ai dreptate, nu trebuie generalizat....



Faceam refe

Mergi la inceput