Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

HELLO

am culcat copiii Cata a mancat apoi m-am pus si eu sa mananc si pana sa termin a adormit in scaunul de masa...deci a ratat povestea de dupa-amiaza
Cristi a papat si el si mi se tot plange de durere de gat , maine sunt gata analizele , iar de miercuri ar fi putut merge la gradi, iar pe el il doare gatul sper sa nu fie nimic..sa nu faca febra etc...
Eu suspectez altceva...de cand i-a bagat asistenta betisorul pe gat la ex faringian, el tot incearca sa-si bage degetul cat mai adanc in gat si ma gandesc ca s-a zgariat cumva pe acolo..sper ...

acum ma uit la apropo tv si caut o reteta de prajitura cu mascarpone..altceva decat tiramisu si cheesecake...


azi sunt singura cu copiii...sotul e in delegatie...

pupici

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Ne-am intors si noi acasa. Acum sunt in parc cu Daria. Astazi pt prima data am renuntat la carucior si am iesit cu marsupiul. Nu va pot spune ce bucurie era pe ea!!! Era toata un zambet ca vede lumea de sus si ca este in bratele mele.
Se uita in jur curioasa, apoi se uita la mine si radea!
Acum a adormit si eu stai sa ma odihnesc pe banca.
Si fiindca ii place atat de mult in brate, am comandat un mei tai (87 lei). Vine saptamana viitoare. Abia astept sa-l incercam, mai ales ca plecam la munte!
Ma intorc sa va mai citesc! Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, ce scaun ai comandat pana la urma?
scuze daca ai spus in paginile anterioare..n-am avut cand sa citesc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

am facut o pauza si mi-am aruncat okii si eu pe picasa .... ce puiuti minunati la noi aici si din ce cresc din ce se fac mai frumosi!!!!!
catank, buburuza ta e minunata!!! te ineci in okisorii ei!!!...si merele laea..yammmiiii
miki, de cand cu gradinita, vladutzu este un baiat in toata firea!! strengarul, tare-i frumos!!! iar picia...n-am cuvinte!!! cu caciulita aia !!!
si cel mai mare fruturash, alex de alina...el este barbatul aici!!!! ai 2 pui extraordinari!!!!!!

suntem odiseea cu cei mai minunati,extraordinari, cuminti, destepti, frumosi s.a.m.d puiuti care exista

strumphulenu am postat linkurile cu vreo intentie ascunsa, de a reprosa cuiva de aici...stim cu toate ca suntem cele mai minunate mamici pt puiutii nostrii, dar exista si cazuri din astea...si vad ca unora li s-a parut interesante... am facut si o introducere,deci cine nu-l gaseste de citit da pagina......dupa cum vezi sunt fete care stiu cazuri...si nu zic ca vreo mama o face din rautate, dar sunt multe guri care tot spune ' las' ca-i trece!! las sa faca plamani!! il inveti asa!! ' si guri de pe langa casa...... fina noastra a descoperit acum cca o luna ca baietelul ei de 11 luni supera de 'nu stiu ce sindrom'...cand plange mai tare sau mult lesina!!! iti dai seama ca atunci cand s-a intamplat prima oara ea era aproape sa moara...sa-ti vezi puiul de 11 luni ca lesina nu-i un lucru care as vrea sa experimentez...faza e ca dr i-a spus ca se v-a intampla de ff multe ori de acum incolo..5 din 100 de copii sufera de acest sindrom.... ce tre sa faca??? sa nu il lase sa planga !!! .... asa ca m-am gandit ca poate careva vrea sa citeasca !!!
anyway...ti-am vazut pozele!!! picia ta este extraordinara!!!!!! tare-s bune sosetele..si a mea le papa..am zic ca incerc si eu,dar cu sos.... si inca ceva....te invidiez ca ai asa parcuri!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

catank, ce scaun ai comandat pana la urma?
scuze daca ai spus in paginile anterioare..n-am avut cand sa citesc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Tot de la chicco...9-18 kg, rosu si regret un pic, ...dupa vazusem mesajul lui miki. Asta este...sa il folosim sanatosi, ca restul vedem noi .


M-am grabit ptr ca eram hotarita sa plec in moldova...si ''ardea''...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele....

Nu dati cu pietre..nu am intrat pt ca nu imi mai merge wirelessul si habar nu aveam cum sa ma conectez altfel...cap sec de altfel caci am descoperit ca pot baga mufa de la sistem in calculator..

Am fost cu David plecati la munte de vineri si a fost super ok.A fost linistit,am urcat la cota 1600 si chiar a fost cumintel..mai greu cu somnul caci era o cabana plina de copilasi de toate varstele si va inchipuiti ce era la culcare...horror!!Noroc ca el nu are treaba cu galagia...

Azi am fiert si eu legume sa incerc sa ii dau supa..sa vad ce reusite voi avea..Este tare pofticios si cred ca nu are sens sa mai astept!La munte sarea din bratele mele sa ia strugure de la o prietena si i-am dat si lui sa suga 2 bobite..le-a ras!!!Si clar mai vroia...Asa ca m-am decis sa incep sa ii dau si altceva in afara de sucuri...

Cred ca vom renunta la plimbarea de dimineata caci tb sa fac supa..



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

pisuc, roxy..multam tare mult ptr raspuns

strumphy am si beci, dar parca tot se dezhidrateaza, trebe sa schimb nisipul

Am vazut si e pui unu si unu..miki, strumphy, ally, moulinet....atit Cit pot fi de minunati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

hellooo

eu cu pitica, doar ce i-am dat sa pape..tare ii mai plac legumele, cu fructele nu prea se omoara ea..zilele astea, poate chiar azi, vreau sa-i bag si eu iaurtul la masa de la 6..noi cu mesele suntem ca la carte, la 4 ore papa, 5 mese pe zi..noaptea putin titi sau deloc..inca n-am reusit sa scot de tot titi ca fac galme dureroase..
pe vlad l-am dus dimineata la gradi, l-am imbracat cu forta..acolo insa n-a facut asa rau, i-am pus repede 2 figurine in mana proaspat achizitionate in weekend, pe mickey si pe goofy si a plecat cuminte in sala..
am si calcat, am spalat , am reusit sa ma spal si eu pe cap, mi-e si jena sa zic de cand nu-mi mai spalasem pletele
oricum toata saptamana am programata treaba ca doar 2 sapt n-am reusit sa fac mai nimic..

multumim de aprecieri la poze bbyasmi da si eu cred ca-i ramane culoare asa, nu s-a mai modificat de mult..nici nu visam eu sa am o fetita cu okii verzulii, nu degeaba se zice ca ei iau ce-i mai bun de la parintii..bine, uneori de la bunici la gurita habar n-am cu cine seamana nici unul din ei..multi zic ca vlad cu mine, dar cred ca doar buza de sus o are de la mine iar andra inclin sa cred ca are gurita lui tacsu'..vom vedea mai tarziu, mie asa mi se par ca se schimba copii astia ca azi seamana cu tati, maine cu mami si tot asa..

catank, ti-am vazut si eu comoara..taer frumoasa mai este
alina, bine ai revenit si este superb alex, asa imi place de el..voinic tare..si surioara o bombonica
persi, tare nazdravan pare raducu iar pletele lui dezordonate mi se par dementiale..pupici la dolofan
strumph, am admirat pozele voastre, piscoata minunata si un tati si mami mandrii foc

ma duc sa mai fac ceva treaba..
va pup




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Tot de la chicco...9-18 kg, rosu si regret un pic, ...dupa vazusem mesajul lui miki. Asta este...sa il folosim sanatosi, ca restul vedem noi .


M-am grabit ptr ca eram hotarita sa plec in moldova...si ''ardea''...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







al nostru e 0-18 kg..paote asta ce l-ai luat tu e mai bun..
de fapt cred ca astea 0-18 sunt cam teapa, ca nu poate fi potrivit si la nastere si la un copil de 2 ani..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

stie cineva un remediu la muci curgatori ??
nu stiu ce sa-i mai fac andrei, avem deja peste o saptamana de mucisori..i-am dar eurespal, paracetamol, aerosoli cu adrenalina, ser in nasuc, colargol si uneori la nevoie ca nu dormea o picatura vibrocil..
azi noapte i-am dat cu pulmex pe la gatut, contine uleiuri volatile si a dormit mai bine..
dar se aude efectiv cum haraie de la muci chiar si dupa ce o aspir
nu mai stiu ce sa-i fac si ma gandeam ca paote stiti voi veo solutie..nu vad nici o imbunatatire in starea ei dupa 8 zile

Mergi la inceput