Nasterea la Arcadia - Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

DADA, am incercat sa ma uit pe MAma si copilul de sotii capraru, de pe adresa comuna, postata de tine, si nu mi se deschide, oare de ce?

Mamica de Estela , 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa27 spune:

Ionela,
te rog sa modifici si la mine datele. O sa nasc pe 7 octombrie,cezariana.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Buna dimineata,

Madline, trebuie sa download-ezi toate partile (1,2...7) si apoi sa dai pe prima extract here.
Daca nu reusesti da un buzz si iti trimit eu

Eu in noaptea asta am crezut ca nasc. Tot aveam contractii si ma durea putin, gen durere de menstruatie. Dar am luat un nospa si a trecut si am facut nani


Lena - 39+

AMR un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa27 spune:

Claumarcoci, Lena, aveti PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Lisa, ti-am dat add


Prea tare site-ul acesta http://www.suzetehaioase.ro/catalog/sosete-in-cofrag-de-oua-211484

Vrea cineva cofrag cu sosete ?

Bolul asta e super http://www.suzetehaioase.ro/cumpara/bol-rotativ-cu-capac-gyro-bowl-1127902 poti sa il invartesti cum vrei ca nu cade nimic din el


Lena - 39+

Tic-tac, tic-tac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa27 spune:

Lena ti-am mai trimis un PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

OANA , si eu am avut o perioada in care nu prea am mancat( probleme si stres care nu aveau leg cu bebe) si mi se parea ca sunt mai goi sanii dar ca sa ma conving ca este lapte strangeam mereu inainte de masa sfarcul ca sa vad daca iese lapte..si era si fata papa destul , cateodata apasam si dupa ce manca si mai iesea lapte si ma linisteam. Dupa ce am inceput sa pap si eu mai bine si sa ma odihnesc, sa nu ma stresez de alte probleme au inceput sanii sa fie ceva mai plini...de exemplu chiar azi dimineata pe la 8 m-am trezit cu un san ce curgea si ma cam durea de plin ce era,de fapt acea durere m-a trezit , fata s-a trezit si ea si am pus-o la san imediat.NU am mai avut asa de multa vreme,si eu am 4 luni de cand am nascut. STAI linistita ca laptic este ORICUM, numai sa asculti ce zice IONELA, odihna, papa ETC , ca sa fie mai mult si mai bun.
SI pontul de la DADA, cu sucul de morcovi e f util,l-am pus in practica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyyelas spune:

Citat:
citat din mesajul lui madline82

Danyelas, imediat ce intri in posesia certificatului de nastere poti sa depui dosarul pt alocatie, ai aici actele necesare;
http://www.dac-iasi.ro/index.php?categoryid=9&p2_articleid=21

Dosarul pt indemnizatie se depune dupa ce s-au terminat zilele de concediu postnatal, care obligatoriu sunt minim 42.

Mamica de Estela , 24.mai 2011

draga mea,dosarul pentru alocatie unde se depune?


Mamica unei printese Daria Patricia:14.09.2011-ora 11:20.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

AM IESIT CU BEBE AFARA LA PLIMBARE CU CARUTUL !!! VREO 15 MINUTE ,mai mult cred ca au durat pregatirile .ce fain a fost ,mai vreau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Buna fetele! De ieri incerc sa mananc, am inceput sa beau si ceai de lactatie. O sa pun fata mai des la san. Ea pare sa se simta bine. Inafara crizelor de colici de la 8 seara, totul decurge normal. Nu pare infometata, nici nu refuza daca ii dau mai des sa manance. Azinoapte nu a mai durut-o burtica si a dormit de la 9 seara pana dimineata la 6.
Cu toata sinceritatea va spun ca m-a tentat laptele praf. Se si cunoaste ca e slabuta.

Eu alaltaieri am ajuns la urgente. Mi-a venit rau sa cad din picioare dimineata pe la 10, mi-am revenit si dupa-amiaza a dat o fuga pana la medicul de familie, sa iau o trimitere sau sa-mi prescrie ce analize trebuie sa fac. Cand am ajuns acolo din nou mi-a venit rau sa lesin, tensiunea mica, m-a consultat doctorita si mi-a chemat o salvare sa merg la UPU sa-mi faca rapid analizele. Am mers acolo (unde e de groaza) si vroiau sa ma tina toata noaptea, dar am semnat ca plec. La 5 trebuia sa fiu acasa sa dau mancare micutei. Asa ca nu am mai stat. Au apucat sa imi faca un calciu gluconic, si o serie de analize pe care le-au oprit acolo. Am cerut si eu o copie si a zis ca nu are la ce sa faca. Oricum imi facusera hemoglobina care era usor mai mica, nu de speriat. Pentru urmatoarele analize trebuia sa ma duc ieri sa iau rezultatul, dar nu m-am mai dus.

Sper sa reintre in normal si sa se prinda mancarea de ea. Doctorul nu stie de asta. Cred ca daca ii spun , imi recomanda supliment de lp.



Mergi la inceput