fiv dr dragos albu 43

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Eu am estradiolul 3000 si progesteronul 0,6. Endometrul cica e micut la 7,8. Merionalul a crescut iar la 2 fiole. Maine iar recoltez, fac pregnylul si cam asta e tot.
Sar'na tuturor pentru sustinere

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

aristica nu stiu cum e cu valorile la E si P daca sunt ok sau nu, dar endo mai creste pana miercuri. foliculasii cum sunt ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Cum sa fie?! Umflati, rotunzi, intre 16 si 23 mm si-mi dau mie diverse stari anormale, moastele mamii lor!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Nu-i mai injura zanica, ca acolo sunt viitori mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Nasti care va ocupati de odiseea alba hai ca sa avem unde impartasii ce simtim acum ,sa aflam ce fac proaspetele mamici si sa le asteptam pe cele care urmeaza ca vad ca s-au adunat toate acum dupa must.

25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aristico citind postarea ta cu "umflati si rotunzi" mi-am adus aminte de o familie tinara cu 3 copilasi blonzi, frumosi si grasuti pe care i-am vazut asta vara intr-o poienita la munte. Mai fata mancau copilasi astia cite o felie de pepene cu o pofta de ne uitam toti din grup hipnotizati la ei. Erau asa frumosi trebuie sa recunosc ca am simtit o invidie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fetele care au facut tratamentul pt candidoza dat de Albu, am si o colega care nu rezolva problema, pot sa va rog pt niste detalii "tehnice" sa ii zic si ei - cum se numeste (cel cu 3 aplicari), cum se administreaza etc.
tks

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

doamna mea la cat de colorata sunt eu, daca vad unul blond, ala clar e din banca de sperma olandeza

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claris

Fetelor spuneti-mi va rog la Medlife de ce nu merg cu embrionii mai departe,sa ii tranfere de ziua 5 ?
Mirela daca intri,poate imi poti da mai multe detalii...
Mult noroc fetelor in focuri si celor gravidutze sarcini usoare si bebei la termen,sanatosi


Buna, Claris!Intr-adevar, daca se transfera embrioni de ziua 5, ar fi mai multe sanse ca embrionasul fiind mai matur, sa se prinda , adica sansele de "lipici" ar fi mai mari, DAR explicatia celor de la Medlife de a-i transfera in ziua 3 este ca sunt mai rare cazurile in care rezista embrionii pana in ziua 5, in mediu artificial, non-matern. Ar trebui sa fie din start foarte, foarte puternici Aceasta a fost explicatia pe care am primit-o si eu. Sunt putini embrioni care rezista atat pana in ziua 5, fara sa fie in mediul mamei, e mai apropiat de " ritmul natural" asa.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

16+ cu 2

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Qiao, Canesten Gyn 3, cred ca despre acest tratament este vorba.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

16+ cu 2

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

Mergi la inceput