fiv dr dragos albu 43

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

ei, pai o si scot

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"


Esti comedie,Aristica, nu alta... Esti cu replicile la purtator tot timpul

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

16+ cu 2

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Anastasia off, cum ai reusit sa racesti puiule cu 2 pui ?
Mie Albu imi zisese sa iau oscilococcinum daca racesc. Nu cred ca ar fi vreo interdictie la lamai, dar ai grija sa nu iti dai stomacul peste cap, parca aveai ceva antecedente cu o gastrita, sau iar imi face neuronul fize ?!?


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Salexa, ne rugam toti 3, si eu si piticii din burtica sa fie bine! Am sufletul la gura pt toate 5 in perioada asta: pt tine, pt Cami,Angelica Aristica,Roxana, sunt emotii mari saptamanile astea, dar va fi bine, cu Doamne Doamne inainte!
Resimt emotiile si asteptarile prin care am trecut si eu si astept numai vesti frumoase, cu embrioanasi lipiciosi!

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

16+ cu 2

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bccami

Fetelor, eu nu mai pot de durere de stomac , imi vine sa fug, nu mai stiu cum sa o reglez. Ieri a fost a treia zi de diaree.
Dupa punctie mi s-a dat antibiotic si cred ca ala in combinatie cu lapte dulce, au facut carcalete. Azi dimineata la 6 mancam lapte batut cu paine prajita.
N-am pofta de mancare, nu pot bea nici cei 3 litri de lichide, mor de usturime la stomac, plus ca am mai fost si balonata putin.
Parca am o rana acolo si toarna cineva alcool...vreau sa scap de asta.

Am luat si Malox dar tot nu este suficient. Daca mai stiti remedii naturale, sa-mi spuneti.

Va pup


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote


Cami, ai primit sms meu zilele trecute? Ca l-am trimis imediat dupa ce am vb... ceai de musetel sau tei ai voie, dar pt ca este vorba de senzatie de usturime puternica, cred ca mai eficient este musetelul..baut guritza cu guritza , asa, usurel, sa functioneze ca si pansament gastric. Si neindulcit, mierea da aciditate.
Ai sa te miri probabil, dar ieri cand am fost la dr, am intrebat-o si pe dr de situatia ta cu arsurile si mi-a spus ca sucul de lamaie are un efect extraordinar asupra balonarilor, arsurilor gastrice, etc...e intocmai pe dos decat se tot spunea. Lamaia , odata ajunsa in organism, are efect alcalin, DECI nu acid....si potoleste arsurile. Aseara am cautat si eu pe net mai multe info despre asta si intr-adevar, tot asa am gasit...
Acum, daca nu o fi bine...nu stiu ce sa spun, v-am scris si eu ce mi s-a spus..
Adipapazi, multumesc mult pt sfat!!! E bine ca a citit si Cami despre Maalox, ca pt ea tot ceream ajutor printre fete, pt stomacul ei. Eu sunt bine acum cu arsurile, dar stiam ca ea sufera f tare, mititica si am zis ca pana intra ea pe forum, sa va intreb si pe voi.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

16+ cu 2

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

Anastasia off, cum ai reusit sa racesti puiule cu 2 pui ?
Mie Albu imi zisese sa iau oscilococcinum daca racesc. Nu cred ca ar fi vreo interdictie la lamai, dar ai grija sa nu iti dai stomacul peste cap, parca aveai ceva antecedente cu o gastrita, sau iar imi face neuronul fize ?!?


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


Da, Qiao, fetita, ai retinut bine...eu cu rinichii si gastrita pe podium..., dar despre asta ii spuneam si Cameliei acum, ca spre surprinderea mea, ieri mi s-a intors putin pe dos hardul cu info....despre lamaie vorbesc. Si am cautat aseara cate ceva pe net si , intr-adevar, info se sustine...ma intorsesem la chimie, ca in liceu, cu mediul bazic si cu cel alcalin... Lamaia pare ca ajuta la ameliorarea durerilor provocate de arsuri gastrite, nu stiu cum actioneaza la alte afectiuni, dar asa mi-a spus si dr ieri, asa am regasit si pe net dupa...dar numai cand e vorba de aciditate mare. Dar acum, nu stiu ce sa spun...

Acum, cu raceala...nu stiu cum m-am capatat, ca dezbracata nu am stat, frig nu mi-a fopst, rece n-am mancat, n-am baut...o fi vreun virus, ca tot am vazut si auzit mai multe persoane ca au racit in perioada asta...

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

16+ cu 2

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Cami, incearca sa iei GASTROCYNESINE, este tratament homeopat ca si Oscillococcinum! Pe mine m-a ajutat f mult in cazul arsurilor si mai incearca sa mananci covrigei sau biscuiti digestivi cu iaurt.

Bafta multa fetelor! Sa dea Dumnezeu sa fie o toamna plina de vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Fetelor spuneti-mi va rog la Medlife de ce nu merg cu embrionii mai departe,sa ii tranfere de ziua 5 ?
Mirela daca intri,poate imi poti da mai multe detalii...
Mult noroc fetelor in focuri si celor gravidutze sarcini usoare si bebei la termen,sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Ce harnicute sunteti la scris
Anastasia am primit sms-ul tau cum sa nu. dar imi era frica sa beau ceai de musetel din cauza diareei.
Ieri dupa-masa pt ca nu mai scapam am luat un smecta si mi-am facut putin orez, fara sare, fara nimic. Dimineata, tranzitul era ok doar nenorocitele de usturimi stomacale ma innebuneau.
Am cautat si eu ceva pe net si cateva zile voi tine putintel regim pt asta.
Tb sa mananc carne fiarta, legume fierte, fructe fierte sau banane...
Ma rog sa treaca arsurile si sa fie bine pt embrionasii mei.

Salexa, sunt suparata pe tine ca nu ma iubesti . Nu mi-ai mai zis cum te simti?

Anna, e buna o persoana ca tine pe-aici sa ne scoata din aiureala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Claris, eu cred ca din cauza mediilor de cultura nu ii pot duce mai departe de ziua 3.

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Va multumesc mult fetelor pentru sustinere.
Cami ce naibilui sa fac am stat in pat , am vorbit cu embrionasii, le-am prezentat camera. Am 3 mari probleme:
- nu stiu daca am voie sa rad
- de ieri de cand am ajuns acasa stomacul meu este plin de gaze, parca am o armata acolo. Mi-e teama sa nu imi miste foarte tare micutii
- in orice pozitie ma asez am senzatia ca nu stau bine pt micuti.
In rest sunt bine. Le tot vb la astea, le spun ca nu o sa ii bat cand vor fi mari, ca ii las afara pana tarziu etc, poate asa ii pacalesc pe toti sa se lipeasca.

Mergi la inceput