fiv dr dragos albu 43

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mahaui spune:

Buna seara
Salexa este indicat sa stai pe spate, poti sta si pe parti..numai pe burtica nu ai voiebun venit acasa toti 5 si sa de-a Dumnezeu sa fie lipiciosi micutii
Artistica mult succes si endometru bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

nu e voie sa stai pe burtica dupa embriotransfer!!?? IOI, eu fix asa dormeam... acum gravida fiind nu mai pot desi mi-as dori, din motive lesne de inteles...

In fine, o fi si asta vreo chestie....

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mahaui spune:

Marushca mie asa mi-au spus la toate 3 fiv-uri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

succes cami, salexa si artistica

eu cred ca e voie sa stati cum vreti, nu va mai agitati din orice si eu tot pe burta am dormit ca si maruscha pana pe la 4-5 luni si dupa transfer nu am bagat decat un somn de 2h si apoi munca tata din a 2-a zi si s-a prins. Am mancat la fel ca innaine si mi-am continuat viata normal si nu am facut nici hiperstimulare, nimic, numai bai fierbinti in cada nu prea am mai facut 2 sapt, am mai facut eu un pic,cu mai putina apa si numai putin calduta.


27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

ei, nu te contrazic....daca ajuta, de ce nu?

multa bafta fetelor si aristica sper sa nu ne calci pe urme cu hiperstimularea aia... ca nu prea e vesel deloc...

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mahaui spune:

Fetelor eu nu va contrazic..asa cum am mai spus la mine au trecut deja aproape 4 ani de la ultimul fiv(noiembrie 2007)deci intre timp medicina a evoluat, s-au descoperit lucruri noi..in occident se recomanda gimnastica imediat dupa ET de exemplu..oricum mult succes celor care isi doresc un bb si sarcini usoare in continuare fetelor insarcinate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Aristica simti ca te urmaresc,nu-i asa? Imi pare rau ca trebuie sa treci si prin asta,dar tu esti o viteaza si o sa fie bine.Te pupacesc si tin pumnii in continuare
bafta multa fetelor cu embrionasii la purtator

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

anastasia, pt arsuri poti lua fara teama maalox. sunt groaznice arsurile. ai voie cred ca 6/zi. vezi ca scrie pe prospect.
bccami, relax, nu ai dezlipit nimic cu o tuse. dar si eu am avut aceasta paranoia, va kiar m-am dus la echo dupa ce am tusit urat intr-o seara, plus ca mai si stranutam toata ziua de se zguduia patul

[b]aristica[/b[, sunt cu candela aprinsa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Fetelor, eu nu mai pot de durere de stomac , imi vine sa fug, nu mai stiu cum sa o reglez. Ieri a fost a treia zi de diaree.
Dupa punctie mi s-a dat antibiotic si cred ca ala in combinatie cu lapte dulce, au facut carcalete. Azi dimineata la 6 mancam lapte batut cu paine prajita.
N-am pofta de mancare, nu pot bea nici cei 3 litri de lichide, mor de usturime la stomac, plus ca am mai fost si balonata putin.
Parca am o rana acolo si toarna cineva alcool...vreau sa scap de asta.

Am luat si Malox dar tot nu este suficient. Daca mai stiti remedii naturale, sa-mi spuneti.

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Rammy, multumesc si pup!
Fetelor, o intrebare, daca am racit cam tare....e vreo interditie la lamai si grefe, comnsumate mai multe? Ca mi-am facut de dimineata un fresh din amandoua, cate 3 din fiecare, si cred ca vreo cateva zile de acum incolo cam asta consum, ca sunt cu capul mare de durere, gatul ustura rau si nasul rosu ca Rudolf

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

16+ cu 2

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

Mergi la inceput