Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank



aaaa, cum pastrati voi legumele proaspete mai mult timp? Mi-a luat sotul de la piata radacina de patrunjel (noua nu ne-a iesit in gradina) si mi-a luat 2 legaturi. Ce sa fac cu el sa tina mai mult, sa nu se dezidrateze? La beci, la lada frigorifica..sau??? Voi cum procedati? Multam de raspuns anticipat!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







ca sa tina in lada tb tinute in punga de plastic. Valabil pentru toate legumele. In cazul in care se inmoaie se pun in apa calduta si isi revin

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello mamici!

Eu am avut o noapte nasoala si sint cam chiauna de somn ... s-a trezit L la 2 plangand de zor si n-am mai reusit sa o adorm deloc si s-o pun in patut, pana la urma am luat-o in pat cu mine si l-am evacuat pe sot in living si atata se foia, dar nu adormea neam desi era rupta de somn, isi baga degetele in ochi isi dadea palme peste fata apoi se punea pe plans ... abia pe la 5 dimineata am reusit s-o adorm, cu sanul in gura si mangaiata pe spate ea fiind cuibarita toata in mine, iar eu nu m-am mai putut misca, am incremenit si asa am atipit si cand s-a trezit ea la 7 eram intepenita... abia astept sa iasa dintii ca e jale, a inceput si sa vomite dupa masa, papa aiurea, dar cel mai rau e ca nu doarme offf

Roxy Multumim pentru urari! Am intrebat si in capitolul trecut, dar nu prea mi-au raspuns mamicile: tu ii dai fier Anastasiei? Ca mie pediatra nu mi-a zis nimic si eu am uitat sa o intreb Ma bucur ca papa Anastasia bine supita acum, incepem si noi cu pireu de legume cu carnita de saptamana viitoare, vedem cum va fi!

Alexina bine ca au iesit dintisorii fara prea mare tam-tam!

Miki offf, insanatosire grabnica si tie si puiutilor!

Iar s-a trezit maraita rau si nu doarme decat de 10 minute si asa stateam prost cu somnul ziua, acum si noaptea, deja se cunoaste ca e superobosita si nu ma mai inteleg cu ea!


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hello fetelor!!

stefy[red] si mie imi place muuuuult rochita, o sa arati tare bine cu ea

[red]ailed felicitari pentru dintisor!!

noi am fost ieri sa ii facem frenectomia lui luca si totul a iesit bine. momentul in sine a fost neplacut ca a trebuit sa il tin in brate si sa ii blochez mainile si picioarele in timp ce asistenta ii tinea capul...cand am vazut sange de la el din gurita imi venea sa il strang de gat pe doctor dar a durat ft putin si deja cand iesisem din cabinet luca era ok, nu mai plangea nu nimic. i am pus un supozitor cu paracetamol pentru ca m a avertizat doctorul ca o sa il doara in timpul noptii si cu tot supozitorul tot s a trezit de 2 ori plangand a durere si frica, asa mila imi era de el saracul....dar astazi vad ca e ok, mananca foarte bine, nu pare sa il doara, si pentru prima oara l am vazut si eu cu limbuta afara din gura asa ca misiune indeplinita

fug sa ma apuc de supa lui, revin later, va !

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011

daca te hotarasti sa intarci cam asta e varianta..sa scoti putin laptic atunci cand simti tensiune si durere in sani. Cat despre mumentul intarcarii...tu sti cel mai bine cand e timpul

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Scrish ma bucur ca interventia a iesit bine si nu au fost nici un fel de probleme!

Ailed felicitari pentru dintisor! Chiar, mamici, cum apar dintisorii astia? Asa peste noapte? Ca eu nu vad nimic deosebit in gurita fetei si ea e data cu tot programul peste cap, cu somnul, cu papica, e total indispusa, foarte agitata si maraita si nici urma de dintisori

Mai am o intrebare pentru mamicile care au inceput diversificarea: cam cat papa puiutii vostri la o masa? L papa acum 100-120ml de fructe mixate cu branzica, mai mult nu vrea dar nici nu o fortez, iar de saptamana viitoare incepem cu pireu de legume cu carnita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gimihaela spune:

Am pus cateva poze cu David. Am vazut cei mai frumosi fluturasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Scrish ma bucur ca interventia a iesit bine si nu au fost nici un fel de probleme!

Ailed felicitari pentru dintisor! Chiar, mamici, cum apar dintisorii astia? Asa peste noapte? Ca eu nu vad nimic deosebit in gurita fetei si ea e data cu tot programul peste cap, cu somnul, cu papica, e total indispusa, foarte agitata si maraita si nici urma de dintisori

Mai am o intrebare pentru mamicile care au inceput diversificarea: cam cat papa puiutii vostri la o masa? L papa acum 100-120ml de fructe mixate cu branzica, mai mult nu vrea dar nici nu o fortez, iar de saptamana viitoare incepem cu pireu de legume cu carnita.




se vede gingia umflata in exerior(vezi cum inainteaza dintele) apoi se vede alb deasupra gingiei, apoi simti la mana un dintior mic si ascutit
Cata papa cam 180 gr la fiecare masa solida.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hello fetelor!!

stefy si mie imi place muuuuult rochita, o sa arati tare bine cu ea

[red]ailed felicitari pentru dintisor!!

noi am fost ieri sa ii facem frenectomia lui luca si totul a iesit bine. momentul in sine a fost neplacut ca a trebuit sa il tin in brate si sa ii blochez mainile si picioarele in timp ce asistenta ii tinea capul...cand am vazut sange de la el din gurita imi venea sa il strang de gat pe doctor dar a durat ft putin si deja cand iesisem din cabinet luca era ok, nu mai plangea nu nimic. i am pus un supozitor cu paracetamol pentru ca m a avertizat doctorul ca o sa il doara in timpul noptii si cu tot supozitorul tot s a trezit de 2 ori plangand a durere si frica, asa mila imi era de el saracul....dar astazi vad ca e ok, mananca foarte bine, nu pare sa il doara, si pentru prima oara l am vazut si eu cu limbuta afara din gura asa ca misiune indeplinita

fug sa ma apuc de supa lui, revin later, va !

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011

daca te hotarasti sa intarci cam asta e varianta..sa scoti putin laptic atunci cand simti tensiune si durere in sani. Cat despre mumentul intarcarii...tu sti cel mai bine cand e timpul

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


cred ca asta era pt mine
madutza, merci culmea e ca nu se mai intaresc sanii deloc, insa simt niste galme dureroase..daca o pun pe andra la san, incepe si vine laptele, simt cum se umple cu lapte sanul opus..
despre moment, ce sa zic..asa simt acum..sunt epuizata, f f nervoasa, bolnava, agitata si poate chiar ii transmit si ei starea asta a mea..iar laptele care il mai am e extreem de putin, daca intradevar ii e foame noaptea inepe si tipa, nu vrea sanul..deci e doar de alint..
[red]roxy, stii ca eu eram prima cu sfaturile si pro alaptat pe aici..insa asa simt acum..sunt epuizata fizic si psihic..sunt multumita ca am reusit sa-i dau pana acum tinand cont de imprejurari, un fratior care nu o lasa o secunda linistita la san, numai in urlete si tras de toate cele sugea saracuta..

nu mai stiu cine zicea de vacanta..ehee, nici nu indraznesc sa ma gandesc..de fapt, ce-i aia ? vacanta in ultimii 3 ani la mine a fost tot cu copilasi deci program ca acasa, adica nopti nedormite si agitatie..

sunt multumita ca am rezolvat azi cu doctorul pt ei, il astept pe sot si ma duc cu ei la cmu..andrei a inceput sa-i curga si nasul ca la robinet..si e asa nervoasa..mi-a refuzat si papa astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ptiuu, nu stiu ce am facut la mesaj, dar nu mai corectez ca n-am timp..
scrish felicitari pt reusita interventiei
gimihaela, ce voinic scump foc ai tu acolo mi e nu imi vine sa cred cand ii vad pe puiutii vostri in picioare..a mea de ieri se balangane in 4 labe si ma uit la ea si ma minunez..cand a trecut timpul ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

viss, asa frumos povestesit. mi-e drag sa-ti citesc mesajele

azi in drum spre piata tot impingand la carutul urias imi picau okii de somn si simteam o moleseala ca ma cuprinde si ameteala..si cand mi-am revenit mi-am dat seama ca am pierdut banii din buzunar..nu erau multi dar suficient sa ma enervez
asa imi trebuie ca din buzunarul acelorasi pantaloni am pierdut 2 mil acum vreo saptamana si o doamna striga dupa mine sa-mi dea banutii..a doua oara normal ca nici norocul nu mai tine cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

bbyasmi, ma bucur ca ati rezolvat problemele..sa stii ca peripetiile legate de casuta sunt inevitabile, mai tarziu fac amintirile mai placute..si dragostea de casa si de lucrul realizat mai mare
stefyapost, eu vreau sa-ti urez de pe acum petrecere frumoasa ca paote uit..sau nu mai apuc..asa ca sa tocesti tocurile la dans

Mergi la inceput