Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stefy eu nu ma pricep sa imi fac singura decat sa imi intind parul cu placa sau bucle facute cu placa.

in seara asta mi-am lasat copii cu soacra (pe amandoi!!!!!) si am evadat cu sotul 3 ore


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nu e nimeni pe aici....

hmmmm.....merg sa imi spal si eu vasele si sa papiciulesc o turta cu marzipan


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara fetele cucuietele

Da ce liniste pe aici, toate pe afara pe la terase eh ? acum cat mai e cald si frumos , parca mai merge o bere nu ?

Azi aici a fost neobisnuit de cald pentru UK si sfarsit de septembrie cam 25-26 grade si cautam numai umbra pe unde m-am plimbat ca ardea soarele rau am imbracat piscoata in maneca scurta si pantalonasi scurti, eu care duminica ma gandeam sa i le duc sus la pastrat in dulap, sa le am pentru la urmatoarea piscoata da ia uite ce surprize mi-a pregatit vremea mie, bine ca nu le-am dus sus, nu ca era greu sa ma duc sa le scot dar le-am avut la indemana asa tare i-a placut de statea cu piciorusele in sus pe bara de la carut de nici nu mai voia sa si le intinda in alta parte, le pusese la bronzat trebuia sa ii fac o poza ca tare comica mai era , cu dejtu` - n gura si picioarele in sus pe bara la bronzat Acum doarme dusa, nu stiu pana cand ca aseara nu am putut sa o trezesc , m-am chinuit vreo 15 min sa o trezesc sa ii fac baie si ea nimic.... dormea, era asa de moaleeeeeeee cand am vazut ca nu si nu, am schimbat-o in pijamale si i-am faqcut bibe , a supt prin somn, am bagat-o in sacul de dormit si a dormit pana azi dimi la 6 jumate e obosita fata, ca si mine ma simt asa de obosita, ea macar mai doarme pe zi si mai recupereaza sar eu ?? pe mine de ce nu ma plimba careva in carut pe afara prin parc sa dorm si eu la aer curat ? chiar ii spuneam lui nick acum juma de ora cand serveam cina ca ma simt super obosiuta, cele 2 sapt in ro si trezirile piscoatei in fiecare noapte la fiecare 2 ore m-au dat peste cap bine ca macar acum nu se mai trezeste/ nu o mai aud cand se foieste daca inca se foieste si aici, dar eu in ro cred ca se foia ca ii era cald , a suferit micuta rau de caldura... ce mai, e englezoaica si nu ii place caldura si eu abia astept sa vina frigul, ploaia, sa fac focul in semineu, deja am dat comamda de lemne si carbuni sa vina iarna, zapada.. mos craciun, sa fac bradul ehhh m-a luat melancolia, dar deh, daca deja au bagat tot felul de chestii pentru Craciun prin magazine cum sa nu intru in spiritul si febra lu` mosu ?

Nah ca mi-a venit barbatu si nu stiu ce vrea, cred ca desertu... dupa sarmale merge ceva dulce nu ? sarmalele au iesit super buneeeeeeeees-a lins pe botic domnu, cica sarmalele mamei tale au fost excelente dar ale tale sunt cele mai bune mancate de mine vreodata asta sa ma abureasca ca doar is nevasta-sa nu ?

Seara buna si pe maine la cafeluta

Noapte buna

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

buna seara,
azi am fost harnicuta: am curatat frigi si congelatorul, facut curatenie in camara, am fost la piata si am cumparat de la tarani legume si fructe si gatit pentru Maria dar si pt mami si tati (asta cu gatitul este eveniment...)
am avut vreme pt ca zana s-a trezit devreme pe la 6 jumate si nu a mai dormit decat 30 min intre 10 si 11 si apoi afara cu tati in parc inca juma de ora iar acum doarme deja de la 8:30

Stefy mie imi place rochita ta si nu cred ca este prea scurta iar pantofii sint bijuterie!!!

Strumph da fetita mea seamana cu tati ei mai putin la culoarea ochilor, ii are caprui ca si mine nu albastrii; am sa pun pozite si cu dragul meu

Madutza felicitari pentru tatatatata... Cata are rabdare si asculta povesti? Maria daca deschid cartea vrea sa manance foile!!! si parca doar peste cativa ani as vrea sa manace cartile

Ailed eu am intrat la Victoria secrets si au acolo ugg si cu talpa ortopedica si din piele nu doar din nubuck; la mine in oras nu se gasesc

Ally acum cred ca nu mai trebuie sa alergi afara ci doar dupa speedy Edy

Cami ce fain ca ai marea la tine acasa

Miki insanatosire rapida la puiutii tai

bb_yasmi sa treaca rapid toate grijile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

stefy eu nu ma pricep sa imi fac singura decat sa imi intind parul cu placa sau bucle facute cu placa.

in seara asta mi-am lasat copii cu soacra (pe amandoi!!!!!) si am evadat cu sotul 3 ore


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



bravos! asa da relaxare

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta





Madutza felicitari pentru tatatatata... Cata are rabdare si asculta povesti? Maria daca deschid cartea vrea sa manance foile!!! si parca doar peste cativa ani as vrea sa manace cartile



Mami fericita de zana buna Maria


pai eu ii citesc lui Cristi inainte de somnul de amiaza(si sotul la somnul de seara) si stam toti 3 in pat la Cristi, Cata sta intre noi si e si ea agtenta la ce citesc, studiaza desenele. oricum nu dureaza mult povestile, am 2 carti: Povesti in 5 minute si Povesti in 3 minute Din astea citim cel mai des. Plus colectia Disney de la Adevarul. Oricum Cristi alege mereu povestea care o vrea , nu eu.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

STEFYYYYYYYY esti o frumoasaaaaaaa
iti sta minunat costumatiaaaa
iar pantofi superbiiiiiiiiiii
deci si eu ma insc riu cu lavi si delia pt shoping
oriunde s-ar face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

buna seara
sper ca nu ati uitat de noi!\am revenit pe meleaguri si tare e bine si acasa. am avut o vacanta ok cu mici exceptii de cazare, va povestesc maine cu capul mai limpede.
mi-a fost atat de dor de pitica mea incat puteam sa vad marele zid chinezesc ca nu mai mai impresiona nimic

am ajuns ieri noapte si azi dim am vazut ca teea are 2 dintisori jos. offf mititica de ea, de asta se foia ea noaptea si nu voia sa pape etc.
fetele ati avut dreptate. in rest nu a plans deloc si nu a facut febra etc

a nascut si fina mea si are un baoetel de 3000g si tare sunt bucuroasa.

am cam mult de citit din urma dar incet incet ma pun eu la zi cu noutatile.

struuuumph- itit spun si acum: CASA DE PIATRA, SA FITI SANATOSI SI MEREU IMPLINITI. DE ABIA ASTEPT SA VAD POZE.

ma culc acum si ne auzim maine
de abia astept sa citesc de mai fac cele mai frumoase mamici si cei mai cuminti si frumosi bebei!!!!



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi!!

mada,moulineta
alexina bine ai revenit!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'neata!

si azi sunt ametita...as pune capul undeva si as zace...mi-a aparut si un herpes si sambata mergem la o nunta ..o sa fiu oribila

alexina, chiar intreba Strumph de tine . Bine-ai revenit

yasmi, da matinala mai esti

cafea for everybody

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput