Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

gimihaela, David e un scump , ce atent inspecta iarba

yasmi, mai vreau poze cu frumosul Lucas, si cu gurita lui plina de dintisori

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neata si de noi.

am dormit cu pitica pana la 9 cu pauza de papa la 7..iuhuuuu
yasmi- da casa e deja construita si acum incep finisarile timp de 90 zile. e in complexul green city.daca dai pe google vezi acolo casele. a noastra e modelul neva.

gimihaela- da da da. Murariu este doc la care am fost si eu. am gresit cand am spus marcu. deci am fost la acelasi medic. dupa ce ma duc la consult in buc iti spun ce sfaturi am primit. fontanela nu tb sa se inchida nici prea repede caci pana la 1 am tot creste creierasul lor si tb sa aiba loc.
exact asa mi-a zis si mie de soare de faptul ca-i transpira mainile,picioarele etc. coastele la noi nu sunt iesite, doar fontanela putin mare.

ma pregatesc sa ma duc putin la shopping apoi fac bagaje

va doresc o zi minunata!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Neatza,
zana mea a adormit dupa papica de fructe! ne-a trezit la 7 dimi

Alexina frumoasa casuta; spatiul deschis de la parter o face sa para imensa!!! am vazut 2 dormitoare de copilasi... sa aveti parte de ani fericiti acolo!

yvy imi pare rau ca sufera puiuta; ai incercat paracetamol sau ibuprofen?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning

Azi imi trebuie dublu espresso ca sa ma trezesc ca ieri am umblat lelea prin oras, dar a fost frumossssss ne-am dus la plimbare in centru pe la Westminster si am ajuns pana la South Kensington dar era frumos tare si caldut si soare si am profitat ca zilelea astea calduroase cu siguranta or sa fie ultimele pe anul asta ca de saptamana viitoare isi intra toamna in drepturi Azi mergem la London Bridge, am autobuz direct de aici de la mine ma duce acolo, cam in 45 min sunt acolo vreau sa ma plimb pe faleza, sa admiram Tamisa, vaporasele, sa stam la o terasa sa papam o inghetata, sa bem o cafea

Alexina, ce de patatii cu Praga, imi pare rau daca te miri de preturi la Praga , eu te invit la Londra unde in centru o sticla de juma de apa nu o gasesti sub 3-4 lire eu cand merg in centru stiu sa imi cumpar apa de la colt de strada de la mine inainte de a sari in metrou sau autobuz ca in centru eu nu dau 4 lire pe o sticla de apa asteptam pozici din vacanta Multumim de urari si complimente, nu le meritam pe toate cat despre cafea, te invit la un espresso ca am espressor si cumpar numai cafea Lavaza sau Illy si fac o cafea bunaaaaaaaaa bunaaaaa

Yasmi, asa da deci nu te recunoaste nici soacra, s-a schimbat nora si nu stie ea cum si de ce ? vorba cuiva de pe aici ca nu mai stiu cine a spus, gandeste-te ca o sa se intoarca roata glumesc, mai e pana acolo ca doar ai 18 ani

Mihaela, l-am admirat pe David si e un scumppppp si dulceeeece mandru e el cum sta in picioare m-ai facut curioasa despre tratamanetul cu vigantol si calciu, si a mea are inca fontanela deschisa si aici soarele e cu portia si doctorita data trecuta cand am vazut-o i-am spus ca mi se pare ca are oasele, coastele, cam in afara si cica e perfect normal si sa nu ma mai stresez ca mai toti parintii vin si o intreaba acelasi lucru si e normal?!??pai eu stiam ca asta e unul din semnele de rahitism, dar na , ce stiu eu ? ca doar nu sunt doctor acum e mai bine, dupa 2 sapt de soare in ro parca si coastele nu mai sunt asa evazate oricum am cumparat vigantol din ro 4 sticlute sa am toata iarna , o sa ii dau 2 pic pe zi timp de 6 sapt din fiecare sticluta ca asa mi-a spus pediatra sora mii din bucuresti in care sora mea are deplina incredere, deci o sa vedem cum o fi, sper bine

Happines, multa sanatate Mariei si sa nu fie raceala, doar un dintisor care da sa iasa Tu ai intarcat-o pe Maria, nu ii mai dai ? mie mi-e putin frica de momentul asta, care sper oricum sa fie cat mai tarziu, dar la cat am suferit cand mi-a venit laptele,ma astept sa sufar rau si cand o sa o intarc Andrei cum se mai simte ? i-au trecut bubitele de tot , totul ok acum? pozici noi cu stelutele tale cand ne mai arati ?

yvyana, imi pare rau de nesomnul tau, sper sa va reveniti curand ai incercat cu homeopate pentru dintisorii Larisei ? eu ii dau niste homeopate cand o vad agitata rau si cu manutele numa in gura si cand nu ma mai inteleg cu ea, o calmeaza aproape instant, in 20 min dupa ce i le dau sa vezi ce fata cuminte am si face nani si nu mai urla si nu mai musca tot ce prinde dejtele mele, sanii, mainile

Cami te invidiez pentru plimbarea pe plaja cred ca a fost frumos tare poze noi cu fetitele tale cand ne mai arati ?

Ally cum stai cu scisul si cititul ? tot la dimensiuni mici ? ai reusit sa remediezi problema? da duracellul ce-ti mai mestereste ? poze cand ne mai pui pe picasa sau te dai numa pe FB unde eu nu am cont sa va admir ?

Catank, niste mire de alea bune bio sa trimiti si la mine da ? am ramas uimita cat de gustoasa poate sa fie mancarea de la mama, toate fructele si legumele , oauuu ... parca dupa atata timp de cand nu am mai fost in ro uitasem cat de buna si gustoasa poata fi mancarea... ce gust bun la toate, rosii, ardei, gogosari, vinete...mere, pere, prune... mi-as fi luat cate 2 saci din fiecare daca era pozibil asa trebuie sa astept pana la anul sa mai pot papa mancare cu gust asa bun

Ma duc sa pun una bucata copchil la somn ca se maraie de numa si cred ca ii e somn deja, ca ea la 7 se chicotea in patut, era pe burta si nu stia cum sa faca sa ajunga inapoi pe spate dar nu plangea, se chicotea si am auzit-o si am venit la ea

Revin mai tarziu dupa ce adoarme piscoata

Zi buna

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am papat si noi si acum Anastasia sta in pat si se joaca , astept sa o ia somnicul

fetelor, aseara Anastasia s-a ridicat singura in fundulet statea in 4 labute si se tot balansa fata-spate si deodata s-a impins in spate pe genunghi mai tare si s-a dat intr-o parte si hop in fundulet
ce fatuca avea, era si a mirata ce ce a facut, asa dulce

aseara ne-am culcat ca niciodata la 23, nu a avut somn deloc, s-a tot zbenguit in pat, a mai supt, iar s-a jucat....pana la urma am atipit eu si ea a venit si s-a bagat in mine sa adoarma, am vazut ca o ia somnicul am pus-o in patut si am dormit pana la 7.

miki este super ca ai alaptat-o pana acum, este mare lucru. ai reusit mai ales in conditiile spuse de tine, cu Vlad....

yvy am uitat sa-ti raspund, desi am citit intrebarea ta. da, ii dau fier, mi-a recomandat pediatra cand am fost la 6 luni sa-i dau 8 picaturi/zi. dar cat timp...nu stiu, am uitat sa intreb trebuie sa sun.
fetelor, voi stiti cat timp se da fierul?

cami si Anastasia a capsat un pufulete. i-am dat asa pe buze sa vada ce este, ca mancam eu si se uita cu gura cascata, si nici n-am fost pe faza ca pac l-a muscat si ce sa-i mai scot din gurita ca se topise deja. lasa ca n-are nimic.

happiness tu mai alaptezi?

bb_yasmi al 6-lea dintisor? oaaaa....si noi nu avem nici unul

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

gimihaela eu zic sa ii dai cate picaturi ti-a zis doctorul, ca doar nu degeaba a zis asa.
dar cat de mare este fontanela? ca ea se inchide pana la 18 luni, eu asa stiu si am citit.
si noua ne-a zis ca era putin mare dar nu a zis nimic de rau, se va inchide ea. tot 2 picaturi mi-a zis sa-i dau. de fapt, mi-a zis ca de luna asta pot sa-i dau 3.

fetelor, cam cat trebuie sa fie fontanela la bebe de 7 luni? stiti? cum o masor, sau cum imi dau seama daca este ok?
voi mai mergeti la control lunar de acum incolo? ca noi nu.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

gimihaela am uitat sa-ti zic cat de scum este David, ce frumos sta el in picioruse, cred ca ii placeee

strumphitza tu ai de gand sa-i dai san pana mai incolo, nu? cat ai ii dai.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza papa mult Catalina Anastasia nu papa decat maxim 17 gr, mai mult n-a papat pana acum. bine, ea papa dupa fiecare masa si san si poate si de aia. tu ii mai dai lapte dupa masa?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

roxy da te faci ca nu vezi ? nu mi-ai raspuns acum2 zile in urma, te intrebasem daca ti-ai luat pusca ? Anastasia e o scumpa si pe zi ce trece se face si mai frumoasaaaaaaaaare niste ochisori, mama mama... coada la usa o sa ai


edit: ca sa nu mai scriu un alt mesaj, da roxy, o sa ii dau cat de mult o vrea sa suga, da` nu pana la 18 ani in genral surorile mele au alaptat cam 1 an jumate, 2 maxim sper si eu sa ajung sa ii dau macar 1 an , poate chiar 1 an jumate, depinde acum si de ea, cum o vrea... acum ma gandesc la intarcat pe cand la inceput cand imi refuza sanul piscoata plangeam in pumn ca nu apucasem sa ii dau nici macar o luna, ce amintiriiiiii
_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina am vazut casuta, este foarte frumos structurata. exact asa o luati, mobilata si utilata? ca nu mai stiu. daca da, este super.
ce nu-mi place este ca n-au acoperis casele, arata asa ca neterminate. dar nu aia conteaza, conteaza interiorul cel mai mult si este super.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput