Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

gata si noi supita, a papat aproape tot. a inceput sa o manance si fara iaurt, azi am facut proba sa vad daca ii place si da, ii place

am terminat si ciorbita noastra si acum trebuie sa ma apuc de legume, sa le pun la pungulite si in lada.
Anastasia se tot maraie, cred ca vrea plimbata in brate merg s-o plimb putin poate o ia somnicul de pranz si face nanita cat fac eu treaba.

strumphitza as veni la o cafea la tine. eeee ce fain ar mai fi, sa mergem pe o terasa pe acolo la o cafeluta. sau de ce nu, sa-mi faci tu una asa buna cum o faci pe forum

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)


bravo.... bine ca incerci si asa... cind ma apropii de Ioana cu lingurita face gura mare, hap apoi se strimba nitel, nu da afara...si imediat iar face gura mare... Astazi dupa 8-10 lingurite parca incepuse sa scoata un pic inapoi...si m-am oprit, oricum aveam de gind sa nu-i dau mai mult... dar dupa, iar facea gurita mare
Sper sa mearga...usor, usor...

si Anastasiei, are niste ochi mama-mama, ...am vazut foto cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

ce liniste este aici...pe unde sunteti mamici? Afara la plimbarici?Noi doar ce ne-am trezit, i-am dat piureul si ne pregatim de iesit la o lunga plimbare ca este frumos si cald afara.
Va pupam!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


Cum a fost la plimbarici? Si noi am sta astazi mai mult afara. F frumoasa vremea...cald, daca si la strumphyse simte e de bine .

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

catank da la botez la eforie ai venit?

miki te inteleg perfect
si eu sunt ;la fel cu bebicii

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Cami, ti-am scris ce s-a intimplat...dar se pare ca ai sarit peste...Nu-i bai, ... Nu am ajuns, si nici nu voi mai ajunge anul acesta. Finuta s-a hotarit sa faca botezul in Vilcea (la ea). Va fi undeva in juma lui noiembrie.
fetele frumoase!Dar la anul viitor, sigur ajung... la plasa si baie multaaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

strumf, da e socrela venita peste 2 sapt. de data asta mi-am propus sa ma port civilizat cu ea (chiar merita asta!!) si sa profit la maxim de ea si sa stii ca daca ii permit chiar ma ajuta! ii spunea la fiu'su ca e asa bucuroasa ca o bag in seama, ma port frumos cu ea si ca o las sa ma ajute.....

miki...aproape tot la cateva zile ma gandesc la tine, mada, alina.n...cei cu 2 copilasi micuti care sunteti cu ambii copilasi acasa, fara ajutor , fara sa mearga la gradi. sincer va ofer ca nu e asa usor sa te descurci!multa sanatate.

cris, bine ca a trecut si acum totul e bine!




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Cind ma gindesc ca se va intoarce roata.... ''de frica'' si eu ma port frumos Glumesc, insa ma bucur ca o faci din suflet...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca




probabil mi-a mai venit si mie mintea la cap ca nu ma mai recunosc (in comparatie cum ma purtam inainte ...urat....acum parca sunt o bombonica vesela ).

miki legat de actele apartamentului erau problemele. sper sa se fi rezolvat si sapt viitoare sa incheiem actele de vz-cump...ca o lungim deja din iulie-august. cu casuta merge superrrr bine ! doamne ajuta!

yvy si eu va urasem la multi ani!!

miha e un frumos si un scump david!




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

yvy , L papa intre 150-200 la o masa.
alexina cum stati cu casuta??

noi mai avem inca un dintisor!!!!! si al 6 lea tot se chinuie sa apara...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

noi nu mai putem manca nimic fara sa ne ascundem de bubu astazi a papat si el cu mine lapte millie cu mamaliguta

catank cate kg are grasunica ta?? vaiii cat e de scumpica!!! de reclameee!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

merg si eu sa pap ceva....poate apare cineva cu chef de vorba pe aici


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

tot nimeni??? ufff....cand apuc si eu sa stau la taclale nu am cu cine :((((
merg sa mai pap si desertul si sa stau cu sot la un pahar de vin si o barfa...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

BB_Yasmi eu acum am intrat!

Mersi pentru urare am fost chiauna azi toata ziua.
Abia acum am culcat pitica si ma chinui de la 8 sa o adorm, se zbatea in bratele mele si plangea cu lacrimi saracuta ... nu mai suport sa iasa odata dintisorii si la noi, parca se vede ceva mai albicios la incisivii inferiori, dar nu ma lasa sa ma uit mai atent



.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Fetelor mersi pentru raspunsuri! Eu nu am cantarit papica, ia sa o cantaresc maine sa vad cate grame papa.

Catank multumim pentru urare! Ma bucur ca decurge bine diversificarea! Tu ii dai fier Ioanei?

Alina ce mai faci? N-ai mai intrat de ceva vreme...Ce face Luca? I-au dat dintisorii?

Offffffff.... iar s-a trezit Nimeni n-a mai tras asa cu dintisorii astia, parca numai noi......



.

Mergi la inceput