Bulgarasii de ianuarie-februarie 2012(21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Sunt aproape refacuta dragele mele, am ramas doar cu arsuri pe care le voi duce probabil pana la nastere.Astazi am fost din nou la medic pentru ce va povesteam eu saptamana trecuta dupa morfofetala.Era vorba doar de o poza la inimioara care nu se printase si pe care era musai sa o am la dosar.Si cand te gandesti cate griji mi-am facut...E totul ok cu puiul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Multam Ana, dupa atat reclama ar fi culmea sa nu incerc si eu.
A citit careva "Nastere fara violenta" de Frederick Leboyer ? recomand cu caldura.
Noi suntem bine, bebe misca mai gratios, prob s-a imprietenit cu organele mele







gravidutza 23+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

sunt tot mai preocupata de site-urile de bebei ca sa compar preturi. vreau si eu in curand sa ma apuc de cumparat ce imi trebuie. trebuie sa recunosc ca sunt foarte suparata ca la noi sunt cele mai mari preturi din europa. de parca noi am avea salarii babane si un nivel de trai ca sa ne permitem orice. totul e mai scump decat in alte parti.

mi-am schimbat si poza, dar cred ca burtica a mai crescut putin de atunci, ca poza e facuta acum 2 saptamani pt o prietena care nu m-a mai vazut de mult timp.
acum mergem la doctor sa se uite inca o data peste rezultate si sa mai facem o eco.

va doresc noapte buna si pe maine!

Anne 24+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

! Va salut pe toate dupa concediu. Am avut un concediu prelungit si cu muuulte peripetii.
Sambata, cu nici o zi inainte sa trebuiasca sa ne intoarcem spre casa, am avut un accident de masina in Bucuresti, si am ramas fara masina, caci e facuta zob. Din fericire nu am patit niciunul nimic grav (eram toti 3 in masina), eu m-am lovit cel mai rau, am dat cu fruntea de tetiera si mi-am facut ditamai cucuiul, m-am invinetit sub ochi, etc. Arat repede. Am reusit sa ne intoarcem acasa aseara, ne-au adus niste veri de-ai nostri ca nici bilete de avion n-am gasit de pe o zi pe alta. Am fost azi la control la gineco, e totul ok cu bebe, are 530 gr si e cumintica.
Dupa ginecolog am fost si la medicul de familie care, cand m-a vazut asa vanata, mi-a dat medical pana vineri. Asa ca stau acasica incercand sa-mi revin dupa soc, spaima si suparare. De la suparare si sperietura am slabit 1 kg. Am tinut enorm la masina aia, mergeam cu ea la serviciu zi de zi cate 100 de km minim, si aveam impresia ca parca a fost construita special pentru mine. Asa ca am plans mult dupa ea si inca nu m-am obisnuit cu ideea ca n-o mai am. Dar, vorba tuturor, bine ca nu am patit noi nimic grav. Acum speram sa obtinem ceva despagubiri de la soferul vinovat, ca sa-mi poat lua alta cat mai repede caci fara masina mi-e foarte greu sa ajung la serviciu, legaturile sunt foarte proaste din cartierul unde stam pana la autobuzul care ma duce la birou.
Nu am apucat sa citesc nimic din urma, insa am vazut ca ati facut listuta frumoasa foc!
Data viitoare o sa va povestesc si despre ce-am facut in concediu.
toate burticile.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 22+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Am uitat sa va spun ca am fost la Baby expo si i-am gasit acolo pe cei de la Baby design, am facut o precomanda pentru acel patut transformer, cu saltea si lenjerie cu tot.Mi-l vor aduce la targul din decembrie si nu voi mai plati transportul.Sunt tare incantata...Tot acolo m-am lasat pe mana unei profesioniste pentru un machiaj de seara si mi-a placut extrem de tare ce a iesit.Asa ca pe 22 oct voi fi o nasa gravidoasa, grasa, dar cu un look interesant, pentru ca va veni sa ma aranjeze acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

La multi ani Elenush !

V-am citit in fuga si va scriu in fuga. La nunta a fost superb, m-am simtit foarte bine, am dansat toata noaptea. Resimt si acum oboseala, mai ales ca aseara am ajuns la 22.00 de la servici, iar astazi la orele 21.00. Am avut aceste zile foarte grele, iar eu am o stare de as bplange toto timpul.
In rest bebe e bine si este foarte agitat. Toata ziua da din picioruse si face tumbe.
Nu mai am putere sa abordez niciun subiect . Va pup !

Anangel – imi pare asa rau ca ati trecut prin asa nenorocire, dar sincer ma bucur asa de mult ca sunteti sanatosi cu totii, si acesta este cel mai important lucru. Va pup.



in 20+ si mami de David 16.06.2008
Evolutie David


Bebe David Adrian 16.06.2008

Evolutie Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Anangel, imi pare rau pt ca a trebuit sa treceti prin asta, stiu cum e pt ca si noi am avut un accident de acest gen anul trecut... Chiar daca n-am patit nimic fizic, ne-au fost suficiente sperietura, socul si parerea de rau dupa masina, dar tot raul spre bine. Cu banii de pe asigurare si ceva economii ne-am luat o masina mult mai buna, mai noua. Sper sa se intample si la voi asa!
Nicole, fain ca v-ati simtit bine! Si puii mei misca tare mult, de cateva zile ii simt si in zona buricului, pe masura ce se mareste uterul, apar si miscarile lor, dragutii de ei!
Va doresc si eu noapte buna si un somn linistit, lipsit de plimbari la baie, de dureri de spate sau de cosmaruri!

Ana, mami de Darius (2005), de Sara (2007) si de gemeni 24 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Lexi, bun revenit! Imi pare rau ca esti asa necajita su patania voastra. Of, of si eu am distrus masina acum vreo 4 ani, dar eram singura. Bine ca sunteti voi ok si bebe la fel, fiarele sunt fiare. dar utile, ce-i drept

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lexi, mare cumpana ati avut...Te inteleg cu masina, ca si eu ma atasez de "fiare" dar vei vedea ca Dumnezeu are grija si iti va da una in care vei avea loc si de carucior si o vei conduce cu mare drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna dimineata!!

Lexi, imi pare rau ca a trebuit sa se incheie astfel vacanta voastra..
Tu pana cand megi la servici? Nu poti sa iti iei concediu??

Fetele, eu am citit tot ce ati scris, dar nu am avut timp sa scriu. Am avut si ieri musafiri toata ziua, am si astazi Plus calcat si sapalt de rufe, etc etc...

Va pup!!

Alina 23+cu si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput