Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (8)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Roxy chiar m-am gandit azi la voi ...La Alexia , ca face 3 luni !

deci:
La multe lunite si la multi ani !!!


Si eu tot cu Persil spal acum. Dar Persil lichid. Imi plac mult mai mult detergentii lichizi pt ca se clatesc f bine.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Roxy, ce naplacut trebuie sa fi fost... si pentru tine!

Felicia, of, of, sunt zile obositoare, dar ne vom aminti de ele cu drag!

Colicii, si pe noi ne supara rau zilele astea. Culmea azi-noapte am avut si eu, si Stefan

Va invit sa va delectati cu mocuta lui Stefan surprinsa intr-o miscare de transfer din bratele mele pe pieptul lui Razvan. In miscarea de transfer, i s-a turtit fatzuca

https://picasaweb.google.com/104748788656148179171/MocutaSomnoroasa?authkey=Gv1sRgCMHmlbXEgsnjxgE#


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Noi suntem ocupati cu organizarea botezului...de fapt eu ca sotul e ocupat cu renovarea apartamentului nou (care nu se mai termina )...si parca sunt ciunga fara masina .

Vroiam sa va intreb daca e OK sa mancam conserva de ton? Mie medicul pediatru mi-a zis ca in general pestele poate da alergie si sa fiu atenta insa poftesc al naibii . De fapt poftesc la atat de multe chestii incat cateodata ma doare stomacul

fetele si bebelusii din dotare

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

'Neata,

Noi suntem ocupati cu organizarea botezului...de fapt eu ca sotul e ocupat cu renovarea apartamentului nou (care nu se mai termina )...si parca sunt ciunga fara masina .

Vroiam sa va intreb daca e OK sa mancam conserva de ton? Mie medicul pediatru mi-a zis ca in general pestele poate da alergie si sa fiu atenta insa poftesc al naibii . De fapt poftesc la atat de multe chestii incat cateodata ma doare stomacul

fetele si bebelusii din dotare

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Eu am mancat conserva de ton de cateva ori(ultima data azi dimineata) si bebe nu a avut nimic, i-am scurs zeama in care era si am pus zeama de lamaie.Prima data cand am mancat am luat doar cateva inghitituri si am asteptat pana a doua zi sa vad daca apar ceva reactii la bebelina. Mie imi place mult sa mananc peste cu mujdei de usturoi dar cum acum nu pot din cand in cand mai mananc doar facut la aburi si stropit cu lamaie.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Fetelor eu astazi am inceput sa fac ceva exercitii,pt ca dupa aceasta a treia sarcina burta mea este un colac de sunculita si mi-am propus sa incrc sa-l mai micsorez. Vreau sa incerc de 2-3 ori pe sapt sa fac exercittii. Ce ziceti nu incercam mai multe? Poate asa nu ne lasam pagubase dupa 1-2 sapt si ne incurajam una pe alta. Eu azi abia am facut 15 minute si mi s-a parut foarte greu, mai ales sa fac abdomene, dar voi incerca sa nu renunt.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

LA MULTI ANI
-ALEXIA-CARLA de roxybarbu
-PETRU de anaemi
-ARIANNA-MARIA de Arianna M
-CASIAN-OCTAV de ireth
-ALEXANDER MATEI de wendyctgirl
-RARES CRISTIAN de dulcica27
-NECTARIA IOANA de anda8

Ce de sarbatoriti avem astazi!!!

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Natalia a dormit asear de la 10:30 pana la 3 apoi a mancat, adormit pana la 7iar a mancat si de atunci tot doarme iar eu stau la calc si astept sa se trezeasca, daca ma apucam sa fac ceva treaba imediat dadea alarma dar asa doarme dusa. Acum vad ca incepe sa se miste.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Anca mersi frumos pt raspuns. Cu exercitiile nu vreau sa te incurc, nu sunt mare fan al miscarii din pacate :(.

Asa face si a mea, a adormit aseara pe a 12, s-a mai trezit pt o gura de lapte pe la 4 si apoi la 7:30 cand a mancat si de pe la 9 doarme dusa. Astept sa se trezeasca sa pape sa pot pleca la restaurant sa inchei contractul.

Apoi dupa-amiaza vreau sa o iau cu mine in AFI sa dam comanda de invitatii, dar inca nu stiu daca sa mergem pe jos sau cu troleul.

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

La multe lunite
-ALEXIA-CARLA de roxybarbu
-KATE RINA de MatzaRebela
-PETRU de anaemi
-ARIANNA-MARIA de Arianna M
-CASIAN-OCTAV de ireth
-ALEXANDER MATEI de wendyctgirl
-RARES CRISTIAN de dulcica27
-NECTARIA IOANA de anda8!
sa cresteti mari si sanatosi!
Anamria imi imaginez cata mormanul de hainute ai tu, sigur nici eu nu as mai sta atata la calcat. eu momentan le calc ca sa le dezinfectez, dar daca as mai avea inca un copil nu bag mana in foc ca le-as mai calca, mai ales si pe dos si pe fata.
V florina bine ca ai ajuns la dr si eu sunt curioasa sa vedem maine cat a luat bobo, ca pe cantarul meu electronic de acasa nu da prea mult, vreo 6-700g doar.
Roxy ma bucur ca Alexia e bine.
Crisspy spor la organizare. Mai bine pe jos decat in colcaiala de microbi din troleu. Zic si eu.
Conservele au si alte riscuri, mai bine cumparati ton proaspat si il preparati, cu toate ca contine mercur, eu ma rezum la pesti de apa curgatoare proaspeti.
Anca eu m-as apuca acum de abdomene dar am cezariana si trebuie sa mai astept. In schimb merg mult pe jos, stam in parc 3,4 ore in care stau jos maxim jumate de ora si o sa oncep sa fac ceva stepar, bratele le lucrez la greu cu bobo. De la 6 luni vreau sa incep sportul in forta si poate reusesc sa merg la masaj pentru spate. Eu am slabit sub greutatea de cand am ramas gravida, vreau doar sa imi tonific musculatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Mamutz esti o norocoasa ca ai slabit. Eu cand am ramas gravida cu Iustina acum 7 ani si ceva aveam 52 de kg, am tot luat in greutate la fiecare sarcina de slabit ioc si asa inainte sa o nasc pe Natalia aveam 80kg, acum nu stiu cate am, nu m-am cantarit de cand am nascut dar burta asta lasata ma deranjeaza foarte tare.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput