Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata fetelor.
De bine ce am tot laudat-o pe Natalia asear am avut o serenada, Natalia aseara nu a vrut sa doarma de pe la 6 deloc, pe la 8 jumate nu mai putea de oboseala si da-i pe plans, pe la 9 ne-am apucat de baiata s-a linistit cat am facut baie, apoi a mancat si iar dai pe plans si plans, bamanca un pic iar plangea si tot asa pana pe la 12 jumate, apoi s-a trezit pe la 3 jumate a mancat si a adormit la loc. Azi deja ma simt obosita.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza....ce fac fetele?noi bine,acasa...

vn_edelweiss ai o poveste cutremuratoare!sa iti dea Bunul Dumnezeu multa multa putere!

Alinuff multa sanatate antonie,sper sa fie bine pana la urma!

pufi ma bucur ca te-ai linistit si bb a luat in greutate!

fetele va doresc o intalneala placuta!

cum stati cu temperatura in casa?la mine in dormitor unde e cel mai cald aveam ieri 22 de grade,in sufragerie erau ca 20,5-21,asa ca drept urmare am dat drumul la centrala,mie imi era frig,iar Razvan doarme cu tasu in sufragerie unde noaptea este si mai frig....

Ca noutate Rares are hernie ombilicala,zice doc ca e usoara si o sa se retraga in timp...acum incercam metoda babeasca cu banutul pus pe buricut.

eu am depasit 6 saptamani de la cezariana,trebuie neaparat sa ma duc la doc?contact sexual pot sa am?nu ca as avea timp...sau chef,de fapt chef parca am dar seara ma paleste o leneeeee...

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata fetele!

Floare de colt

Florina, noi suntem la dr. Herdea. Este fff ok.

Madalina, eu nu stiu cate grade am in casa. De fapt, termometrul arata 25, dar asa arata de cand l-am luat si sigur nu sunt pt ca mie imi este destul de rece.

Trebuie sa luam alt termometru.

Eu sunt super chiauna. Aseara bebe mic a inceput de la 7 cu smiorcaiala. Mai plangea, mai tacea , se mai smiorcaia...Iar de la 10 pana la 2 jumate a plans continuu, continuu.

L-a durut burica ingrozitor. Se vedea pe el mititelul: statea incordat si efectiv tipa si transpira. Niciodata nu a fost asa. Mi se rupea sufletul si plangeam si eu cu el si ma rugam sa ma doara pe mine in locul lui.

Pur si simplu nu stiam ce sa-i mai fac pt ca nu statea nicicum. Abia s-a linistit la 2 jumate dupa ce a tras 3 parturi amarate (...bine, nu chiar amarate).

Am zis ca o iau pe aratura.Nu pot sa-mi imaginez de la ce a putut face colicii astia , in asa hal. Imi venea sa nu-l mai alaptez deloc, iar sotul statea ca un ghimpe in coasta mea si ma tot sacaia ca el nu intelege de ce sunt asa capoasa si nu vreau sa-i dau si LP.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ana, big hug! Si la noi e la fel, Filip urla de 4-5 zile, am traversat si un puseu de crestere, poate d-aia. Sunt amarata rau, Eva n-a avut nici e departe asa dureri, se ma strangea, mai dadea din picioruse, dar nu plangea, nu tipa, mai gemea in somn. Ca sa nu mai spun ca nu sta in carucior, nu sta in sling, numai in brate, si asa se foieste si trebuie sa-i schimbam mereu pozitia

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

vn_edelweiss sunt sigura ca bb e bine!


ce o fi fost azi noapte in aer? alex de la 2 pana la 3.30 a plans ... nu s-a linistit deloc, pana nu a tras si el niste partzuri. nu vroia in brate, nu vroia pe umar, vroia doar leganat (destul de tare, ca sa simta) si abia, abia se mai linistea cate 30 de sec . a plans atat de tare ca pt prima oara l-a trezit si pe dani . abia astept sa imi ajunga supozitoarele, sper sa ajunga azi ca le astept ca pe o gura de aer. sper sa aiba si efect, macar care l-a avut la dani.


desi am citit tot neuronii mei nu pot sa mai si raspunda.
a! ba da ... sa spun ca alex isi tine destul de bine capul, eu il mai sustin mai mult pt linistea mea decat din nevoie.
si de "vorbit" si gangurit ... tot inainte, cred ca o sa vie vorbaret ca frate'su, daca e sa ma iau dupa gangureli. si rade cu glas tare si e vesel continuu (ma rog, mai putin cand il doare burta )

intalneala placuta, sa nu uitati de poze

gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Fetele noi avem leagan electronic de la razvi,dar rares nu prea sta,sau se plictiseste rpd, si as vrea sa ii iau un balansoar cu vibratii...voi de care aveti?este unul de la fisher price care tine pana la 18kg,asta ma tenta...asetept opinii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Bine v-am regasit, dragele mele!
Pufi, am reusit in sfarsit sa recuperez capitolele anterioare si sa-mi fac timp sa si scriu.
Multumesc mult pentru grija
Noi suntem bine, doar ca strumfii imi ocupa tot timpul.
Am gasit pe cineva care sa ma ajute(doarme la mine) si tot nu am timp
Baietii sunt cuminti, doar ca noaptea au program decalat si de cele mai multe ori se trezesc unul pe celalalt.
Ziua nu dor f mult si vor sa le acorzi atentie, sa te joci cu ei si sa le vorbesti.
Au inceput sa ia bine in greutate (papa LP).
In rest, facem vaccinul marti, botezul pe 09 oct...


O mama implinita de: Matei si Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Uff, am trimis mesajul fara sa vreau
Continuam...
Matei si Iustin ganguresc, zambesc si f rar rad cu voce
Imi vine sa-i mananc, nu alta!

Mady, eu am un scaunel cu vibratii, si este ok.
Are si muzica si vibratii.Copii au momente cand adorm in el, momente cand nu le place.
Personal sunt multumita si m-a ajutat de multe ori sa ma "eliberez de unul" (am decat un scaunel).
Chiar acum, Matei sta in el si gangureste la jucariile agatate de el

Eu nu ii culc in pat, dar ii mai adorm pe picioare

Promit ca o sa intru mai des

Va pup pe toate

O mama implinita de: Matei si Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Se pare ca toti bebelusii au fost agitati aseara.
La noi in casa sunt cam 22-23 de grade, numai bine.Peste zi este racoare pt ca afara e cald iar seara cand intri in casa se simte caldut.
Corry toata stima pt tine, cred ca e foarte greu cu 2bebelusi deodata. Cand mai cresc chiar daca sunt mai multi copii parca e altfel ca nu tipa 2 deodata ca le e foame sau ca vor in brate. Multa putere iti doresc

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

vn_edelweiss povestea ta este ca o lectie de viata(pt mine);multa putere pt a merge mai departe. Te apreciez foarte mult pt curajul de a mai avea un copil.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput