Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cum ziceam mai zilele trecute, asta cu datul din picioare, palmuit si muscat e doar o faza, la noi deja a trecut . ne mai articuleaza cu blandete cate-un "na na", dar mai mult zice decat face (adica ne atentioneaza sa ne cumintim ), in rest doar ne pupaceste pe rand si dam salut (adica ceva de genul give me five)

ca tot m-am delectat IAR prin albumul de fursecuiala al lui crissy, mi-am amintit sa va zic cum am facut eu la a doua tura de zacusca unde capacele la vreo 5 borcane mari n-au vrut sa faca poc: le-am pus cu capul in jos si s-au pastrat bine mersi, azi l-am papat pe al doilea . nu de alta, dar trebuia sa mai eliberez din borcane pentru gogosarii de maine

m-as culca si eu (minune mare la mine sa vreau sa dorm la ora asta ), dar ma simt cam bleaga... mai ales ca Isa a dormit doar o ora jumate la amiaza (eu is de vina, am intrat sa iau dublura cheii de la masina din dormitor, m-a simtit si-a fost direct in picioare), oricat am incercat s-o mai culc n-am reusit decat pe mici reprize. dupa o plimbare luungaaa cu mama in parc, are energie cat pentru un batalion, nu da nici cel mai mic semn de somn, alearga de la unul la altul cu mingiute, ni le arunca in cap si rade, ascunzandu-se dupa... spatarul scaunului .

noapte buna, delfinariu


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Puiutz, stiu ca nu te incalzeste cu nimic, dar multi delfinasi dau reprezentatii zilnic .
Al meu a luat-o de mult timp si m-am calit.
Singurul lucru pe care l-as vrea ar fi sa nu se mai loveasca!!! Merge parca e betivan , calca pe orice, se izbeste de orice , n=are nicio legatura cu echilibrul, el e atent doar daca vrea, si vrea mult prea rar pt sanatatea mea mentala . Azi a cazut si a reusit sa-si reinnoiasca o julitura din frunte, evident, mai adanc .
Orice invat are si dezvat, dar dezvatul e muult mai greu. Daca nu ii dai de ales, vei fi ferma si consecventa, vei avea rezultate. Dar ai putea sa iei un Sedatif, sau altceva inainte.
Chamomilla cred ca isi face efect si daca il ia sub forma de tratament. La noi sunt diferente maari atunci cand e in 'cura'.
Ce sa-i cer mititelului, la cate indura si el, incerc si eu sa-l alin..
Buun, gata cu criticile!
Piticul meu e indragostit de lingurile de lemn , azi nici nu a vrut sa adoarma fara o lingura in mana, am incercat sa i-l dau pe Winnie, dar neh, e mai faina lingura, am pus poze la semnatura, pe acolo am si dovada.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+



Ce dulce este nazdravanul tau ...Si are si o moaca ce spune "ce prostii sa mai fac"....

La capitolul "talente" si al meu este pe loc fruntas...Daca nu ii convine ceva se tranteste pe jos si urla si mai nou, nu ma mai bate pe mine dar isi trage sigur palme peste cap.....Asta este...Usor usor trec si etapele astea de crize si vor urma altele...Mie imi este teama de cele viitoare cand vor stii sa vorbeasca si vor urla cine stie ce..in gura mare

Puiutz Sa stii ca cei de la Brancovenesc au ferma lor proprie si se bazeaza pe produse bio din productie proprie Sunt multi pediatrii care recomanda produsele lor tocmai din prisma calitatii lor ...Si apropo..ficatul nu este mai scump decat cel din magazine..Este 7 lei/kg dar singura problema este ca trebuie sa dai comanda pentru a doua zi si iti opresc fetele...Altfel este stoc imediat epuizabil

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Premolarii inaintea caninilor, asa stiu ca e normal. La noi au iesit aproape impreuna . Pe de alta parte am un pliant de la nu mai stiu ce pasta de dinti pt toddlers si arata orientativ varstele la care ies dintisorii, nu o ordine anume.

Cel mai rau e atunci cand ne enervam si noi, atunci chiar se duce orice sansa de ape linistite.
La mine daca fuge zen-ul, e haos in casa, ca si tati e ca un foc de paie, mereu gata sa se aprinda. Asadar, trag aer in piept, ascult mereu muzica (cel mai bun remediu pt sufletul si minte- la mine) si astept momentul 'meu'.

Nici pestele nu mai e ce a fost, asa e.. Poluare in ape cred ca a fost mai mereu, acum sunt cat de cat tinute in frau aceste proleme, dar inainte cand se aruncau toaaate gunoaiele menajere la tara pe malul oricarei ape, cand si mici/mari intreprinderi faceau acelasi lucru? Dp asta dv lucrurile s-au mai imbunatatit, se fac multe porcarii, dar mult mai putine.
Dar, pestii de cultura sunt hraniti tot cu fel de fel de concentrate.
Asadar, nu mancam, nu bem, nu respiram, asa sgur e BIO!
Cred ca pt organismul nostru, cuvantul cheie este moderatue, fie ca e vorba de mancare, efort sau altele. Cate putin din fiecare si ne pastram echilbrul, excesele dauneaza, de orice fel.

Noapte buna!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Premolarii inaintea caninilor, asa stiu ca e normal. La noi au iesit aproape impreuna . Pe de alta parte am un pliant de la nu mai stiu ce pasta de dinti pt toddlers si arata orientativ varstele la care ies dintisorii, nu o ordine anume.


Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+


Uite aici este ordinea aparitiei dintilor (l-am salvat de la Crispro)
http://www.inimini.ro/wp-content/uploads/2011/02/Ordine-aparitie-dinti1.jpg


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

scriu si eu repede si apoi la nana...

am petrecut un weekend de poveste, cu capucino si croissant la micul dejun, cu plimbari prin oras, fara noima, fara ceas, fara nici un gand ca trebuie sa facem asta sau asta..am facut shopping, am fost la Oktober fest, am baut bere si ne-am plimbat, si iar ne-am plimbat...

nu am intrat in muzee, nu aveam starea necesara, doar am mers mult pe jos si ne-am bucurat de vremea foarte frumoasa! cu mancarea nu prea m-am imprietenit eu,prea multa carne pentru gustul meu dar patiseria bavareza si capucino, de vis!

Andrei a fost bine cu bunicii,dar micutului i s-a facut dor de mami...si cum dimineata am stat doar 2 ore impreuna, ca a trebuit sa merg la munca, azi a fost in crize maxime! nu a dormit, nu a mancat, si cand a vazut ca bona pleaca si eu nu am ajuns a fugit la ea in brate speriat ca de ce nu vin...eu am intarziat 10 minute....in seara asta am avut parte de crize de nervi, urlete, lovituri (a dat cu capul de o usa rau de tot), dar am rezistat cu stoicism, fara sa ma enervez deloc, ca vorba aia, sunt relaxata dupa weekend nu stiam ce sa ii mai fac, cum sa ma mai joc cu el, facea numa lucruri rele (adica care sa il raneasca) si cand incercam sa ii atrag atentia cu altceva, tipa si plangea de ziceai ca cine stie ce ii fac...pana la urma s-a culcat devreme....i-am aratat cum face nana un carlig de rufe si s-a culcat si el

dar doarme agitat, e a treia oara cand se trezeste...ma duc la nana, ca cine stie ce noapte am...

PUIUTZ parca il descrii pe Andrei

PAULA lasa mai baiatul sa vorbeasca va povestesc maine ce nazdravanii mai face andrei si ce mai stie sa zica

noapte buna

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

http://www.inimini.ro/wp-content/uploads/2011/02/ordine-aparitie-dinti-21.jpg

si aici sunt perioadele la care ar trebui sa apara fiecare dinte

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

LA MULTI ANI fericiti si plini de impliniri, multa sanatate si multe bucurii, mami bambi, sa fii mereu cu zambetul pe buze


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

LA MULTI ANI fericiti si plini de impliniri, multa sanatate si multe bucurii, mami bambi, sa fii mereu cu zambetul pe buze


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)



La multi ani fericiti si plini de bucurii!


Racusor bine ai revenit din miniconcediu! Asteptam detalii

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mara a cazut din pat mai devreme. Nu stiu daca s-a lovit ca nu vad urme dar plangea cand am gasit-o. Am luat-o in brate s-a linistit, apoi am inceput sa rad cand mi-am amintit in ce pozitie era ( pe burta cu picioarele sub ea si fruntea de parchet, parca facea matanii) si s-a pus iar pe plans. Abia am potolit-o, ce suspina si se vaita



Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Semnez si eu condica la ceas de noapte

Pupam pe Mara sa treaca buba si mie mi-e frica sa nu cada A. ... O data a cazut pana acum din pat dar fara urmari grave.

Puiutz, iarta-ma dar m-am amuzat citindu-ti primul post de azi asta pt ca ma regasesc in ceea ce scrii.... Mai ales faza cand vroiai sa iei Sedatif PC dar nu-l gaseai :)))))

Carne de pui din comert- noi rareori mancam asa ceva, curcan am mai luat si eu pt A. dar tot asa, nu-s perfect convinsa ca nu au hormoni... Chiar, daca stiti ceva magazine cu carne bio in Bucuresti, de genul celui din Constanta, ziceti-ne si noua! Eu, recunosc, n-am cautat....

Racusor, te invidiez pt weekendul minunat pe care l-ati petrecut impreuna! Bravo!

Noapte buna, delfinariu!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput