(Mai) foloseste cineva scutece lavabile?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

au venit scutecele....sunt super...chiar ca dau dependenta,am 17 buc acum si ma descurc super dar tot as mai vrea,pacar 1 itti bitti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mady, ce scutece au mai venit? CB?
A, cu 17 deja esti tare.Eu nici nu mai stiu cate am
stai sa calculez... eu am 16 ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Lena pop-in new generation,mi-au luat un pachet de 5....si mai am 12 CB...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Aha, super ;)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Oare cum sunt Itti bitti ? Tare imi mai fac cu ochiul. Am vazut ca au aparut pe site la hiphip.ro.
Da intr-adevar scuteceala asta da dependenta :).

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

itti bitti mi se par cei mai absorbanti dintre cele 2 versiuni de pop in pe care ii am eu pana acum. inserturile au un strat de fleece alb deasupra, iar sub este cusut un alt strat de canepa (parca). Si intr-adevar, daca faca cam de 2 ori pipi, face fata si nu se uda; dar daca a ajuns la al treilea pipilica, deja se umple tot si aluneca pe picior si uda tot pana la saltea (inclusiv).

este si cel mai subtire, elasticul nu e foarte strans la spate, e exact cum trebuie. eu am 3, dar parca mi-as mai lua si altceva. am vazut ca a aparut pe site si o versiune mai ieftina, aprox. 60lei buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

aaa, si inca un mare atuu: este (ideal de) ingust la coapse.
ce mai... o sa-ti placa, sunt convinsa!
p.s.: cele 3 inserturil au muuuulte capse, o sa ti se para dificil la prima vedere, insa te obisnuiesti destul de repede pt ca sunt pe culori ca sa le capsezi pe fiecare unde trebuie: galbene, mov si albastre.
versiunea mai ieftina de la itti bitti despre care-ti ziceam este ONE & TWOS. Chiar sunt curioasa cum e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Am inceput si noi, deocamdata am Charlie Banana, dar urmeaza sa primesc Itti Bitti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

felicitari pt scuticeala adra_bel si bine ai venit ! ne mai intalneam pe la Bulgarasi de... 2007-2008.

cu itti bitti am reusit sa avem o noapte fara sa se ude hainele deloc (schimbat la 22 pana la 5 dimi), dar asta pt ca am dat extra-clatire. observasem ca nu absorb tocmai bine si m-am gandit ca poate ca nu se clatise bine de tot detergentul (inca nu avem unul special, ci tot teo-bebe)si de asta nu absorb cum trebuie. Ce-i drept, Alex este foarte setos si cum il alaptez la cerere... de cate ori ma uit in scutec asa de verificare, (la 1h, 1/2h )aproape intotdeauna trebuie schimbat.

si pt ca ma descurc foarte greu cu asa putine, as vrea sa-mi mai iau cat de curand:
- 2 Charlie B;
- 1 Flip;
- 1 econobum;
- 1 Bumbg Organic;
- 1 Pop in, noua vers.;
- 2 tots bots easy fit;
- 2 one & twos...

Insa sunt convinsa ca o sa mai vreai mereu: si iar si iar :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Andra felicitari

Ramonica e fain wish listul :D

Mergi la inceput