Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***348***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Helau.

Noi iar am fost la pictat.

Dupa-amiaza, daca iar ma bate la cap sa pictam, mergem in 23 August, e o serbare populara p-acolo si au si atelere de pictat (ma rog, astea-s pe bani, dar 10 lei pt o ora de liniste plus niste zambete nu mi se pare un capat de tara).

Bianca, auditie placuta!

Gazo, bine ca dadusi pe la noi! Asteptam si postarile cu impresii si peripetii de acomodare

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Bianca, super filmuletele!!! Le-am vizionat impreuna cu Ianis, de n-a gesticulat si el la "bate vantul frunzele" si a tropait prin casa..., foarte misto!, iar Vladimir e demential ca pisoi, si-a intrat perfect in rol Copiii care recitau, sunt mai mari nu? Costumul unde l-ai gasit exact pe marimea lui Vladi?


Simonapro, sa va fie de bine concediul! L-am admirat pe Luc la mare, asta e un mare regret de-al nostru ca la ce vreme frumoasa a fost in septembrie, n-am mai tras o tura la mare..(in loc de munte). Aseara eu la volan, Ianis in scaunul lui de masina, soare, cald, week-end, Ianis "Mami, hai sa mergem la mare!", eu: pai si tati? il lasam acasa? mergem asa.... de capu'nostru?, el: da


Gaza, bine ai intrat pe aici, se intri mai des sa ne dai raportul din Londonezia Cum v-a intampinat tati, ii era dor?



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Anca, mersi mult pt.raspuns! Ianis sta la olita de fiecare data inainte de baie, nu cate 10 min, insa face ce are de facut. Si nu pot sa nu-i dau deloc lichide dupa 8, pentru ca el seara bea cea mai multa apa, alearga, transpira si ii este sete, cum sa-i zic ca nu-i dau? Nu inteleg doar de ce asta vara se trezea si-mi cerea la olita, acum nu? In timp voi deslusi eu si misterul asta....



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Mada, am mare,mare nevoie de un sfat: sa-i fac Prevenarul lui Andrei? De Broncho-Vaxom ce stii? Mi l-a recomandat o dr., dar care nu-mi inspira cine stie ce incredere, asa ca o opinie pe care eu o consider avizata (adica a ta!) mi-ar fi de mare folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

Bianca, super filmuletele!!! Le-am vizionat impreuna cu Ianis, de n-a gesticulat si el la "bate vantul frunzele" si a tropait prin casa..., foarte misto!, iar Vladimir e demential ca pisoi, si-a intrat perfect in rol Copiii care recitau, sunt mai mari nu? Costumul unde l-ai gasit exact pe marimea lui Vladi?





Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)


Costumul l-am imprumutat de la un var de-al meu. Il mai tin, asa ca daca aveti serbari cu personaje vi-l pot da cu placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neata
iar m-am trezit cu noaptea in cap

bianca - merci de info. sa imi dai si mie numele si tarifele asa informativ ca pana la anul se mai schimba. ar fi la fix pt pitica, ea la anul in primavara o sa aiba un an si 3-4 luni, iar in zona aia a vostra sunt putini care sa primeasca copii mici la tarife de bun simtz. ca la 1700-2000 gaseste o groaza.

ela - poate e prea imbracat si are senzatia ca e cu scutec? nu stiu....zic si eu. nici al meu nu zice noaptea, dar daca il vad ca se foieste, se ridica sa bea apa..etc il intreb eu daca vrea la pip si atunci zice da. nu stiu ce ar face daca nu ash intreba si mi-s frica sa incerc

noi vad nu am mai avut nici macar un pui de accident din ziua aia

mama de mic +s29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

annan - eu i-am facut prevenarul cand era mic. deci da, il recomand. daca pot sa elimin un virus din lista e f bine. iar pneumonia e chiar urata. si asa ia el destule de pe la gradi, macar sa nu vina si cu din astea serioase. nu te gandi ca il fereste de racelile banale, dar de pneumococ ati scapat.
de celalalt vaccin nu stiu nimic

edit: al meu s-a jucat cu baiatul unor prieteni intr-un week-end la noi acasa si la doua zile baiatul era in spital cu pneumonie si el si taica-su. al meu nu a avut nimic, dar probabil ca fra prevenar eram colegi de salon

mama de mic +s29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Neata

"ce dacu' nu merge pixu' asta"

(noi chiar nu dracuim... daca era ceva cu p*** recunosteam)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Neata

"ce dacu' nu merge pixu' asta"

(noi chiar nu dracuim... daca era ceva cu p*** recunosteam)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way




Eu: Cine te-a facut pe tine?
Andrei: Tessa!(cateaua noastra)- asta asa, ca sa-mi vad lungul nasului!

In dimineata asta canta foarte preocupat:"Vine rata, vine rata cu vreo sapte otocei..." Moment de gandire, apoi corecteaza:"botosei"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Desi nu la fel de avizata, iti spun ce ne-a zis noua pediatra la intrebarile legate de antipneumococic:
- Pneumo23 pt ca avem antecedente si probabil predispozitie la infectii sfera ORL (otite la noi...), pt ca e mai atotcuprinzator si pt ca Pisilincul se incadreaza in sfera de virsta la care se poate administra (are peste 2 ani)
- daca ar fi fost mai mica, mi-ar fi recomandat Prevenar-ul, care merge si la copii mici (Alexandros l-a facut cind era bebe-mic, cum zice Pisilinca)
- De cind am facut vaccinul nu am mai avut decit muci, 2 serii, dar e adevarat ca nu am mers la gradi si ca in afara episodului cu otita, Pisilincul nu a fost bolnavicioasa deloc
- Bronchovaxom mi-a zis ca nu imi recomanda pt ca nu e la fel de eficient (acopera mult mai putine tulpini), are durata mult mai mica (practic trebuie sa reiau cura in fiecare primavara si toamna) si creaza o imunitate "mai mica" decit vaccinul injectabil.

Nu am avut nici un fel de reactii secundare la Pneumo23, nici macar febra sau indispozitie, si noi faceam febra cite 48 de ore dupa toate vaccinurile obligatorii....




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput