Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***348***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Daca vreti sa vedeti serbarea (tentativa) si cum s-a dezbracat Vladimir in mijlocul si a ramas in chiloti, va poftesc aici:

http://www.youtube.com/user/talpaexageratdeiute#p/a/u/1/3iFylpy1UOc (minutul 8)

http://www.youtube.com/user/talpaexageratdeiute#p/a/u/0/s0nNiUWXQdQ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Mi s-a pus pata sa-mi iau masina de spalat vase; ma rog, sa NE iau
Va rog pe cele care aveti deja sa ma sfatuiti: dupa ce caracteristici sa ma uit, ce marca etc.
Multam fain.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nu pot sa dau drumul la sonor, da-i bestial motanul Vladimir.

"Natural born cat" =))

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Bun regasit!

Am revenit si noi de ieri de la munte, unde a fost foarte frumos, m-am deconectat de toate,cu exceptia dorului de Lucian , care s-a comportat bine cu bunicile.

Azi am aterizat cu picioarele pe pamant si am mai fost la un interviu, sper sa reusesc sa scap de minunata mea munca.

N-am reusit sa recuperez, l-am vazut doar pe motanelul Vladimir, tare scump

Va las cateva poze:
https://picasaweb.google.com/102016585614674993416/MunteSept2011?authkey=Gv1sRgCMTM8Iuk7em_IA#5655639361703950146

Si un filmulet de la plaja, inainte sa plecam:
www.youtube.com/watch?v=kZCg6widq0M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kZCg6widq0M

noapte buna!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Hello fetelor!! am auzit ca v-a fost dor de mine. Pentru cele care nu stiu, noi suntem acum pe meleaguri Londoneze. Mi-a fost dor de voi si m-am pus pe recuperat nitel dar pana am citit din urma s-a facut ff tarziu asa ca o sa las povestile pentru data viitoare. Am intrat totusi sa dam un semn ca sa nu ne dati disparute total. Pana acum nu va pot spune decat ca am fost intr-o alergatura continua, sa ne instalam, acomodam si printre picaturi sa si vizitam. Si asa, ca un mic rezumat la povestile ce vor urma si ca raspuns la intrebarile unora dintre voi: ceata e un mit, ploaia mereu o surpriza neasteptata, barbatii fruuumosi, ff frumosi indiferent de varsta, India si celelate colonii s-au mutat la Londra si te intampina fragrant si coplesitor inca din aeroport de zici ca ai gresit tara de destinatie, preturi de ti se invart ochi ca la jocurile mecanice, orasul pe de o parte calm si maiestos pe de alta plin de viata, agitat si uneori enervant de plin de distractii si oportunitati de petrecere a timpului liber iar oful meu momentant, gradinitele....ooo aici abia astept sa ma desfasor si sa ma descarc, sa va dau tema de discutie si sa va trag de urechi pe cele care sunteti nemultumite cu ce aveti. Acum va spun doar atat: preturi medii aproximativ 400£/ saptamana, conditii de te ia capul (in sensul negativ, pot spune chiar jeg la cele mai ieftine), pana la 4 ani nu exista gradi de stat, copii trebuie sa stie sa faca singuri la toaleta, asta insemna singuri singuri, adica sa se dezbrace, imbrace singuri sa se stearga sa traga apa etc. sunt doar supervizati nu si asistati, nu dorm la pranz si mananca la gradi doar pachetel de acasa...any comment?

Va pup pe toate si pe ghiocei si pe viitorii fratiori, mi-e dor de voi dar sper in vremuri mai linistite in care va voi putea scrie romane lungi asa cum faceam din Gerogia. Pupici
PS: Aris si pe mine m-a apucat fobia cu Grey's inainte de a pleca din tara, acum nu mai am timp.
Ela si Katy intreaba destul de frecvent de Ianis, pupici din partea noastra
Azi ne-am adus aminte si de Adela, pupam si mamica din dotare
Novus tu stii bine ce sarcina ti-am dat asa ca atunci cand am timp de povesti te astept cu vesti. Pupa Ada fetita mare.
Floric aici sunt ff multe gradi patronate de biserici ba chiar de centre musulmane sau armene si nu au nici o treaba cu religia, acepta pe oricine asadar si la tine criteriile de baza ar trebui sa fie altele mai ales daca religia nu este un element esential in predarea/ acceptarea la gradi.
Bianca, superb la serbare, sa stii ca te invidiez profund pt gradinita lui Vladimir, mi se pare supper, asa mi se parea si comparativ cu a noastra de acasa, dar acum a mai pus niste sare pe rana. Pupici si va urez bafta la cursurile de chitara desi eu pe Vladimir il vad mai mult ca tobosar.
Pupici si cuscrei mele pe care n-am uitat-o si felicitari Domana Doctor si lui Monnvas la care ma gandesc de fiecare data cand trec pe langa un centru universitar.
Pt Dodo , pentru taria cu care a trecut peste greutati si si-a vazut visul cu ochii, astept poze cu Donu cu coronita.
Nu mai stiu ce si cui vroiam sa zic, nu va fie cu suparare da iar s-a trezit Gaza mica (cred ca ma saboteaza)asa ca mi-am pierdut sirul gandurilor si trebuie sa fug. Pupici si multa sanatate tuturor

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza
iar m-a trezit copilul cu veshnicul text: uite mami, e lumina afara hai sa mergem jos.
unde o fi vazut eu lumina la 6.45???
acum deseneaza cu creta pe gresia din bucatarie

va multumesc tare mult pt sfaturile privind accidentele in chilotzi
ati avut dreptate, de alaltaieri nu am mai avut nici macar un singur accident...nici la gradi, nici acasa, nici noaptea...nu stiu zau ce a fost cu el dar ma speriase.

anca - cu tot respectul pt doctorul care te-a vazut atunci nu pot sa fiu de acord cu el in totalitate. unu la mana nu cred in faza cu copii super activi dorm lemn noaptea...al meu este f activ ziua si nici noaptea nu doarme bustean; doi: nu pot sa nu ii dau nimic de baut seara, nu mi se pare normal niciodata sa ii refuz apa, el are mereu apa la dispozitie, inlusiv noaptea...eu am un fix cu apa, mancarea ca mancarea, daca nu vrea sa nu manance nimic din partea mea, dar lichide trebuie sa bea. stiu ca f multe mame aplica metoda asta, dar eu nu pot si mai ales ca vad cum ca nu noaptea e problema la noi ci ziua.

ela - mercicam asta i-am spus si eu in ziua aia dar apoi m-am simtit prost, ca am avut senzatia ca il presez. o sa incerc sa fiu mai calma la urmatorul set de accidente.

bianca - f tare serbareaunde ai gasit costumul pana la urma?
de la ce varsta primesc copii? ca tu stai aproape de sora-mea si trebuie sa ii pregatesc deja lista cu gradinite de vizionat pt la anu' si din cate tin minte nu era nici f scumpa.

gaza - bine ca ai intrat la raportde abia astept poze. cum e Kati? ii place noua casa?cum e zona? aveti unde va plimba?
nu am deocamdata nici o veste buna de la tipa aia
lasa ca nu-i bai cu grey, numai bine mai scot astia cateva episoade pana te linistesti tu
multa bafta sa va acomodati rpd

nu mai stiu ce si cui trebuia sa mai raspund, v-am citit aseara si am cam uitat

mama de mic +s29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

da da da! mare inventie masina de spalat vase. a mea e frake. sincer nu cred ca conteaza modelul sau marca, astea noi sunt toate cam la fel. trebuie doar sa va obisnuiti cu un alt stil cand vine vorba de vase. dupa fiecare masa le clatesti de resturi si le bagi direct in masina, apoi cand se umple apesi butonul si gata. e adevarat ca dureaza peste o ora un program si e musai sa pui sare daca ai apa dura ca sa nu iasa patate paharele si e bine sa te pregatesti cu mai multe vase. adica daca pana acum va descurcati cu 6 farfurii plate acum e bine sa ai vreo 10 ca sa nu te apuce nervii ca sunt toate in masina. in rest cand te obisnuiesti o sa te gandesti cum ai putut sa traiesti fara ea, e ca si cum ti-ar zice cineva sa speli blugii la mana

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Mi s-a pus pata sa-mi iau masina de spalat vase; ma rog, sa NE iau
Va rog pe cele care aveti deja sa ma sfatuiti: dupa ce caracteristici sa ma uit, ce marca etc.
Multam fain.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani






mama de mic +s29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Gaza, acomodare usoara!Eu te invidiez, ce-as mai sta si eu la Londra!Pupici Gazulinei.

H. iar lucreaza tot weekendul; din punctul asta de vedere urasc luna septembrie...sper sa nu ajung sa urasc si octombrie...

Ina,nu i-am facut Prevenarul, de-aia ceream sfaturi si lamuriri. Ian a facut vaccinul asta?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bianca, a fost omu aseara la alimentat la fratii nostri de peste Prut si evident, a cumparat si o sacosa de bomboane Bucuria. Si gandindu-ma la regimul tau in care spuneai ca da roade daca manaci dimi un cub de cioco (neagra, ce-i drept) ma gandeam acum cu 3 kg de bomboane in casa sa recuperez pt toate zilele de regim in care nu am mancat ciocolata. Ce zici???? Merge Stiu raspunsul dar...crede-ma ca tentatia e exagerat de mare. Am luat cate una din fiecare sortiment (5) de dimineata.

Acum citind ca si tu te dedai la Bucurii....ce sa zic...tind sa cred ca e permis in regim. Azi am zi de proteine...oare merge si cioco?

Sau pot merge pe ce spuneau fetele pe aici ca cioco stimuleaza celula nervoasa (parca) sau ceva pe la cap deci....trebuie hranita...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

Noi suntem la mama. Vladimir a primit de la frate'miu un set de tobe asa ca ne face capul mare acum. E mega incantat.

Aris, gradinita lui Vladimir e mai mult cresa. Cel mai mic copil are 7 luni (se vede in background pe filmulet), apoi urmatorul are 1 an. Au grupa de pici mici- au program si meniu separat!

Mergi la inceput