Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura_Craita spune:

si de care patut veti folosi pentru bebelusi? eu nu gasesc patut din lemn aici in Galati si sunt destul de agitata..ieri am fost si am inceput sa ma interesez la magazine de mobila pentru comanda..ca noi am vrea un patut cu trei laturi inchise si numai partea sin fata cu gratii si sa aiba si masa de infasat..cu sertare..ceva sfaturi? multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cristina, Ralu, multumesc Sa vad ce fac... erau reduceri consistente la carucioare?


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 27+ cu minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Craita spune:

eu am luat in greutate pana acum aproape 5 kilograme..oare e ceva in neregula..medicul spune ca nu dar totusi parca imi fac griji..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura_Craita

am si eu o intrebare pentru voi..la cate saptamani a-ti intrat in prenatal? ca eu sunt un pic confuza...

yo de ieri
32 sapt

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
Florin 18 ani si +32 Matei Ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

cam 10% reducerile....putin dupa mintea mea. parca atunci cand i-am luat lui T erau ceva mai mari reducerile, sau imi joaca mie feste memoria...

ralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 33+ cu o margica mititica Luiza
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Craita spune:

asa stiam si eu dar sunt un pic confuza ca medicul de familie calculeaza ca am 32 saptamani la 14 oct iar daca e sa ma iau dupa medicul ginecolog..atunci as avea 30..intre calculele lor e dif de 2 saptamani...cred ca perioada fertila pe care medicul meu ginecolog o ia in calcul si cel de familie nu...acum eu dupa care ma iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_comsa spune:

Fetele va salut si eu asa mai pe la amiza k iarasi nu am dormit azi noapte si atrebuit sa recuperez azi dimineatz acu somnul...deja sunt doua nopti in care nu dorm, stau si ma tot uit la tv:(((, sper s atreaca odata insomniile astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura_Craita

asa stiam si eu dar sunt un pic confuza ca medicul de familie calculeaza ca am 32 saptamani la 14 oct iar daca e sa ma iau dupa medicul ginecolog..atunci as avea 30..intre calculele lor e dif de 2 saptamani...cred ca perioada fertila pe care medicul meu ginecolog o ia in calcul si cel de familie nu...acum eu dupa care ma iau?

dupa eco de la medicul tau ginco

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
Florin 18 ani si +32 Matei Ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Laura, te-am trecut in lista! Varsta sarcinii se calculeaza de la prima zi a ultimului ciclu menstrual, deci 03.03. in cazul tau. Ai aceleasi date ca si corina_kelly. Si in prenatal poti sa intri si mai repede de 32 de saptamani, trebuie doar sa iti lasi 42 de zile de postnatal, restul de 84 le poti lua inainte de nastere. Eu de exemplu voi intra in prenatal de la 01. octombrie, cand voi avea 28 de saptamani si 4 zile.

diana27+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

De cnd stau acasa ca si OOKA citesc mai des, dar scriu mai rar.

Laura bine ai venit. Despre patut, eu nu imi amintesc sa fi vazut unul asa cum spui tu cu 3 laturi intregi si doar una cu gratii. Cel mai probabil poti sa il faci la comanda, air dimensiunea eu zic sa fie una dintre cele 2 dimensiuni cele mai comune, ori 70X140 cm ori 60X120 cm pentru a fi mai usoara alegerea saltelei. In legatura cu prenatalul: legea spune ca trebuie sa iti lasi cel putin 42 zile calendaristice de concediu de maternitate, dupa nastere. Eu mi-am uat marja de siguranta si mi-am lasat 52 zile dupa data presupusa a nasterii deci prima zi de concediu de maternitate va fi luni 26 septembrie.

Dupa cum v-a divulgat vesnica pe fuga LUNY am fost ieri pe la BE. Eu una nu sunt buna la preturi, doar pot sa va zic ce am luat: 3 produse Uriage (am citit pe site ca au reducere, dar nu aveam oricum termen de comparatie), 2 produse Klorane (la fel nu stiu cit cost in farmacii si nici nu mai stiu cit am dat pe ele). La fiecare am primit cite ceva cadou: la Klorane o fata de perna foarte faina, moale si placuta si niste mostre de diverse produse de ale lor, iar la Uriage am primit o paturica faina si citeva mostre de crema pentru sani (m-a scutit de cumparat Garmastan sau alta varianta). In rest am fost foarte incantata ca am reusit sa imi fac rost de piese de schimb pentru pompa de san (pe care spre surprinderea mea nu le-am platit) pe care eram pregatita deja sa le comand de pe Amazon, caci la noi in farmacii am intrebat si mi-au zis ca nu au asa ceva. Cu piesele de schimb pentru pompa de san am mai luat citeva biberoane si tetine pentru biberoanele pe care le am deja. Mi-am mai comandat pentru caruciorul pe care il am de la Peg Perego inca o husa interioara (acea parte pe care sta cupilul), lucru de care sunt foarte incantata, pentru ca era unicul lucru care s-a deteriorat putin la caruciorul ala (adica s-a scamosat putin) si cu comanda data am primit un biberon si o suzeta de la Tommee Tippee. In rest nu am mai luat nimic ca sincer nu aveam nevoie. Carucioare erau o groaza dupa parerea mea, mult mai multe decit gasesti adunate la un loc in alt aparte. Nu stiu preturile si ofertele, dar eu recomand la toata lumea sa negocieze. Nu aveti numic de pierdut. De la o anumita suma in sus se poate negocia orice. In privinta aglomeratiei, era ceva lume, dar devine obositoare acea lume de la un anumit punct in colo, iar in privinta locurilor de parcare nu aveti probleme daca va duceti in parcarea din fund, adica cea care este in partea stanga a cladirii stand cu fata la intrare.

In legatura cu body-urile ce se desfac in fata... cred ca am citeva, vreo 10, dar va spun sincer ca ma enerveaza cumplit sa inchid tona de capse. Le prefer pe cele bagate pe cap, iar la alea de multe ori inchideam doar capsa din mijloc (de obicei au 3 capse intre picioare). La bb2 vreau sa ma axez mai mult pe body cu pantalon simplu de trening cae nu au capse.

BEDRO ia mai zi tu ca imi place ce zici acolo. Sa razi putin de mine iti povestesc cum acum citeva saptamini cind am mers la mare fi-miu era imbracat cu pantalon subtire lung, sosete cu pantof sport in picioare, tricou si o jachetica de ploaie (dar care nu era doar un fis) si zicea ca ii era frig, in ideea in care eu eram in papuci cu pantalon 3/4 si tricou cu maneci scurte.... Initial am zis ca a luat-o copilul razna, dar am zic ca nu e de gluma cand am vazut ca avea buzele vinete, ca maini reci le are oricum, zici ca e soparla. Iata exemplu de copil "calit", tinut la "rece", tinut in faimosul curent tipic romanesc si cu aerul conditionat dat drumul la el in camera de mic copil, iar in masinile mele climatizarea merge tot timpul, fara ai opri zona lui .

In privinta temperaturii din casa, la noi iarna sunt circa 23 grade la parter unde se sta in mare parte a zilei si in jur de 21-22 in partea de sus unde sunt dormitoarele. In living ai impresia ca este mai frig din cauza ca nu exista zona tampon intre living si usa de la intrare, iar zona vitrata este mult mai mare decit in alte incaperi. Eu la temperatura asta din casa stau in permanenta cu picioarele goale, fara sosete si papuci, iar domnul de care va povesteam mai sus de si-a pus suba pe el in miezul verii sta la fel.

M-am lungit ca o zi de post. Revin mai tarziiu cu vesti.

RALU ce face Tudorica?

my baby 27+

Mergi la inceput