Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Da Adryiii, este adevarat. Stiu dintr-un caz real. (cumnata unei prietene). dupa al treilea copil ea a primit un fel de ajutor ca este considerata mama eroina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

MADALINA, in el pui putin unt, sau ceva zeama de legume/carnita, desi e mai bine sa fie mai cremos. si cu nitica menta, daca vrei sa-i pui un gust nou si daca il faci pt felul 2. dar doar nitica, nu cat sa ii peperminteze gurita.
daca e de.. dulce, cu orice, e ca un gris, orez, doar ca mult mai bun, dupa parerea mea

vezi ca se umfla mult, sa nu pui prea mult cuscus, absoarbe f repede apa si creste.

ABRAMBURIKA, imi pare tare rau de ceea ce ai scris la buburuze
nu stiu cum si daca te putem ajuta, ma rog sa treci peste asta cu bine, sa ii fie bine puiutului Elisa si sa traiesti in viitor fara pareri de rau din trecut
multa multa putere sa-ti dea Doamne-doamne!!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Abramburika, daca te putem ajuta cu ceva, orice, chiar si financiar te rog sa ne spui, imi vine sa mor cand aud chestii de-astea. Te imbratisez cu drag

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:



aici prefer sa spun doar atat, nu va suparati pe mine

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 32s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ce de vesti pe aici... de ma faceti sa trec dintr-o stare in alta.

Abramburika te pupam mamico!

Alinushali felicitari! Sa fie intr-un ceas bun. Sa te linistesti si sa te bucuri de puiucul din burtica. Sigur n-o vei neglija pe Raysa, cred ca doar ti se pare, nu-i asa mamici de bb2?

Crina ma bucur sa "mai auzim" vesti de la voi si ma bucur ca sunteti bine, sanatosi si "in curand 4".

Eu astept sa mi se trezeasca puiul sa papam impreuna dovlecel aburit si blenduit cu putina smantana, zeama de lamaie si marar.
N-am terminat de zis ca mi s-a trezit...

Cateva retete bune pentru inspiratie: http://www.reclamamascataatentie/ retete-bebelusi/

Ziki inscrie-ma si pe mine pentru "operatiunea Mos Craciun".

Tati a plecat de-acasa 2 zile, noi ne facem de cap... ne-am comandat tricicleta ... sa vedem daca stiu s-o montez...
Bunica-mea s-a trezit dupa 6 zile de nemancat si nebaut apa... e mai bine - sa vedem pana cand...

Ziki fusei mortala cu mancarea de pisici. I-am arat si sotului zilele trecute pisica ta tunsa, ne-am distrat, ne place, ale noastre nu cred ca ar sta in veci... ideea ne place oricum!

Pauza




Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Mai, MONIKA s-a suparat si ea pe cineva, va amintiti? ca vad ca pe FB scrie, dar pe la noi nu mai trece...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

gata operatiunea curatenia...off
greu frate
cum oti freca voi zilnic....ca eu n as putea
si toata treaba a facut o tanti, eu am organizat sculele prin bucatarie, ca nu mai aveam loc pe masa

rau i mai chinuie dintii astia
a urlat si la masa Razvan...n am mancat decat vreo 300 g
ba si bagau mainile in gura, ba urlete, ba Robi isi tragea cu dintii de sosete, pana si le a umplut cu mancare, i le am scos si isi baga degetele de picioare in gura...deh, mancam inca in scoici si au acces si la picioare...asta din ciclu "sa mi bag picioarele"
acum i am pus in patut ca se intindeau pe covor....le am facut un lp cu panadol, poate ii mai calmeaza, astept sa vad cat se mai joaca
camilia le place la nebunie, asa e la tot copii, stau cu guritele cascate si eu le storc fiola in gurita...sunt mortali cum lipaie ei zeama aia

mada...era proaspat fileul de salau, era pus pe gheata, ca la real, amu nush daca toate maga-urile au pescarie, asta din Vitan are
azi am luat un pastrav sa li l dau maine

danina,eu le am dat peste prima data pe la 6 luni juma, apoi dupa 7 luni le am dat cam in fiecare saptamana

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Ocsanica, ti-am trimis PM. L-ai primit? Ca eu nu-l mai vad in outbox


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Asa... stiti bancul ala cu berzele?
Cica 3 berze stateau de vorba...
Prima: Eu tocmai am livrat un bebelus unei familii care il astepta de mult
A doua: Eu tocmai am livrat al doilea bebelus unei familii.
A treia: Eu am bagat spaima in studenti

Iaaa, luati de va clatiti ochi, voi, alea care vreti sa va legati trompele:
Trompe legate


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Edit: poate asa merge http://www,copilul,ro/retete-bebelusi/ In loc de virgula punct, in caz ca mergeeeee

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput