Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Jasmin ce bine ca ai mai scris! mai, depinde cati ani ai, dar eu nu as face-o decat daca altceva ar cere asa ceva, alt test, eco, ceva.

Alinush iti scriu si aici, si eu ca si Anduta nu am privit testul cu ochi buni, a fost prima data cand Robert m-a vazut plangand, mi-a bagat degetele intrebator in ochi. Nu eram pregatita sufleteste pt bb2 si mai ales uram sa fim vulnerabili financiar. Dar m-am gandit cate femei nu mai vad alea doua liniute zilele aste si si le doresc uc ardoare, cate femei ar da de multe ori 4000 de euro sa poata avea un bebe..mi-am dat seama, ca, desi cu morvovul cat China si un set de iepuri langa el, mi se intampla o mare minune, o mare binecuvantare!
Si-ti spun, cu tot greul "care este" este minunat!!! Sunt asa recunoscatoare ca m-am bazat si eu in ziua aia p% sigura si anume sa faci treburi de alea fix dupa ciclu, adica in ziua a doua dupa ce se termina menstruatia. Bine ai facut ca m-am bazat!!! Ma uit la mandra mea..s-o pape mama pe ea, aplauda cand ii zic "bravo!" ...ma topesc. Iar Robert, ma indragostesc mai mult si mai mult de el, cand il vad ce om minunat e, un omulet mic, bun si frumos [cra cra craaa]

Aaaaaa.zikiiiiiiiii mamamamamama ce gust are Sinupretuuuu' am pus pe limba si era sa lesin!! De asta a urlat Ana cu spume alea 2 dati cand i-am dat. Azi nu a plans, l-a luat si i-am zis bravo - si ea s-a aplaudat, normal!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna buna!
Nu am mai reusit sa intru ieri ca am fost numai pe drumuri.
Asa ca, Ocsanica nu cred ca iti mai sunt de folos cu info despre scaunul auto pt ca tu deja esti, probabil, la Baby Expo. Oricum, sa iti zic: eu am luat scaun Inglesina Mille Miglia de pe bebecarucior .ro cu 609 lei, transport gratuit. Ideea e sa te hotaresti la un model si sa ii dai cautare pe compari .ro Acolo iti dau toate preturile de pe siteuri de la cel mai ieftin la cel mai scump. Sa nu luati de pe ebaby pt ca e extrem de scump transportul. Scaunul meu era 550 lei dar transportul era 80 lei.

Mai departe ...
Ziki ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor.
Mirela fileul de salau de la Mega era tot din-ala proaspat pe gheata sau congelat? La Mega la care ma duc eu parca nu au pescarie.
Lori sanatate multa-multa la pitici!
Alina eu iti zic felicitari si sa te bucuri de minunea oferita de Dumnezeu. Sunt mai multe fete aici care au avut sarcini neplanificate de bebe 1 sau 2 si acum se bucura de minunatii copilasi. Dragoste exista in noi pentru foarte multe persoane. Ea se inmulteste nu se imparte. fetele cu 2 bebe iti pot confirma. Eu nu pot sa spun decat ca imi iubesc sotul la fel de mult, poate chiar mai mult de cand a venit bebe pe care il iubesc enorm! Iar de la servici nu te pot da afara. E ilegal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MAIMUTICA, trimisei PM.

Bai, hai ca ma bagati la idei cu bebeii nr. 2...si noi vrem (cred), dar mai incolo...nu stiu cand, sa ne mai revenim un pic. Chiar ziceam zilele astea ca o sa-mi iau un test de sarcina si sotul ma tot intreaba in fiecare zi: ti-ai luat? ti-ai luat? Eu sunt pe cerazette...dar parca n-am baza pe pilulele astea simple. Sper sa n-avem vreo surpiza. Prezervativele ne cam incurca si alta idee n-am.
Chiar aseara vorbeam ca dupa bebe 2 ma gandesc sa-mi leg trompele. Si sotul zice - daca e ireversibil, mai bine nu...Cred ca ma vrea mama eroina

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Citat:
Aaaaaa.zikiiiiiiiii mamamamamama ce gust are Sinupretuuuu' am pus pe limba si era sa lesin!! De asta a urlat Ana cu spume alea 2 dati cand i-am dat. Azi nu a plans, l-a luat si i-am zis bravo - si ea s-a aplaudat, normal!!


draga de ea!!
si tu care credeai ca e copilu' mofturos...
da, e groaznic, zic eu care am luat 3 luni branca ursului, care aia e .. intr-un fel!

ALINUSH, bunica mea a vrut intotdeauna doi copii. A avut o fetita, dupa 4 ani, un baiat, si dupa inca...10 luni inca o fetita.
S-a bazat pe faptul ca daca alaptezi esti under-cover.
daca accidentul ala ultimul nu se petrecea, nu v-as fi scris azi
si ii iubeste pe tustrei ca pe ochii din cap. si pe cei 5 nepoti, si 3 stranepoti.

asa ca.. totul se intampla cu un scop. iar un copil, greu/ ne-greu, aduce implinire. Eu zic ca e foarte bine ca nu iti iesi din mana, stii exact ce te asteapta, ai hainute / accesorii de la Raysa, sunt si parti bune. Eu de exemplu am dat totul de la Flavia, nu credeam sa mai fac vreunul. Si.. acum cumpar totul aproape. Plus ca am uitat unele chestii care imi pareau tare departe...

o sa fie bine

ANDUTZA - ma las si de abstinenta? io cui ramaaaan? sau ce caut eu in viata mea?

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

ROXX - eu am mai patit-o o data, in 2008, cu Logest. Pe care tot asa, il luam de vreo 7-8 luni. Deci am ramas gravi de doua ori cu doua marci diferite de pilule. Ca a doua sarcina s-a "dus" singura (ceea ce, fara sa fiu dubioasa, a fost mai bine pt mine) e una.
Dar gineco de pe vremea aia a zis ca nu-s nici pe departe un caz izolat. Ca uneori corpul incepe sa recunoasca pilula aia si devine imun la efectele ei. Iar eu, fata adaptabila, m-am adaptat la toate pastilele pana acum

De acum incolo.. nu stiu ce sa fac. Eu mizam pe sterilet. M s-a propus sa isi lege el.. trompa - pt ca la noi se produc cam multe in corp dpvd hormonal.
Dar eu vreau si BB3, mai incolo. In alta tara, sper, sau macar in alt nivel de trai...


sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Mirela, ti-am cerut prietenia pe FB, eu sa nu dau un like la motanei?? Si inca unul de la soata, el nu are cont de FB, dar i-am trimis linkul cu filmuletul si a fost atat de incantat de ei!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)


gata te am vazut
transmitei soatei tale ca ii imprumut motanii, o zi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Jasmin, amnio se face daca esti trecuta de 35 de ani si daca ti-a iesit triplu test varza. Implica risc mare de avort, asa ca daca TT-ul a iesit ok, nu prea are rost sa te expui la riscuri. E adevarat ca TT este statistic, in timp ce amnio nu.
Mie nu mi-a zis nimic de amnio, desi implinisem 36 de ani cand am nascut, pentru ca rezultatele de la analizele de sange, completate de echografie nu au ridicat nici un semn de intrebare.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Alinush
Tu esti curajoasa! O sa fie bine!

Roxx, asa zici? Ca te vrea sotul mama eroina?
Eu stiu ca un Ungaria e un proiect mama eroina sau ceva de genul. Daca ai trei copii, statul te lasa sa stai acasa pana cel mai mic implineste 18 ani si iti da si bani pentru asta atat cat sa poti trai. Mi se pare interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Jasmin..felicitari si sarcina usoara!!!!
ALINUSH...draga mea eu sunt una dintre cele care au dat nu 4000euro...ci 6000 ca sa aibe un copil,si Dumnezeu mi l-a dat si nu ma voi opri aici,in ianuarie voi face un nou fiv,pt ca mai vreau minuni mici si galagioase care ne fac viata frumoasafelicitari si bucura-te din suflet!!!!nimic nu e intamplator

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Meniu azi:
Dimineata - eterna branza cu piure de mar si piersica
Pranz - cartofi, rosie, usturoi, ceapa facute la cuptor in yena si marar deasupra si peste tot la cuptor. I-a placut.
Pt dupa-amiaza vroiam sa ii fac cuscus ca am liat ieri dar nu stiu cum. Ma ajuta si pe mine cineva? Se pune in apa fiarta si atat? Cu ce merge combinat?

Mergi la inceput