Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Alinush...capul sus.
cu siguranta este un dar de undeva..mai ales ca prima sarcina nu a venit natural,deci e ceva de gandit.
doamne ajuta sa fie bine,vei fi mami x 2..iti spun eu ca este cel mai minunat lucru posibil de pe pamant.
Curaj



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Alinush, multa putere! O sa fie bine. Asa a vrut Doamne Doamne. Sotul ce zice?

Am o prietena cu care nu am mai vb de mult si am sunat-o saptamana trecuta. ea are doi copii. un baietel de 6 ani si o fetita de 3. Si a ramas iar insarcinata peste sterilet. Cu gemeni. o sa aiba inca doua fetite. Acum s-a obisnuit cu ideea, dar socul a fost mare la inceput. Deci se poate si mai .... greu!

Pupici multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

ziki, ma bucur ca ai reinceput sa scrii! (acum o luna nu erai back pe firmament)

monika_bt, gabiv, pe unde or fi?

sanatate multa la buburuze si mamici bolnavioare!!
apropo, pe aici adie in mod constant un vanticel destul de puternic, la inceput m-am temut ca o sa raceasca, dar nici gand. aerul e mult mai uscat, i-a priit maimutzei.

revin cu o poveste mica

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Faina de naut are un gust mai ciudatel, e adevarat, care se mai estompeaza dupa copt. Nu stiu cum e faina de soia. Treaba e ca site-ul asta cu retete e cu mancaruri ”sanatoase”, deci de-aia promoveaza fainuri din astea dubioase. Cred ca merge si cu faina normala.

ALINUSHALI; felicitari! deci o iei de la capat, mamico! Sa fie intr-un ceas bun!

Wow, ANGI, sunteti curajosi, ce sa zic? Si noi am fi vrtu gemeni din prima daca ieseau...asa la tura a doua ne multumim cu unul

Chiar..MONIKA???


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

alinush, gandeste-te ca la tine n-o sa fie pb cu gelozia de care vorbeau fetele cu un bebe cu 2-3 ani mai mare; dinainte sa constientizeze ei vor fi 2, deci totul se imparte
fa un schimb de idei cu superwoama mirela2, esti ca si pe urmele ei

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Maimutzica, - nu pot sa stau de(o)parte

Roxx, apropo de ""sanatoase":
1. o sa fac si eu ca ma innebunirati cu rondelele de ceapa. eu le prefer pe cele rondele, nu placinta da vad io...
2. mi-a placut o faza cu site-ul ala. cica hai sa nu mancam carne, ca nu e sanatoasa - iata o reteta sanatoasa: numai pane si prajeala
si jos, sugestii : iepure la cuptor, tocana de pui nu-stiu-cum
mai bine un gratar mare decat placintele prajite intr-o tona de ulei - zic eu, veggie
dar tot o sa-mi fac!

Gabriela, ce tare povestea cu steriletul! Si Flavia e "marca" Minulet, pastile anti-bebe frantuzesti care cred ca de fapt trebuiau bagate in fund, ca altfel nu-mi explic faza
si luate timp de vreo 17 luni...

si eu care ma gandeam la sterilet de data asta
cred ca voi ontinua cu abstinenta e 100% sigura
(glumesc, intr-o oarecare masura)

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki


Gabriela, ce tare povestea cu steriletul! Si Flavia e "marca" Minulet, pastile anti-bebe frantuzesti care cred ca de fapt trebuiau bagate in fund, ca altfel nu-mi explic faza
si luate timp de vreo 17 luni...



sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor



esti dementiala





Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Ziki, iti zic eu cum e cu abstinenta, daca gresesti o data , una singura.... Miruna e rezultatul unei greseli, SINGURA din luna mai 2010. Deci nu merge cu abstinenta ca si cu mancarea "sanatoasa" de pe site-ul ala, sa stii! Ori e, ori nu e!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmin26 spune:

Buna mamicute....
Sunt si eu pe aici...mai rarut,dar va citesc in fiecare zi....
FELICITARI alinus,stiu cum este,am fost in situatia ta....PREA REPEDE;ce-o sa ma fac cu 2 bebelusi,nu puteam sa-mi imaginez cum o sa-mi impart dragostea la doi,vroiam doar ca Lukas sa fie centrul,nu puteam sa ma bucur deloc,sunt rea dar de multe ori ma gandeam ca poate poate o sa fac avort spontan si multe multe ganduri din astea ciudate..........
Ceea ce ma facut sa-mi revin este prietena mea,isi doreste cu ardoare un copil,nu-l poate avea decat cu 4 mii de euro de care nu dispune.....si este in germania si casa de asigurari aici plateste jumatate din suma ,este crunt ,dar este realitatea iar eu ca mi s-a oferit sansa asta sa nu profit de ea?Asa a vrut D-ZEU..... ACUM
Nu am putut sa fac avort.....
Acum am 12 saptamani,ma simt super bine,nu greturi nu voma nu pofte...nimic,de parca nici nu as fi.....un singur lucru nu-mi convine,tigara,nu am putut renunta definitiv...fumez cam 3 bucati pe zi
Am facut primele masuratori,am facut dublu test sau triplu,habar nu am cum este aici si totul este in regula pana acum
Un singur gand ma macina:sa fac oare si amniocenteza?nu mi s a recomandat doar mi s a spus despre ea .....
Nap cam astea ar fi despre bebe2
aaaaaaaaa,daca puteti sa-mi modific pe lista UM este 09.07.2011 iar dpn 30.03.2012...multumesc


Crina,mami de baietel scump...
Lukas Christian(12.01.2011)

In curand vom fi 4...!!!

Daruieste-i lui D-zeu inima si D-zeu iti va oferi cerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

asaaa, ca stiam io ca nu esti prima cu bebe rapid din odiseea noastra, dar v-am zis ca ma lasa neuronu'.. bv jasmin!

si revin cu parola, ca data aia m-a terminat cu schimbarea schimbarii..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput