Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Neata si de la noi!!
SIMO, o sa fie bine, oricum e de sezon, cu muci si febre. Pupam super-mami sa fie totul ok.

La Multi Ani frumosi sarbatoritilor zilei, si din partea noastra pentru cele 7 lunite

Si sa va zic ce a facut puiutul meu fix azi, de "ziua lunii" lui.
Ma uitam la bebeluseala voastra pe FB, si deodata vad un cap langa mine. Pe Felix il stiam mai incolo, pe paturica,la joaca, iar eu eram pe canapea. Ei bine, a venit pana la mine si .. s-a ridicat in picioare tinandu-se de canapea
Stiu ca pt unii dintre voi asta e deja piece of cake, dar la noi e prima oara

Iar cat despre bebeluseala... vreau si eu!! As vrea si eu sa va cunosc face to face, sper sa mai fie ocazii si sa nu se faca prea frigut...

Eu sambata nu pot, o prietena draga va serba luarea unui examen important pt ea (sper ca-l va lua) si nu pot lipsi.
Dar duminica, daca faceti repetir, sau altadata, cred ca vin pana unde va intalniti voi, ca vreau sa va vad

noi azi incepem karate, Flavia adica, sa vad cum ma voi organiza. trebuie intai s-o iau de la gradi, venim acasa, mai stam nitel, apoi mergem toti trei la sala, si inapoi. ce nasol e sa nu ai carnet

eh, vedem noi.

O zi frumoasa sa aveti!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza si de la mine
Azi am de adunat o tona de praf din holuri si din baie, dar probabil pana diseara bucataria va fi aproape gata. De doua zile nu am aragaz (nici nu vreau sa ma gandesc prin ce trece Mirela) si nici chiuveta la bucatarie... Abia astept sa fie gata
Copilul e claustrat in patutul din sufragerie. Nici o tropaiala pe covor, nici o expeditie prin vre-un colt de casa...
Dar trece si asta, si pe urma ne dezmatam.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Felix, felicitari!


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata gagici

imi cer mii de scuze ca nu am mai ajuns aseara. dar nati nu stiu ce a avut ca a urlat si urlat si iar urlat de nu stiam ce sa-i mai fac. dupa ce s-a vazut acasa s-a linistit.

Felix felicitari pt progres. la mai multe

Mirela sanatate multa. sa te faci rpd bine si sa nu ia si motanii

Simo sanatate multa si voua.

super pozele de la intalneala. ce rau imi pare ca nu am ajuns si noi sambata unde si cand vreti sa va vedeti? nu promit, dar dc nati o safie ok, venim si noi. poate e si tati mai liber si atunci imi esi mie mai usor.

o saptamana frumoasa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata!! In sfarsit, dupa o saptamana de cosmar, am avut si noi o noapte ca altadata, normala pentru Miruna: treziri dese, fara numar, dar adormit imediat la loc cu suzi!! Deci sunt mega fresh! Nu stiu daca meritul il are baita in care am pus o oala de ceai de tei sau Infacolul reluat... Dar ptiu, ptiu sa nu ii fie de deochi!

Sanatate multa multa multa puilor bolnavi!!

Felicitari pentru Darius si Felix!

Lori, bine ca sunteti bine, da Doamne sa fi trecut de tot!

Eu nu vad pozele de la bebeluseala, dar sunt convinsa ca a fost frumos, va invidiez!

Mirunei ii ies dinti. Ii ies dinti. Ii ies dinti. Macar scapam mai repede, sper!! Are doi jos, iesiti bine, Acum i-au spart gingia doi sus , abia acum, de cateva zile. Si acum se pare ca ii ies iar doi jos!

Cum meniul Mirunei este mult prea sec pentru ce retete se vehiculeaza pe aici, n-am mai insirat felurile. Da' pentru mamicile la fel de lipsite de imaginatie, raportam meniul de azi: iaurtel cu banana si piersica, spanac cu branzica si lamaie (nu stim inca daca ii va placea cu lamaie, spanacul ii place mult) si cereale diseara. Vineri i-am bagat usturoiul pt prima data, in avocado cu ou (observati combinatiile ) si i-a placut la nebunie!!



Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata si de la noi si sa avem o saptamana usoara!

ne-am trezit, am papat fructele cu cereale si acu tre sa plecam la politie sa-mi iau procesul verbal ca-mi trebe la reparat masina si apoi la doctor....azi in meniu la pranz avem peste da nu stiu cu ce leguma..ma gandeam cu ardei copt sau dovlecel...mai studiez...

nici eu nu vad poze de bebeluseala si tare mult vreau sa vad bebeii in actiune...din pacate samabata nu pot ajunge la intalnire ptr ca tre sa merg la un botez...nu puteti duminica ptr ca-s available all day long...

Shines, sa treceti cu bine peste raceala si sa deveniti si mai puternici dupa...mie mi-e groaza ca vad ca s-a dat startul la raceli si stau ca pe ghimpi...sper sa nu fie cazul...poate noi nu racim toamna si iarna ca specialitatea noastra e vara:))

cum se simt ceilalti bebei bolnaviori? sper ca mai bine si incep saptamana fresh si ei si mamicile ca deh avem multa treaba de facut...

in rest, nik nou...doar asteptam sa vedem ce ne zice pediatra azi ca avem programare la 2...discutam rezultatele analizelor.

Va tuc si va doresc inca o data o saptamana blanda...am fugeat ca ma asteapta o "placinta"...de schimbat...nu va ganditi ca m-am apucat de facut placinte:))))))))))

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

fac cinste (virtuala deocamdata) azi facem 9 luni
deja au trezut 9 luni...wauuuu
parca ieri erau niste lingurele ...acum ii insor
vaiiii...o sa fiu o baba
aseara nu puteam sa fac 2 pasi, ca Razvi nu ma slabea din ochi si numai mama mama era la gura lui

au crescut..dragii mamii
azi dimineata, dupa ce le am dat sa mance m am pus in fotoliu sa rod un corn, poi ce am putut, imediat s a postat in fata mea Robi si a inceput sa milogeasca, pana nu i am dat nu s a potolit
cum te vede ca manci ceva, hop si el, apoi vine si frasu
si tre sa imparc cu ei ca altfel ma stie tot blocul
si mi tre sa grija ce manc, ca sa pot sa le dau si lor
acum ii vad cu ditai codru de pita ntr o mana si cu bucata de carne in alta mana

am vazut si pozele voastre, sunt super faine
asa de rau imi pare ca n am ajuns, dar imi era sa nu imprastii virusi, plus, ca v am scris astia s au trezit tarziu...off
data viitoare

roxx imi place si ideea de a merge in grup la munte
mayane greu fara aragaz....dar cine va avea o super bucatarie?
s o stapaniti sanatosi
ziki felicitari lui felix
pupi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

raluca
simo sanatate lui Edu si tie

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Zikii,,felicitari pentru Felix
ee..daca voi mergeti de marginea patului...noi abia aseara am mers in patru labe..si am mers bine. de mers in picioare merge deja de o luna,se tine de apuca,se ridica imediat.
nu stia sa se ridice in picioare in patut,daca era in fund imediat sarea sus..de cateva zile insa,cum deschide ochii cum se taraste pe burta,apoi se ridica in genunchi si hopa sus..e tare mandru de reusitele lui.
de vreo saptamana striga foarte tare mama..numai asta face toata ziua. mai scpapa si un baba,dada,dai-dai..dar mama e la putere
doamne ce voce frumoasa are

nu a mai facut febra,ii mai dau o doza de nurofen acum la 11..si sa vedem pe urma pana diseara cum se comporta. e foarte vesel,vorbaret,a papat bine.

dupa 12 revin si cu bebe-meniul,dupa ce aduc fata acasa de la scoala.

mi-am amimtit : Iriss,tare bine ai descris tabloul fratilor,iti dau mare dreptate,e mare bucurie si mare implinire cu doi copii.
mai treci pe la noi




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!
Roxx multumim pentru pozele ff frumoase de la mica dar extraordinar de placuta noastra intalnire.

Ziki felicitari lui Felix!

W-e viitor noi avem un munte in program, deci Irinuka eu, in principiu - nu pot sa stiu sigur de acum - pot participa la intalneala ori sambata la munte ori duminica dupa-amiaza in Bucuresti.

Mergi la inceput