Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Simo, felicitari pentru Edutu!!!
Si eu vreau sa o aud pe Miruna strigand mama!!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mirelus, LA MULTE LUNITE MOTANEILOR!!!
Si Miruna mea are aniversare azi, dar numai 8 lunite!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

I-am luat in w-e olita. Il pun, sta vreo 5-10 secunde dupa care se arunca pe burta si pleaca in 4 labe la treaba lui. Uneori aterizarea pe burta e cam fortata (aterizare in nas) si da-i plansete. Cred ca peste foooarte mult timp o sa ne imprietenim cu olita. Am vazut pe FB poze cu Bogdanel de Shubu care face in fiecare zi la olita. Pacat ca nu mai intra sa ne povesteasca cum a reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Simo, felicitari pentru Edutu!!!
Si eu vreau sa o aud pe Miruna strigand mama!!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)


ai rabdare ..va spune ea.
eu ma rugam sa zica ceva,orice..pana luna trecuta.
el nu prea gangurea si bodoganea ca alti bebei..a inceput direct spunand cuvinte intregi.
tot pana acu o luna sau doua el nu radea in hogote..acu rade cu cami de zici ca lesina.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

La multe lunite tuturor sarbatoritilor de azi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

LA MULTE LUNITE SI PENTRU Rebbeca Elena, Alessia Timea, Maria Sofia, Felix si Andrei!!

Sa-mi fie rusine ca nu m-am uitat in listuta de la inceput!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mada..si Edu sta zilnic pe olita.
de multe ori face si pipi.
dar sta asa pe ea , ii dau jucarii in manuta,vorbesc cu el..se mai uita si pipaie olita. nu plec de langa el cat sta acolo,de multe ori se ridica dupa jumatate de ora. cand se ridica il iau.
eu vreau sa se obisnuiasca cu statul pe olita,nu neaparat sa faca de acum.
cand face pipi in ea din greseala,se mira asa si rade.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata, am luat cafeu, mult, mult.

Si eu sunt mega-fresh,Robert nu s-a trezit deloc-deloc, nici macar pt pishu, desi bause la greu aseara, Ana cu mici trezire de tzizti, pe care eu nu le bag in seama, nu ma trzeesc de tot. Insaaa...azi dimineata era pliiiina de muci, milioane si catralioane de muci. Bon, deci a inhatat-o d ela Robert, am scapat pe afurisita aia de sabie de deasupra capului....macar nu mai stau in asteptare; vedem cum o fi si cum s-o desfasura, dar eu sunt chitita sa nu mai am mila deloc, sa-i scot cu aspiratorul ca la carte, sa nu s emai adune secretiile alea. Numa ca...nu gasesc batista bebelusului, sigur Ana a budid-o pe undeva.

Iriss ma bucur ca ai scris, ai decris perfect!

munte as baga si eu baga am scapa vreodata de muci si virusi!

meniudimi simplu, simplu de tot - o pruna de la mami din mana si un pic de piure de pruna+strugure+o crema de branza, smantana si iaurt cumparata din kaufland.
pranz piure de cartof dulce+curcan+morvoc+pastarnac+brocoli
gustare iaurt muller
cinacereale humana gris

Roxx iti scriu aici, cumva off topic - sarumana mult pt numerele de telefon ale Roxameni si Ramonei, ieri a sunat prietena mea, a si venit tipa (nu stiu care) a juatat, sotul ei deja zicea ca e mai bine, parca da sene fifitza sa suga. Sunt minunate, deci era si duminica si au venit imediat!!! Bravo lor!!!

La multi ani Relusha si Adita!!!Multa sanatate si bucurii fetelor!!

La multi ani sarbatoritilor zilei!!!


Superbe poze de la bebeluseala, ma bucur ca ai pus poze Roxx!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Ma tot uit pe tabelul ala de pe Baby Center si nu ma dumiresc deloc...
Ori tabelul e scrantit, ori cupilul meu. Adica face chestii pe care ar trebui sa le faca peste vre-o trei luni si nu face chestii care trebuia sa le faca de acum doua luni.
Sta in picioare de la 6 luni si jumatate - tabelul zice de la 8 luni.
Dar nu-si recunoaste numele, desi tabelul zice ca trebuia de la 5 luni (o fi numele prea greu?).
Bea din cana de la 6 luni, in tabel zice de la 9 luni.
A inceput la 7 luni sa apuce cu doua degete, in tabel zice de 10 luni.
De la 6 luni ar fi trebuit sa inceapa sa "palavrageasca", al meu a intrat in greva tacerii - mai scoate cate o exclamatie monovocalica, un "daaa" sau un oftat. In rest linisteeee... (daca nu pun la socoteala batutul cu palmele in usa sau agitatul zdranganelelor sau torturatul iepurasului cu piuitoare, sau lectiile de zbor aplicate girafei cu clopot, sau lectiilor de operare PC administrate lui Hipo)

Mirela, sa-ti traiasca motanii... Acusi motul, acusi majoratul.
La multi ani si celorlalti sarbatoriti ai zilei


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Aha! Deci Felix face vitejii chiar de ziua lui

Apropo... Vaaaaaaas! Sherbiiiii! Fluturaaaaas! Gabiuuuuuu! Acheeee! Ppisiiiic! Monikaaaa!


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput