Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

carmen daca ma simt bine vin
motanii vad ca n au nik
cum sa va ratez

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

mirelush hai ca o sa te simti bine, doar esti super-woama ! pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Pup fete dulci!!!

Anka puiu tau are mai mult ca sigur o bolicica a copilariei - exact asa fu la Robert, febra cam pe acolo 38-38.9 max, insa nu ceda de tot de tot la antitermic. Iti doresc sincer sa fie roseola, ca daca nu ... treb cautat bubu in curutz sa nu fie infectii urinare etc-uri. Urasc febrele fara muci care tin mai mult de 3 zile, nu e semn bun
Sanaate si tine-ne la curent.

NOi suntem ok, am vazut ca v-a tinut ROXX la curent, ieri i s-a pus lui Robert diagnostic rinofaringita acuta, i-au dat sirop d etuse, tantum, vibrocil, si nitel aerosli cu flixotide, sa-si revina cu respiratia. Ieri a dormit dupa ce a fost la dr. de la 12-17, nemancat, nenimic, apoi am iesit la kaufland, cand ne-am intors deja era f vesel, a ras o portie de biscuiti cu cioco acolo, apoi a cerut cirese din compot; ne asteptam la o noapte tot grea, dar a dormit dus. Dimineata nici usturoi n-am mancat, nici gura nu-mi pute, cam asa...ce s azic, a doua revenire miraculoasa, incep s acred ca bronho vaxomul are ceva de zis.
Bine, are in continuare ceva muci, ceva tuse, dar papa de rupe si e vesel, fara febra.

Azi am fost la targul de fructe si legume d ela agronomie, am luat zmeura, prune bunee (aporpo, a fost o faza d emilioane, Ana in sling, Robert a primit o pruna si eu am vrut s-o gust sa vad daca e dulce, sa cumpar mai multe...si m-a vazut Ana, a facut cu gura "mpa-mpaa", si i-am dus la gura, ea a musvat cu pofta, tati in capu meu ca nu e spalata pruna...nu i-am mai dat, circ ca mai voia...Doamne, i-am curatat pruna de pielita si a mancat de-a spart)
Aaaa..e haios cu Ana si slingul..ar treb s adau anunt "inchirez copil si sling pt bilete in fatza la sarmale, bilete la Antipa, paote chiar mici si bere" - peste tot sunt luata pe sus cu Ana cu tot si bagata in fatza.
Coada cea mai mare la targul de legume si fructe bio era normal...la sarmale cu mamaliguta, yum, yum...maramuresene, cu porumb pista prin ele, deliciu!!

Cam asta e treba la noi, noi nu venim nicaieri, ca suntem totusi in plina viruseala si nu vreau s adau emotii la mamici.

Pup tuturor si duminica superba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

lorich bine ca nu mai are febra si mananca , si doarme.sa o tineti tot asa ! hai ca ai fost tare , auzi tu inchiriezi copil cu sling pt cozi ! baahahhahaha mai ce sa zic, imi pare rau ca nu vii si tu azi...multi pupici si multa sanatate !!!

pana la urma s-a stabilit, in jur de ora 17, la parcul de la palatul copiilor ! cine mai doreste , cine mai pofteste !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lori pupam copii care se simt bine si pe mami lor

carmen sarna pt update

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

bai ce bine ca va intalnitisunt si eu cu sufletul pe acolo si va pup si voi si puiutii...si data viitoare nu ma mai ocoliti ca vin pe la voi pe-acasa daca nudupa modelul DACA VOI NU MA VRETI...GLUMESC!!!!

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

noi n am mai ajuns
au adormit miorlaitii astia la 5 fara
atat s au plans si s au foit de numa
pana la urma au adormit
iar acum e prea tarziu sa mai plecam afara
data viitoare nu mai scapati de noi


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

CCVFRBN C KIJH,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,6E
N
sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Sa ai doi copii?doaamne e cel mai minunat lucru fetelor,,,sa vezi cum cel de 3 anisori il strange tare in brate si ii zice:alexutza te iubesc atat de mult''sa vezi un micut care-l urmareste continuu cu privirea pe cel mare,,,,sa vezi un pui de 7 luni care cu manuta lui grasa ilmangaie pe fratioul lui,,,cred ca am spus totul ,,,fetellor fruntea sus,,,si eu am vrut o fetita si neaparat 2 copii,,,cand am cvazut ca e tot baiat am plans ca o proasta ,,,am doi copii minunati,,,scuzati-mi modestia dar chiar sunt minunati

Fetelor va rog sa ma iertati ca scriu f greu,,,imi sunteti dragi toate dar timpul e taree scurt
V pup pe toate si. Sanatate micutilor bolnaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna si de la noi!
In sfarsit intalneala... slaba gasca dar ma bucur oricum... deci se poate! Asta e important.

Daca va dau si eu o intalnire pentru sambata viitoare, se mai baga cineva? Ca am vrea cam joi sa mergem la Breaza si sa venim si la Buc. Ne vedem oriunde va pica voua bine, nu e este o problema locatia. Deci... acum sa va aud... aia eu, aia eu!
Intalneala se va tine cu tatici (aia care vor bineinteles)!

Soniucule Patrick al meu doarme si nu-mi poate traduce ce ne-ai scris tu noua... sper ca e de bine... Pup fata cu ochi albastri si pe mamica bineinteles!!!

Lori sanatate multa la Robertel. Si tie Anka pentru Bubu! Sa scapati cat mai repede de muci, febre, tuse sau orice va mai supara.

Mayane felicitari pentru prima lui ridicare neajutat. O data i-a trebuit, de-acum va fi floare la ureche!

La multi ani Aditza, la multi ani Relusha! Sa fiti sanatoase! Si sa treceti mai des pe la noi, bine?

Gata ,a bag sa strang cate ceva pe-aici si apoi nannnniiii!
Somn usor!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput