Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Buna, dragele! Legat de intalneala: aseara noi am lasat masina pe langa palatul copiilor. Si cand am plecat am vazut ca si acolo e un targ, ceva cu ziua recoltei - si era mult mai liniste si pace decat la bere (unde, poate sa va confirme Roxx, e o nebunie generala si un fum pe masura). Nu vreti sa dam berea pe un must?

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Felicitari,Alinushali!
Lasa, nu fii trista - e greu si cu unul, si mai greu cu doi, dar sunt minunile noastre mici! Nu ti-e putin dor, asa, sa tii in brate un matoc mic de tot care cauta sanul cu ochii inchisi si nu vrea decat sa pape si sa stea lipit de tine? Eu am fost acum doua zile in vizita la un baietel de 12 zile si zau ca m-a apucat cheful din nou de puiut mic. Dar mai stam, ca nu ne lasa cezariana aia nenorocita mai devreme... Si da, si eu ma gandesc ca nu o sa le mai pot acorda aceeasi atentie daca o sa fie doi, si n-am sa mai pot sta cu orele cu cel mic in brate, si n-am sa ma pot juca destul cu Diana, etc. Dar toate (TOATE!) mamicile cu doi copii pe care le stiu mi-au spus ca intr-un fel miraculos, pe care nu ni-l imaginam inainte, devii brusc mami x 2 ca sa fii acolo pentru amandoi. Asa ca fruntea sus si daca tot n-ai de gand sa renunti la sarcina, atunci bucura-te de moment, gandeste-te ca e ulima data (posibil) cand mai ai burtica, cu emotiile, bucuriile si supararile aferente!

Jasmin, ma bucur ca e totul ok si cuvintele de mai sus sunt si pentru tine! Ai sa vezi ca o sa fie bine!


Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

He, he, Lori! Si voi aplaudati, deci! Si noi, si noi . Ma termina cand o vad razand si batand din palme...

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Noi ne-am intors din vacanta in doua picioruse (ne tinem de toate mobilele si nu mai vrem sa stam decat in picioare de atunci ). Escaladam tot ce prindem, inclusiv pe mami.

Iar vacanta a fost super, ne-am balacit mult si tare am mai fi stat inca vreo doua saptamani macar... Cu copil parca trece si mai repede timpul. Altadata inchiriam o masina si in doua zile vedeam o insula greceasca (mai mititica asa) de stiam fiecare piatra si plaja ascunsa. Acum in doua zile am ramas cu doua cetati si doua pesteri nevazute - sa nu mai zic de ceva pietroaie (a se citi "ruine"). Dar e si frumos tare!

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

La multi ani, Relusha!


La multi ani, Aditza!


Vad ca numai eu bantui pe aici... Astept sa se trezeasca d-ra, sa inceram sa mancam cate ceva si apoi sa fugim pe afara.

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

I-a reusit! S-a ridicat in picioare singur si fara sprijin!!! Cu putin avant de la arcurile de la fotoliu... Calculat exact sa-i ajunga sa se ridice. Nu prea putin, sa cada inapoi, nici prea mult sa cada in nas... Tare mandra e mami!


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

La multi ani sarbatoritelor!

Si, pentru ca tot citesc capitole din urma, acum mi-a picat revelatia despre ce se baga la colt sa cugete Andutza si Lorich Mai citessc...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani Relusha!

La multi ani Adita!

In rest si noi pe aici. Am avut o noapte linistita cu o singura trezire. Asa ca la 6 nu mai aveam somn. Bine m-am culcat si le 10, io care adorm numa in jur de 1, da nu mai puteam, mi se terminase duracellu'.

Azi am facut si io sfecla rosie cu ficatei fierti in lapte si am pus si putin iaurt...imi place si mie si gustul, dar si culoarea. Sa vedem ce zice mandra in schimb.

Sanatate bebeilor bolnaviori...offf greu mai e sa fii bebe

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

sunt si eu prin zona..am avut treaba, pus la congelator legume pt ciorba . acum ii gatesc lui andrei...orez cu legume si peste la cuptor ... mmmmmm sper sa ii placa.
lorich ma bucur ca Robert si-a mai revenit ! multa sanatate
madalina parinti denaturati , dormiti prin straini hai vino si tu la intalneala !!!
mayane wow,felicitari pt Darius..ce tare !!
anca sunt foarte de acord sa dam berea pe must ! e intr-adevar mult mai frumos in parcul de la palat decat in tineretului !

deci, la ce ora ne intalnim si unde pana la urma . mirelush mai vii ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

La multi ani Relusha si Aditza

Mergi la inceput