Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neatza la popor!

Daca tot a ramas cheia la mine..hai ca va dau si o cafea,si niste biscuiti cu cioco!
Am un a bucata fifi matinala..mucioasa si scumpa..a innebunit pe astia aseara..atata a dat din maini si din picioare..s-a ras..a fost mascota serii

Azi mergem inapoi la chefuit cu copii cu tot..yupiii am scapat de gatit!

Lori!Anka!;cum sunteti?

Gabivalceanu!!!!!!
[zece emoticoane in genunchi] plizzzzz come back!macar din cand in cand hai la o cafea..te iubim si ne lipsesti enorm!

Loutzy!ia pune inapoi pretenii pe lista si treci la condica!te iubim si pe tine la fel de mult!!!!!!!!


La multi ani RELUSHA!!!!!!!!Sa fii fericita si rasfatata!

La multi ani ADITZULEEEEEE!Multa sanatate si tot ce iti doresti frumos de pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

..multa cafeaaaa

se trezesc motanii ca bebelusii de la spital, din 3 in 3 ore
offf
acum dorm....sa doarm, dar io nu mai pot

din ciclul "muci, fara numar, fara numar"...eu am muci, umbre de muci,mai imi lacrimeaza un ochi

ieri am fost in parculnatonal la un asa zis Trag al painii, dar numai paine nu se vindea acolo, erau unii care faceau paine in tzast, un soi de vas mare de lut sub care se face foc ca sa se inginda vasul, apoi se da focul la o parte cat sa ramana un pic de jaragai peste care se pune painea la copt si se acopera cu tzastul....mamaie avea din asta, iesea o paine
faza era ca nu vindeau painea facuta,cica ar fi impartit o feliata, dar n am mai stat
am luat un pahar de must, dar nu mi a placut si am mancat gratar
si ce credeti, tovarasii motani baleau si ei
asa ca au mancat painica cu carnita de pui...bun bun, le a placut carnita fripta, cum draq sa nu le placa

in rest nik deosebit

lori ce ti fac puii? sper ca sunteti mai bine

pupici fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tunde pot sa te pup?
promit ca nu ti dau muci
esti asa de fresh,asa mi place cum scrii

muahhh si sa nu ti treaca si tie prin cap sa pleci de aici vreodata

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mirelush;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Neata, apar si eu si va servesc cu briose .

Tunde da' chiar esti fresh, pai daca as merge la petrecere m-as mai mobiliza si eu, asa nu am la ce....

Si motaneii ce scumpi sunt ei cum papa atatea, m-am chiar gandit la ei, ca daca aveam eu doi sclifositi ca al meu o luam pe aratura...

Sper sa intre repede Lorich sa ne aduca vesti bune cu Robert.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

si astia au zile in care ma rog de ei sa mance ceva

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Fuse o noapte interesanta. Bubu n-a vrut sa pape aseara, da' nika nu asa, prima oara in viata lui cand a refuzat mancarea de seara. I-am dat panadol si l-am culcat. La 11 sculat si urlat, bagat suzi, culcat, sculat 1 urlat, bagat suzi, culcat, sculat 3 ...
La 7 sculat definitiv si refuzat din nou bibele de dimi.
Febra nu am avut toata noaptea, sa vedem ce-o mai fi azi.
Ieri cu febra a papat tot la toate mesele, azi fara febra nu papa nika. Anka nu pricepe....
Gingii in continuare goale, coafura lui mami turtita rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Ieri la Medlife i-au pus lui Robertel diagnostic de rinofaringita, i-au dat un pomelnic de tratament, dar fara antibiotice. Azi de dimi isi revenise din nou miraculos, a mancat, nu se mai simtea rau. Dar LORI e inca circumspecta.

A ramas valabil cu intalneala? Nu se mai baga nimeni? I-am trimis sms si Ralucai (bebelu) ca ea sta aproape, poate ii este usor sa vina. Anca (blue) vine. Mada nu stie inca sigur.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata si de la noi

am primit acu sms de la Roxx (saru'mana) cu intalneala de azi.
eu sper sa ajung, nu promit nimic.
imi doresc mult sa vin sa vb si sa ne vdm, dar am ceva drumuri defacut.
daca termin repede, dau de stire si vin.
am nr de tel : mirela, roxx, carmen. asa ca dau de stire

Lori, Anka, Mirela sanatate multa voua si la bebei, sa va faceti bine

Tunde pt mamica matinala.

Aditza si Relusha!!!sa fiti sanatoase, fericite, implinite si sa va bucurati de minunnile voastre

noi...trezire la 4dim, papat, chef de joaca, cantat, cotrobait prin pat, cu chiu cu vai am reusit sa o adorm pana la 7 si un pic. duracelu meu nu are stare, eu pic de somn. tati numai zic. k e terminat






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata! Sunt praf! Aseara, la festivalul berii s-au incins domnii la bere si de ciuda ca pot manca un carnat (din motiv de coada imensa) au hotarat sa mergem la finii nostri care stau la curte sa facem un gratar. Am luat lapte de la Dona (unde e cu 15 lei mai scump decat la Tei ) ca sa nu ne mai ducem acasa dupa lapte si ne-am dus. Piciu s-a culcat repede ca ii trecuse ora de somn cand am ajuns, noi am chefuit pana pe la 1 dupa care culca-te daca poti. Sotul sforaia in ultimul hal de imi venea sa ii tai nasul, tantarii ma bazaiau ca la balamuc iar piciul se foia intr-una, nefiind obisnuit sa doarma intre noi. Cand in cele din urma am ajuns acasa, eu cu ganduri mari de somn, m-am dus sa Fac micul dejun si cand termin cine credeti ca dormea? Bebe si tati! M-am bagat la un dus si acum astept ca sigur daca ma bag la somn se trezeste Razvan de foame. Sper sa reusesc sa bag niste somnic ca sunt moarta! Daca imi revin vin si eu la intalneala.

Anka sanatate multa lui bubu. Poate il doare gatul de refuza mancarea.
Lori Doamne ce noapte ai avut si tu. Sanatate multa!

Mergi la inceput