Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stefy si eu de stres si nervi cred ca am si slabit ceva ..desi nu mai vreau!! imi chioraie matele dar nu pot manca nimic
stefy `tu ai trimis vreo recomandata de la tine in tara??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Buna fetelor , stau si eu putin pe net cit doarme ursuletele cel mic.

Lavi, bine ai revenit, chiar imi era dor sa te citesc. valabil si pentru Strumphitza, care ne va delecta din nou cu 'romane'.

Eu folosesc un burete separat pentru vasele lui Adam pentru ca am citit mai demult ca se aduna o gramada de bacterii in buretii de spalat vasele si ar fi recomandat sa fie sterilizati o data pe saptamina in cuptorul cu microunde, in plus noi mincam chestii pe care el nu le maninca (carne de oaie, miel, cirnati cu oaie si vita, folosesc condimente foarte puternice cind gatesc pentru ca suntem o familie mixta, sotul e egiptean si bucataria noastra e foarte etnica ), plus ca spal o gramada de cani de cafea, ibrice etc. (sotul meu bea cafea de trei-patru ori pe zi) si mi se pare mult mai safe sa folosesc un burete separat pentru bebe. Oricum si buretii nostri de vase sunt schimbati la vreo doua zile, ca nu apuca sa se invecheasca din cauza grasimilor pe care trebuie sa le curat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!

Lavinia,scuze pt intarziere, dar acum am citit mesajul tau! Nu, nu am trimis niciodata pana acum vre-o recomandata.Imi pare rau ca nu iti pot fii de folos!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am vazut pozele de la intalnire! Doamne ce rau imi pare ca nu am venit si eu...Sunteti minunate toate iar copilasii sunt ceva de vis ! Am admirat-o cu mare drag pe Sophia care ma totpeste cu zambetul ei cald,pe scumpul Petru cum o mangaia pe mamicuta lui si ea mandra foc,pe Catalina cum paseste ea cu incredere si dintisorii ei tot mai multi si mai mari,si nu in ultimul rand pe superbul Luca care pare atat de cuminte si linistit. Sper sa am si eu ocazia sa va cunosc fetelor, imi doresc tare mult asta!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

stefy si eu de stres si nervi cred ca am si slabit ceva ..desi nu mai vreau!! imi chioraie matele dar nu pot manca nimic
stefy `tu ai trimis vreo recomandata de la tine in tara??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



eu mai vreau sa slabesc cca 5 kg...si-s lesinata de foame si pofteeee
nu am trimis niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare dragele meleeeeeeeee

mada plssssssss nu mai nmunci diuminica
e mare pacat
mai sunt si alte zileeeeeee

eu ieri am fost in smotru mare
asa cum bine a zis delia
azi am facut un gratarel cu niste fini si cativa prieteni
e o calduraaaaaaaaaa
si o vreme minunataaaaaaaaaaa
doamneeeeeeeeee ce ma bucur ca putem sta cu fetele afara

ally
strumphuleeeeeeeeee bine ai revenit acasaaaaaaaaaa
acasa e si va fi mereu acasa
abia astept sa vad pozele
cum i s-a parut lui nik in romaniaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

si eu fol burete separat pt bebe..nu pt ca as fi eu super curatica sau mai stiu eu ce,dar cum spunea madu81,vasele noastre sunt folosite la papici nu tocmai bune pt bebe si in burete se aduna mulllllllte...si nici hainutele nu le-am bagat la masina cu ale noastre,nu am gasit inca curaj...
eu pe yasmio admir pt curajul cu care si-a crescut puiutii(sau esti asa cool pt ca e al-2-lea?)...eu nu am curaj sa fac multe lucruri cu care nu eram f de acord inainte de a fi mamica....
nu sunt exagerata cu curatenia,sa nu intelegeti ca o tin ingr-un bol de sticla,dar as vrea sa fiu un pic mai curajoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Eu hainele lui Eduard le-am spalat doar primele sapt separat si de atunci le spal cu ale noastre.Si nu cu detergent special pt hanutele bebeilor ci cu al nostru+balsam. Iar pt vesela folosesc acelas burete,nu unul aparte.
Cami,astazi am fost la impartasit cu baiatul ca asa ne-am obisnuit,duminica de duminica sa-l impartasim daca nu suntem plecati in deplasare. Un puuup mare pt tie si pt fete!
Stefy,ce a papat astazi mica cipriota?Felicitari pt ambitia de a te tine de dieta! Spor!!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna mamici!

strumphy bine ai revenit acasa! Iti doresc din suflet multe felicitari pentru ambele evenimente petrecute in tara!(nunta si botez, abia astept foto)

Mamici, pe prima pagina la chicco.ro au la oferta un scaun de masa, si doua modele de scaun auto. Ce parere aveti? Sa ma bag?Puteti sa aruncati un ochi una dintre voi (cele cu experienta)sa-mi spuneti daca faca alegerea corecta? Deja le-am bagat la cosul de cumparaturi, sa dau send???Astept ''urgent'' un sfat

Mltumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

http://chicco.ro/


aici!!!As opta ptr modelul din dreapta ptr scaun de masina.Ce parere aveti? Nu pot sa ajung la Buc., ai am nevoie de ele... la sfirsitul saptaminii plec in moldova, la sfirsitul lunii in delta, apoi la inceputul lui nov in Vilcea la botez si stau mai multe zile...a...si am comandat tot aici si un pat pliant. Inca nu am dat send...astept un semn de la voi.

Mergi la inceput