FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

Am uitat sa va spun cate ceva despre mine, am 43 de ani,sunt din Bucuresti, diagnosticata cu infertilitate primara, obstructie tubara bilaterala, AMH-0,5, FSH-13. Inainte de a ma hotara pentru o clinica din strainatate am facut traseul binecunoscut: Gynera, NewMedlife,Medlife,Giulesti. Gynera mi-a dat sanse 1%, Mednewlife, prof. Ron-El 10%, Medlife adica dr. Bohaltea mi-a zis ca sunt sanse mai cu inseminare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

cine ti-a recomandat clinica din praga?ai gasit tu site-ullor? ce perioada de asteptare au la fiv cu donatie de ovocite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetelor
ma bucur pentru mine ca o sa mai am si eu cu cine sa schimb o vorba dar imi pare rau sa vad ca sunt foarte multe fete in aceasta situatie.
eu am programare la barno si daca va pot ajuta cu informatii, desi eu nu am fost acolo, va stau la dispozitie
o seara placuta
Aurora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

fetelor ma mute-ti ajuta va rog mult cu privire la complectarea fisei pt prima vizita eu nu stiu engleza in dreptul fiecarei cerinte se trec cifre? ce inseamna oocytes?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

transmiteti-mi si mie una complectata va rog mult adresa mea este ada_mariadj@yahoo.com

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

inseamna ovocite iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

ada maria ai email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lauraaaaaaaa de ce nu te vad? De ce nu scri? Suntei bine toti trei, da? Tu, consortul si samburache, da?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

draga apalina, epopeea a fost urmatoarea, dupa ce am epuizat clinicile din Bucuresti si am vazut interesul lor, am cautat pe site-uri si am gasit mai multe clinici in strainatate: Brno, Zlin, Praga, Kiev, Sofia, cipru. Am scris un mail cu cateva date ale mele si toate mi-au raspuns, Asta se intampla la inceput de septembrie. Am demarat discutiile cu Brno, Zlin si Praga. Zlin mi-a dar f repede raspuns si mi-a trimis formularele, Brno mi-a trimis formularele de prima vizita, le-am completat, insa programarea va fi dupa aprilie 2012.La Zlin dureaza mai putin, insa am vazut pe forum ca sunt insensibili si am renuntat la ei.
Coordonatoarea de la Gennet pare OK, programarea nu dureaza mult, 2-3 luni, insa trebuie 2 vizite: prima consultatie si ET propriu-zis.
Laura 39 facea FIV la Gennet-Praga nu mai scrie nimic, ce se mai intampla oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

smaik, rogu-te zi-mi si mie cand ai programarea la Brno, eu de trei saptamani astept un raspuns. de asta am incercat si la Praga.

Mergi la inceput