FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaick

Laura iti sta din ce in ce mai bine cu semnatura asta! Creste, creste....creste...
Va urmaresc de atata timp si pe tine si pe samira incat acum ma bucur tare mult cand iti vad semnatura. Plus ca mi-am recapatat si eu speranta.
Sarcina usoara!
Aurora


Multumesc mult, draga mea!

Laura



8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Am fost si noi ieri la doctor si suntem "foarte bine" (citat), nu se mai vede absolut deloc zona de decolare si totul este in grafic, nu suntem cu nici o zi mai mare sau mai mic. Aveam ieri fix 8 saptamani si 6 zile...

A fost foarte emotionant ieri pentru ca am auzit inimioara lui bebe si l-am vazut pe el, asa mic, cu maini, picioruse si degetzele... Nu-mi vine sa cred ca mica mea minune de numai 2,2 cm are totul format si are o inima asa puternica!!! M-am topit toata!!!

Mona ai emotii pentru luni???
Iti tin pumnii si iti urez nastere usoara!!!!

Laura



9+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

nu am emotii ptr ce va fi , ci doar atunci cand il voi vedea si il voi tine in brate cred ca voi avea emotii..ma simt bine , am mai facut ultimile retusuri ca cu 2 barbati in casa(are si fiul meu buletin in sfarsit) nu prea are cine sa faca , doar daca le zic eu si eu sunt genul de om ca , decat sa le tot zic mai bine pun eu mana
ma bucur ca sarcina ta decurge normal si iti doresc din toata inima sa fie bine pana la sfarsit
sarcina usoara si am sa intru pe la sfarsitul saptamanii viitoare sa va povestesc cum a fost
va pup pe toate si sa dea DD sa reusiti

37+
AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blumoon spune:

Buna Laura si multe "plusuri" la semnatura.Am luat legatura cu cei de Brno,mi-au trimis toate chestionarele necesare.A-si vrea sa te intreb cand intrii propriu-zis in cursa pt o programare,dupa ce trimit chestionarele trimise(fisa cu prima vizita am trimis-o deja),sau mai urmeaza ceva?

Multumesc mult pt info.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

pentru blumoon
buna
te vor contacta ei. te va contacta un doctor pentru a-ti cere un scurt istoric si de asemenea asistenta coordonatoare care iti va propune o data de incepere pe care tu va trebui sa o confirmi.
toate cele bune!

laura , iti urmaresc cu interes evolutia, numai bine!

Aurora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blumoon spune:

Buna fetelor


MonaRamona sper ca sunteti bine aman2.Felicitari si multe bucurii.

Laura multa sanatate in continuare ...si un bebel la termen sanatos.

In cazul in care ma hotarasc asupra clinicii din Brno(la anu vom face pasul),cum se procedeaza in cazul spermei sotului?

Multumesc pt info si mult noroc tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Ce face samburache?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna seara ,as vrea sa va rog sa ma ajutati daca puteti fetele care sunteti mai vechi pe aici ,am gasit o clinica in praga .... http://www.fertility-ivf.eu/ E-mail: david.kult@fertility-ivf.eu

E-mail: marija.culibrk@fertility-ivf.eu astea sunt datele lor de contact ... am vb cu ei pe skypesi vroiam sa va intreb daca o fi vreuna din cele puse la prima pagina a acestui topic sau o fi allta? nu reusesc sa fac legatura cu vreuna ...ma puteti ajuta please?

aici este avantajul ca nu se asteapta .... timpul este de o luna jumate doua ,pentru sincronizarea ciclului cu al donatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

Laura multa sanatate sa fiti sanatosi> Nu am mai intrat pe net am fost plecata la Bucuresti si am facut si fiv3 si acelasi rezultat ovocitele nu sunt de calitate, toate fivurile le-am facut la aceiasi clinica poate nu ar fii trebui dar am facut-o.
M-am hotarat sa ma inscriu si eu pe lista celor de la Brno imi poti spune te rog ce informatii medicale se trimit pentru inceput?
Timpul de asteptare este f lung.Spuneai ceva de embrioni donati ca dureaza 2-3 luni eu am discutat si aceasta varianta cu sotul meu iar el este deacord ne-am saturat de asteptat.Stii cumva cum se procedeaza cu transferul de embrioni?
Iti multumim pentru informatiile pe care ni le dai sa-ti ajute Dumnezeu pt ca cel putin pe mine ma ajuti enorm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

buna Laura,buna fetelor,
eu sunt noua pe aici, am nevoie de un sfat , sunt in discutii cu 2 clinici, cea de la Brno si cea de la Praga-Gennet. Nu stiu la care sa ma opresc.

Mergi la inceput