FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna roadetot
ciudat ca nu ai raspuns de 3 saptamani, verifica daca ai trimis corect email-ul; eu am primit raspuns a doua zi. programare am in aprilie 2012
Aurora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

merci de raspuns Roadetot ,cam acelasi traseu l-am facut si eu din vara ,si am gasit site-ul clinicii de care spuneam ,sunt ok din punct de vedere al promptitudinii ,amabilitatii si discutiilor ,insa nu stiu altceva nimic despre ei si parca un pic stau in dubii inca .Ar trebui sa incep cu contraceptive la ciclul urmator ,deci mai am un pic de timp poate mai obtin ceva informatii .Daca nu ... nici nu stiu ... sunt tare indecisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

salut smaick, in ce data ai scris tu si cand ti-au raspuns ei ca esti programata in aprilie. Eu am vb ultima data cu ei pe la inceputul lui octombrie, coordonatoarea a spus ca imi va trimite programarea imediat ce va stii, imediatul asta s-a transformat in saptamani...ma informase de la inceput ca lista de asteptare a ajuns in martie-aprilie 2012, dar o data precisa nu am inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

draga apalina, cel mai bine stie laura 39, citisem in paginile anterioare ca ar fi facut FIV la Gennet, nu mai stiu nimic despre ea, nu a mai scris de multicel...
in fine, poate apare...
altceva ma tampeste acum, aflu din media ca si Gabi Firea de la antene e insarcinata! Deja e culmea, toate astea trecute de 40 de ani, Gheorfi, Luminita Anghel, Monica Anghel, acu Firea sunt insarcinate, natural, zic ele! Sa innebunesti, nu alta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

apalina, te tin la curent cu corespondenta mea cu Praga, acu mi-au trimis chestionarele, le completez si le trimit, urmeaza sa merg in decembrie la prima consultatie, trebuie sa ne punem de acord agendele... imi zic ca trebuie sa fiu optimista, ce sa fac aici in romanica noastra... sa astept... am experiente foarte neplacute, o doctora de la Medlife in zicea de inseminare si eu aveam trompele infundate! ce sa mai zic de vestitul dr. Cioflan, asta m-a carat pe la cabinetul privat din primaverii vreme de cinci luni, fara sa scoata o vorba despre primul lucru cand e vb de infertlitate, trompe. am pierdut din octombrie anul trecut pana in mai anul asta atata timp! am schimbat 2 doctori, abia al treilea mi-a zis de cel ami simplu test: HSG.
Citisem si eu, doar sunt educata! dar onor Cioflan dupa ce mi-a facut o histeroscopie la Regina Maria, mi-a zis ca e OK, l-am intrebat de trompe, mi-a zis sa stau linistita... am stat.

trebuie mare grija cu doctorii astia, poate cei din afara or fi mai responsabili, totu-i pe bani dar macar sa stii pe ce ii dai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

roadetot, am scris in 10 sept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Buna fetelor,

In primul rand vreau sa ma scuz pentru absenta insa am avut foarte multa treaba la serviciu iar seara pic de somn... de-asta nu mai apuc sa intru pe forum...

Noi suntem bine, am fost la ecografia morfofetala de 12 saptamani si au iesit bine masuratorile, acum asteptam rezultatele de la sange si rezultatul bi-testului...

acum ma duc in urma sa citesc last events si sa raspund la intrebari, daca este cazul


Pupici

Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

mona ce mai faceti? sunteti bine si tu si strumful?pupici multi!

blumoon asa cum ti-a spus si smaick, dupe ce trimiti formularele completate te vor contacta ei pentru a-ti propune o data de transfer. Bafta!

apalina clinica pe care ai gasit-o nu este pe prima pagina, insa asta nu inseamna ca nu este o clinica ok sau ca nu poate fi trecuta pe prima pagina. Ne poti da tu detalii despre ea si o trecem... Stii cum a aparut listuta de pe prima pagina? M-am hotarat sa fac fiv cu donate si am cautat clinici care faceau astfel de fiv-uri (pe net nu gaseam foarte multe informatii stranse la un loc), am trimis mailuri la ei pentru detalii si in urma raspunsurilor primite am creat acest topic pentru a veni in ajutorul altor persoane care cautau info similare... se pare ca am ratat aceasta clinica in acel moment :)
daca se asteapta atat de putin este super! pretul este ok?

ada_maria imi pare rau de rezultatul negativ la fiv!
ca sa trimiti mail celor de la brno nu trebuie sa faci analize suplimentare in acest moment... si posibil sa nu fie nevoie nici ulterior... completezi formularele cu rezultatele pe care le ai si trimiti tot ce crezi tu ca este relevant, gen rezultate la laparoscopii, histeroscopii, etc...
Dap, timpul de asteptare este mai lung decat la alte clinici insa mie mi-au inspirat foarte multa incredere inca de la primele mailuri si de-asta m-am hotarat sa merg mai departe cu aceasta clinica. Plus ca am intrat pe forumul fertlityfriends si am vazut acolo foarte multe reusite cu donate la aceasta clinica... acestea au fost motivele mele...
Nu stiu foarte multe despre embrioni donati insa procedura este cam aceeasi, banuiesc, insa fara a mai fi necesar sa mergi cu sotul acolo... va fi nevoie sa mergi doar la transfer... in rest protocolul banuiesc ca este cam la fel...

roadetot mergi pe "feeling" cand alegi clinica... de multe ori asta conteaza foooarte mult!!! din pacate eu nu iti pot spune ce clinica sa alegi! pot doar sa-ti spun ca mie mi-a fost bine la brno
este foarte ciudat ca nu ai primit raspuns de la brno... si eu tot a doua zi am primit raspuns... eu as retransmite mailul...

smaick sa-mi calci pe urme si sa-ti aduca iepurasul un beta maaare la anu'...

Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

mami vreau ,pretul e ca si la celelalte ,adica 4500 de euro ,cu toate chestiile incluse ,nu pot sa va spun sa o puneti pe prima pagina inca ,eu cred ca voi merge cu ei si dupa ce voi merge la ei o sa va dau toate detaliile,o sa sparg gheatza cum se spune .In principiu sunt tare draguti si promti ... acum ramane de vazuit profesionalismul ,merci de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

multam de incurajari mami_vreau, am dat forward mail-ului la Brno, poate, cine stie! a intrat pe spam...

Mergi la inceput