FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

multumesc mult blumoon....imi sunt de mare ajutor informatiile de la tine...ms mult

orice indicatie conteaza...multumesc si te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Asa e Apalina iti dau dreptate....eu de ex am facut 2 fiv-uri dar degeaba ,virsta spune totul,mie de ex Dr de unde am facut fivurile mi-a zis singura sansa e ovul donat desi am produs 4 foliculi si au fost 3 embrioni cu care am facut transfer.Am intrebat de ce nu sa prins nici unul dintre ei,raspuns clar ovule mele nu mai sunt tinere si sansele sunt aproape zero.Acesta a fost raspunsul Dr. Cu recomandare la ovule donate,pe atunci evitam si da clic pe subiecte de genul aceste .....si uite ca dupa aproape doi ani scriu la acest subiect.Eu zic de multe ori ca renunt dar renunt pt moment adica un an doi si iar ma bate gindul,cred ca nu voi putea niciodata sa renunt la acesta dorinta. desi am facut 42
Asa ca nu lasa-ti timpul sa treaca ca trece degeaba o spun din propie experienta,trebuie sa ne folosim de sansa si posibilitatea pe care o avem la alegere si sa alegem calea ceea mai buna.
Hai ca va las acuma,plec dar revin eu dupa aceia.
O zi minunata!

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

fetele eu nu gasesc in tara diphereline depot 3 mg numai diphereline3.75 ..simplu ,fara depot .am scris la clinica ,oare o fi bun? si unde se face?ei zic intramusculart dar unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Apalina dar ei nu au in Clinica in farmacia lor si le platesti si le trimit cu posta ,ca citisem pe forum englezesc ca poti sa cumperi tratamentul de la ei si ti-l trimit. Acuma nu stiu daca era vb. de clinica asta dar am vazut ca ziceau ca exista aceasta posibilitate.Intreabai si de injectile cum e cu intramusculos,poate stiu ei cum se procedeaza sau te trimit la un med. la tine sa ti-le faca.De cite ori trebuie sa-l faci pe zii? cpe ce perioada trebuie facut?Eu cred ca daca e intramusculos de facut iti va zice sa mergi la un cabinet si sa-ti le faca,nu cred ca ne pun ei pe noi asa ceva sa ne facem.Hai alea in burta pt stimulari le face dupa ce prindem curaj,dar asta e depasit pt mine.


Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Sau mai o posibilitate la farmacie sa comanzi prin ei,stiu ca eu m-am dus la o farmacie aici in oras la mine pt o crema.Sa uitat in PC.si mi-a zis cit costa numai dureaza un pic mai mult deoarece o comanda din afara germanie,parca din belgia zicea ....Deci chiar poti incerca si varianta asta.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

draga mea ...se poate comanda la ei ...dar stii cat ma costa transpotrul din ro in germania pentru o ingectie? 40 de euro.... pe undeva pe acolo e pretul si din cehia in ro cred .Asta era ideea sa cumpar acasa .am noroc eu ajung in 15 acasa daca ajuta Cel de sus !Si e vorba doar de o injectie ,cea de diphereline ...restul sunt tablete si ma gandeam ca daca se poate face in burtica mi-o fac eu ca am experienta si eu ,merci de raspuns oricum ,aici am gasit lupron dept 3.75 dar ....216 euro...sa mori nu alta,mai am un pic de timp ...ma orientez eu ...este lupron depot in ro la fsarm,aciile Ricter doar ca mami n-a cautat unde trrbuie ,il vom gasi pana la urma ...cred daca asta nu-i bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

doamneeeee ce minuni am scris ...scuze caligrafia dar parca se amesteca tastele pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

miracol iti doresc sedere cat mai scurta si speranta cu carul ..eu am facut o extrauterina in 2000 si alta in 2001 asa ca dupa o duzina de ani pierduti (cand am facut a 2 a extra am avut 22 de ani si stiam ca nu mai fac copii..asa imi spuneau toti si sufeream ff mult cu toate ca aveam un baiat)uite ca DD m-a ajutat prin fiv sa am un baietel (pe care il vezi la profil)are aproape 2 luni am facut fiv la sibiu si am donat jumate din ovule(fetele ma stiu)..daca ai donatoare poti merge acolo te pot ajuta cu detalii cu mare drag ..binenteles ca fetele au mai multa experienta de aici si te pot indruma in strainatate cum doresti..sper din toata inima sa ti se inplineasca visul de a deveni mamica
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Felicitari monaramona pentru minunea ta de 2 luni...sa-ti traiasca ambele minuni si sa te bucuri de ei....

am ajuns la concluzia ca a avea un copil este intradevar o minune de la Dumnezeu..

Vreau sa-mi dai daca te rog detalii despre clinica de la Sibiu...sa stiu cat te-a costat per total, si cum e echipa medicala...

Eu am fost la clinica de la targu mures, unde mi-au spus ca numai cu fiv cu ovocite donate am sanse sa am un bebelas...

am aflat doar de de o luna si ceva despre problema asta...si de atunci nu mai o zi linistita, nu ma mai bucura nimic...nici macar de casnicia mea de 6 luni...mi-e f greu...

sora mea m-a sprijinit mult, si mi-a zis ca daca ea e ultima mea sansa de a vea un copil...atunci ma va ajuta....de asta am vrut sa vad in Romania cu ovocite donate....as vrea si in straintate cu donatoare anonima, dar pentru noi deocamdata consturile sunt mult prea mari...

va multumesc pentru incurajari....si va doresc tuturor ce imi doresc eu mie...

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

miracol ...la un mic calcul vei ajunge la concluzia ca pretul e cam acelasi si in tara si in strainatate ...deci gandeste-o bine...si cu sora donatoare? gandeste si implicatia emotionala .... gandeste bine inainte sa faci un lucru care sa aiba repercursiuni asupra viitorului vostru. Informeaza-te ,calculeaza ...nu te grabi cu deciziile,bafta multa si nu te descuraja ,medicina evolueaza si pana la urma toate vom avea sansa noastra

Mergi la inceput