FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna dimi ! Looana eu fac analizele in tara in decembrie ,nu e tarziu ce avem facute sunt mai vechi de un an .Fetele help ...am primit schema de tratament aseara si vreau sa va intreb ...dipherelin-ul unde trebuie facut ? ei spun intramuscular ...dar unde? si inca ceva ... monitorizarea endometrului ...ei spun doar in 14 ianuarie ,atat? o singura data?nu vreau sa-i stresez prea mult cu astea ca si asa i-am stresat cu o gramada de mail-uri ...dar sunt foarte prompti si draguti de aceea daca nu-i cazul nu le-as mai trimite mail pentru asta.Voi ati luat ceva vitamine sau suplimente alimentare inainte de procedura? aici n-am medic si mi-e greu dsa aflu raspunsurile astea .Multumesc de raspunsuri,o zi frumoasa dragele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Fetelor ajutor voi la grupa de singe cum a-ti scris eu am trimis grupa mea 0 si a sotului A dar zic ca si Rh din cite am inteles eu.Eu stiu ca la mine e pozitiv Rh care din cite cunosc e bine daca nu ma insel.....la el nu stiu sau cum trebuie sa fie tot pozitiv sau ei au negativ.?????


Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

la elnu are importanta din cate stiu ,sotulmeu are rh negativ ...eu pozitiv ,nu e nici o problema ,invers e mai bai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor...va multumesc din suflet pentru cuvintele de incurajare...la fel va doresc si voua...

Nu stiu ce sa zic cu trompele...nici un medic nu mi-a zis nimic de trompe...trebuie un examen special pt a le vedea, nu?...eu am facut eco vaginal si mi-a zis ca uterul este f mic, ovarul stang micut si cel drept nici nu il mai vede....zice ca s-au "uscat", cum nu am avut activitate hormonala 5 luni...

anul viitor voi merge sa-mi refac analizele..si sa ma decid...fac fiv in romania sau afara...

dumnezeule ce greu e....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blumoon spune:

Buna fetelor...vad ca s-a mai animat forumul un pic.Bun venit celor noi si mult succesc celor care cat de curand vor ingrosa randurile burticilor.
Eu in toamna voi merge la Brno...pana atunci vreau sa mai fac o incercare aici in Italia cu ovulele mele...eu din pacate nu am facut decat o tentativa si aceea cu un singur ovul cu care nu am ajuns decat pana la punctie.Dr mi-a recomandat ovodonatia ,dar totusi a-si mai vrea sa incerc inca o data,ca sa stau eu linistita.

Laura ma bucur cand vad cum se aduna saptamanile

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

am cunoscut tot pe internet o fata...cautam despre insuficienta ovariana...si am dat de ea...acum are 29 de ani, si a depistat la 19 ani ca are problemele astea...

zice ca au fost si 2 ani la rand cand nu i-a venit menstruatia...a luat un tratament de la un medic naturist din Masloc, de langa Timisoara...tratament pt 6 luni, a luat 2 luni si pe urma a plecat in America si a intrerupt...ea nu e casatorita si traieste cu alte idei....

la cat e de avansata medicina in ziua de azi...si atata timp cat exista barbati pe lumea asta care poarta o sarcina....imposibil ca noi sa nu putem....

nu am sa-mi pierd speranta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

multumesc mult Looana pentru cuvintele tale frumoase...am ales acest nickname ..intamplator...m-am gandit ca ma reprezinta in momentul acesta...am nevoie de o minune...de un miracol....

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blumoon spune:

Buna Miracol 11.Pt a vedea daca trompele sunt permeabile trebuie sa faci histerosalpingografia si histerpscopia.

http://www.contraboli.ro/histerosalpingografia-hsg-video/
http://www.sanatateatv.ro/emisiuni-medicale/obstetrica-ginecologie/operatie-histeroscopie/

Sper ca iti sunt de ajutor.

Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

da miracol e foarte avansata medicina asta dar din pacate din motive financiare sau de alta natura nu avem acces la ea ...si iti mai spun un lucru ...ce mie mi l-a sp;us o doctora endocrinolog cand mi-a pus diagnosticul ...odata ce am imbatranit degeaba facem orice ...nu mai intinerim ...decat la suprafata ...deci ,odata ca ovarele noastre arata si se comporta ca ale mamelor noastre ...e si cazul meu ...nu vor mai fi nicodata ca la 30 sau macar 40 de ani .Si nu cred ca in situatia asdta naturistele ne ajuta cu ceva ,parerea m,ea ,acum fiecare stie cat timp are la dispozitie ...sau de pierdut ,eu am pierdut foarte usor 13 si nu mai am de pierdut.Anii trec si nu va fi mai bine cu siguranta ...vorbesc in numele meu doar.

Citat:
citat din mesajul lui miracol11

am cunoscut tot pe internet o fata...cautam despre insuficienta ovariana...si am dat de ea...acum are 29 de ani, si a depistat la 19 ani ca are problemele astea...

zice ca au fost si 2 ani la rand cand nu i-a venit menstruatia...a luat un tratament de la un medic naturist din Masloc, de langa Timisoara...tratament pt 6 luni, a luat 2 luni si pe urma a plecat in America si a intrerupt...ea nu e casatorita si traieste cu alte idei....

la cat e de avansata medicina in ziua de azi...si atata timp cat exista barbati pe lumea asta care poarta o sarcina....imposibil ca noi sa nu putem....

nu am sa-mi pierd speranta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

ai dreptate apalina...nu mai este timp de pierdut...o sa-mi verific si trompele...

Mergi la inceput