Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(79)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Si eu sunt fan de Seinfeld, nici nu mai tin minte de cate ori l-am vazut, unele episoade cred ca le stiu pe de rost. Si cand s-a nascut copilul meu pe 29 aprilie, lumea disperata in jurul meu, ca e prematur, eu eram fericita ca s-a nascut in zi cu Seinfeld. Acuma fara sa exagerez, are un simt al umorului cum rar intalnesti.

ZIKI - fain bancul cu sexul, noi ne-am intors la stadiul studentesc - avem cu ce, cu cine, n-avem unde. In casa plina de oameni, cam greu. La munte parinti denaturati ce suntem am comis-o in pat cu Kevin care dormea. Cat de disperat poti fi NU puteam sa plecam fara o amintire din asta, nu? Noroc ca era un pat imens si copilul nu s-a trezit. Poate se prefacea saracul ca doarme sa nu ne deranjeze, mai stii?

ANDRI- lasa fata, se dezvolta in ritmul ei. Patrickul meu nu statea nici in fund la 8-9 luni, nu se intorcea de pe o parte pe alta, de mers a mers la 16 luni, de-a busilea la un an. Si e un copil tare ager si foarte atletic asa. E mai prudent din fire.

Rondelele de ceapa erau favoritele mele cand am venit in Canada, apoi le-am redus odata cu prajelile, cand am inceput sa fiu mai atenta la dieta. Acum, nici sa nu le vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Tunde ai PM si sarumana mult!!!
Mirelush m-am prapadit de ras cu motanii tai, la filmuletze!!! Sunt moartali dar in ala cu cearta sunt bestiali!!
Shi unul dintre ei baga o viteza!!! Zici ca sunt iepurasi duracell

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Magnetism''
stai linistita..luni e ok..oricum maine aflu cat mai dau la posta..apropos de colete!\Aveam 12 creme de maini comanda si am gasit doar 4..asa ca nu are toata lumea..sorry!am pus cate un pic de bonus sa nu fiti suparate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

CARMEN - am fost azi la doctor. Eu am ales o doctorita tip occidental, care nu prea da medicamente din orice. Si deci mi-a intarit ce mi-a zis si pediatrul meu din Canada, nu e caz de dat medicament. Una la mana, ia in greutate constant (nu mult, dar nu asta conteaza, are 7700 de g la 7 luni jumate, a zis ca e OK) a doua la mana, nu are wheezing, nu are caile respiratorii blocate din cauza refluxului deci iar e OK.
Mi-a zis sa am grija cand ii ies dintii, sucul ala gastric ataca dantura. Abia atunci a zis sa mai rediscut problema cu doctorul meu. Din pacate a zis ca refluxul poate sa dureze si pana la 2 ani, deci sa ma inarmez cu rabdare si cu multe babetele de schimb.
Deci eu sunt bucuroasa ca nu are dinti, si nu sunt prea nerabdatoare sa ii vad prea curand daca asa sta treaba.

Mi l-a controlat si intors pe toate partile, wow, asa e un control in Romania? La noi nici macar nu-l dezbraca de pijamaluta sau de hainute. A zis ca e un copil super sanatos, arata foarte bine, foarte puternic si vanjos pentru varsta lui. Se intorcea Kevinul ca rama pe masa aia, dadea sa se ridice, ii povestea de mama, baba, tata, vava, i-a placut doctoritei de el.

Deci m-am calmat, eu nu eram dornica de medicament dar eram oarcum nelinistita, reflux la 7 luni...
Mi-a zis, pe langa toate chestiile care le fac deja (dormit pe plan inclinat, tinut in sus dupa masa, manevrat cat mai putin dupa masa etc) sa nu ii dau lichide, sau sa ii dau cat mai putine. Deci laptele meu sa fie singura chestie lichida si daca trec pe LP sa ii dau ceva gros, special pentru cei cu reflux. Si supica mai putin sau alte lichide, i-am zis ca oricum mananca intreg, deci fara grija.

Cam asta cu refluxul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Buna seara!

Doloress-la ce dr ai mers?

Eu sunt foarte trista...cupilul meu inca nu accepta mancarea solida si cand citesc cat mananca ai vostri ... ma intreb pana la 18 ani o sa manance si ea?




Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Intrebare: de unde luati sau ce fel de spanac luati ptr bebelusi? Vreau si io sa incerc sa ii dau.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

nici fata mea nu prea mananca mancare solida, sub nici o forma cu lingurita... doar daca ii dau in mana sa manance ea. poate din cauza ca asa am inceput diversificarea: prin autodiversificare. dar nu imi fac griji. pana la un an laptele e mancarea de baza si apoi nu s-o marita ci tzitzi in gura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

De_ea am fost la dr Siminiceanu, are cabinet pe langa Billa. Mi-a placut mult de ea. Al meu papa foarte foarte putin, pentru ca mananca intreg, de unul singur, bucati mari. Si sta cam vreo ora la o bucata de morcovel. Si gata, se satura. Apoi refuza si strange din buze, nu mai accepta nimic. Deci azi a papat asa : dimineata mar copt (cam jumate din el) la amiaza: o jumate de cartof dulce, mic slabut asa si doua buchetele de broccoli, seara 2 biscuiti cu orez, a refuzat iaurtul. Si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Piscotel eu am gasit spanac la piata. Nu erau frunzele foarte fragede, dar a fost ok.
Am luat si congelat din Kaufland.

Azi sunt happy: ma incap doua rochii mai vechi. Stramte dar intra, si pot sa inchei si fermoarul Si cateva perechi de blugi mai intra pe mine. Nu toate, dar nu mai e mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna seara

avut doua preietene pe la mine...una cu bebe de 3 luni, alta inca in cautare de soata ... depanat amintiri ... simtit super bine .
pup maimutzakele , mi-a fost dor ! eu nu stiam ca te mutashi acolo, am crezut ca esti in vacanta...super, sa va fie de bine !
ziki marfa idee, dar si eu s-ar putea sa incep munca la incep lui dec si nu cred ca voi mai avea timp . mai vedem ... ! tare faza cu tipurile de sex . si multumesc pt detalii despre sinupret...lorich a ratat intrebarea cred !
simo felicitari pt noua achizitie ! sa o stapaniti sanatosi si Dumnezeu sa fie cu voi ! aoleu maica ... imi pare rau pt bucataria ta, de fapt pt curatenia pe care trebuie sa o faci pe pereti si in ... fund !
mirela zi-mi fato si mie cum trebuie sa fie avocado asta. prima data am luat unul mai verde si a fost crud. a doua oara am luat unul mai moale si mai inchis la culoare si a fost prea copt, era maroniu inauntru, cred ca era stricat deja. cum trebuie sa fie ? da o poza ceva. mi-a mai explicat doloress, dar mai bine sa vad ! ma duc sa iti vad motanii pe fb !
mayane felicitari pt primii pasi ai lui Darius ! bravoooooooooo
adryi nici la mine nu au venit uratii !
andri tinem pumnii sa reusiti cu casa !
doloress si noua ne-a zis la fel, ca pana la 2 ani poate sa revina refluxul asta ! la noi e nasol ca avem wheezing ... horcane asa in piept si mi-a explicat dr ca e din cauza refluxului. si noaptea se trezeste chiar daca il culc pe plan inclinat ! si eu ii dau titi la greu, mai putin seara inainte de culcare cand ii dau lp cu faina de orez. am citit si eu ca cica la refluz trebuie sa bagi ceva in lp, sa fie gros. of doamne,mi-e mila de el, ca se trezeste des si plangand. pt mine e ok, ca oricum bag titi si gata, dar de el,ca nu se odihneste cum trebuie. of, mercic de raspunsuri




Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput