Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(79)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Va mai invit la o filosofeala si am taiat-o la plimbare!
V-am pupat!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Anduta de=a mea esti!! Vb cu soata ziele trecute, frate de 1000 de ori daca-l redifuzeaza, de 1000 de ori ne uitam cu aceeasi palcere!!!
Cu ceapa ta hihih, ce fel suna, ceapa ta, deja eu eram in bucatarie, mesteream neste buseuri cu spanac (!!) si ma gandeam la ceapa ta. O s-o fac! Cum o fac, uite-asa: iau niste cepe mai dodoloatze, le tai felii grosutze, si feliile alea le trec prin faina, ou si trosc in ulei incins. Se pot face si cu pesmet cred: faina, ou, pesmet--> ulei. Eu iti spun ca tre sa iasa, ca numa pane-ul nu se face pane, in rest...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna ziua fetele
MULTI ANI pt bebeii de astazi

suntem TOOTLESS inca... as vrea sa vad si eu una bucata dintisor.. dar se pare ca mai asteptam

noi nu ne-am diversificat asa d etare ca voi , mai usurel asa.... vad ca mutle dintre voi dau branza. TOATE dati branzica de casa? cele care NU dau de casa , de care dati ? as vrea si eu sa-i dau ranzica cumparata.(si iaurtul il dau tot cumparat cel in casa ba nu mi-a iesit , ba a iesit mai acrisor si bebe nu papa...)

in alta ordine de idei : NU ne invartim de pe spate pe burta , NU ne ridicam in fund singurica , NU mergem de-a busilea (DEJA MA PANICHEZ CAND VAD CA VOI FACETI PRIMII PASI ..a mea nu are nici cea mai mica intentie... nu pune un picior in fata celuilalt) , voreati de fontanela , ei bine nu mi se pare ca s-a micsorat , suntem CHELIUTZA in continuare , vorim toata ziua , mai rau avem un tzipat ascutit de o iei razna.... ficatel + galbenus le-am bagat acum la 8 luni....

ce ar mai fi... a cu ..de 2 sapt am femeie , e o "mamaie"d e nota 20 ... asa ca acum avem si noi timp .. maine merg la munca sa vad care-i treaa , sa iau pulsul , eventual sa negociez mutarea pe alt post si o marire de salariu...

ah.. rugati-va pt mine sa-mi implinesc un mare vis: CASA. am gasit-o , dar nu ne ies calculele cu ceva banuti....

ce ar mai fi...nu stiu.
sunt arround ....

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lorich, deci nu-s singura depnedenta! In plus, eu tot spanac gatesc azi!
Mai, asa ma gandeam si eu ceapa, dupa aia am vazut retetele de rondele si era precizat in mod expres sa se ia jos pielita dintre straturi... Ceea ce la felii de ceapa nu se poate. Dar acum imi dau seama ca, la rondele, nu se prinde pane-ul , de asta e nevoie sa se dea jos aia! Mult mi-a luat!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

andri, si a mea tot fara dinti; merge de-a busilea de 2 zile ca de-abia o mai prind (pana acu era stilul rama), linge toata podeaua, imi vine sa mooor (stiu, ii creste imunitatea, dar..)
nush ce sa zic cu rasucirile de pe burta pe spate si viceversa, astea parca ar trebui sa le faca, insa nu garantez.. (a mea e un argint viu)
si nu merge, se catara pe lucruri (masuta, canapea) si sta in picioare pe marginea loc; nici gand de pasit, ca se tine strans pana i se albesc degetele si plange sa ma duc sa o iau (iar editez: si cu ridicatul, tot de 2 zile, cam de cand cu mersul de-a busilea)
bafta cu locuinta, sa va iasa 'combinatia'!




Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Andri, eu nu dau branzica de casa! Am cautat prin supermarketuri o branza fara cheag si am gasit Milli si Covalact. Ambele-varianta slaba. Imi plce mai mult Covalact, e mai cremoasa si e in pahar, se pastreaza mai bine. Milli e uscata si e ambalata ca untul, nu prea sta nici la frigider.

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Magnetism79

Mirelush ce cauti tu in moghioros? pai poate te vad shi eu maine daca aterizez in bucuresti sa vedem!!!
Pupici la motanei!!!


Mami de Bogdanici Pogonici si pisicutza Teo


s a dus la draq moghiorosul meu,
ne am dus intai pana in real dupa pampers...gasesc si 2 treninguri frumoase...cica 30 lei
platim, iesim si in fata la casa poporului imi aduc aminte de ele si cand ma uit pe bon 70 lei unul...pfuaaa...mi se paruse mie ciudat ca mi a cerut aia 411 lei
asa ca dai si intoarce te inapoi la real tocmai la capatul titanului, in palady

vroiam legume si fructe din piata....
daca mai vrea M maine sa mearga....venim


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Gata!!!!!!!!!
am fost mega-super duracell in forma azi..facui 100 de treburi!
Am gatat si coletele!toate pregatite ..dimineata la 8 sunt cu ele la posta!Imi pare rau daca nu am fost pe faza;[b]Ziki si MAGNE![/b/..am intrat tarziu.
Ziki;ce super !imi place ideea cu cadouri..desteapto!

Am una bucata Fifitza mucioasa,da tare mucioasa..dar rezista fata eroic..o iubesc pt asta si mai tare!..sa ne treac repede!

Simo;mult noroc la masinuta..s-o stapaniti sanatosi!

sunt deocamdata la pag 15..va citesc incetu.pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

ceapa pane..o yesss.am mancat prima data in Ungaria!a fost bun-bun..si de atunci mai fac si acasa..-
-felii ceapa de 1cm..ceapa alba..
-dat prin faina,prin ou si optional pesmet..se face la foc mic sa fie rumen..e dulce si foarte bun,garnitura cartofi..si un pic de carnitz
gata,.v-am cetit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Seara buna!

Acum am gatat si noi treburile! Curat, jaleala, spalat, intins rufe. Dimineata am alergat si dupa pasaportul piscotului pana la pipera. Ieri am rezolvat si cu masina in vreo trei drumuri de-am trversat Bucurestiul in toate directiile...acu astept acceptul de plata, cand am platit asigurarea nu mai vroiau accept de plata, lua-i-ar cu asigurarile lor de doi lei.

Anduta - welcome back! Imi place cand mi dati mult de citit!

Si la multi ani tuturor aniversatilor zilelor de ieri si azi si daca e aruncati cu un tort in mine poate ma mai energizez si io...Cred ca am bateriile low ca nu mai poci. Si toate chestiile din ultimul timp s-au adunat! Mi-au mai venit si uratii cu o saptamana mai devreme. Is varza, dar sa trecem mai departe.

Azi am papat dimineata mar+para+pruna, la pranz carnita de pui fericit cu ardei, dovlecel, rosii si morcov la cuptor cu putin unt si seara mar cu branzica si putin iaurt plus 150 de suc de portocale si portiile de lapte de rigoare.

Ziki ma bag si io la chestia cu Mos Craciun! Genial

Despre relatia cu tati pot spune ca e mult mai buna decat inainte, suntem mai uniti, m-a ajutat mult cu bebe si nu pierde nici un minut fara noi. In fine cand era acasa. Despre...hmmm...am chef, chiar mai mult decat inainte, dar n-am loc ca Piscotel e cu ochii pe noi...la propriu. Cred ca are senzor cand vine vorba de asta. Se trezeste fix in mijlocul problemei:))))) Acu nici atat.

Acu sa-mi laud si io puiul...ma imita...daca zic io ba ba ba ba zice si ea si se ridica sprijnindu-se de ceva si la un moment dat isi da drumu si sta cateva secunde pana sa pice in fundulet si ii place la nebunie...Aaaaa si si-a descoperit limba si ii place sa stea cu varful pe afara...e aa haioasa poate o prind sa ii fac vreo poza ca asa ceva nu trebe ratat...(Cra cra)

Simo sa stapaniti masinuta sanatosi si fara evenimente!

Pentru recoltare sange recomand si io Synevo...noi am fost la Grozovici si nici nu a plans piscotul. Am tinut-o cu spatele la mine si o asistenta ii tinea mana, in timp ce alta ii recolta, iar piscot mesterea un pix al primei asistente. Nu recomand Hypocrat 2000 unde a fost horror cu intrat de ac printr-o parte si iesit prin cealalta parte si fara vena gasita. Bine ca a trecut vanataia. Maine ma duc sa ii iau si rezultatul la copro si luni avem programare la pediatra sa vedem ce ne zice de fier.

In rest nu's ce sa mai zic ca nu-mi mai amintesc nika...e blank blank blank la mine-n scufie.

Asa ca va tuc si ma duc sa ma mai joc cu piscotul putin si apoi baita si nani. O seara buna!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput