Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(79)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Eu sunt moarta dupa ceapa pane. La Burger King nu e asa buna ca e mai multa faina decat ceapa dar mergeam noi la un restaurant (Vama Veche in Piata Lahovari) unde erau dementiale servite cu sos tartar.

Am fost sa iau peste la pitic. M-am crucit. 52 lei kilu Si aveau calamari tot acolo la gheata cu 25 leu kilu. WTF? E mai scum salaul decat calamarul? O sa caut o reteta faina de calamar si o sa cumpar ca is inebunita dupa el.

Ocsanica eu nu merg la Baby Expo. Intentionam dar am renuntat. Mi-am luat scaun auto de pe net (ca asta cautam) si nu ma mai duc ca sigur mai dadeam o gramada de bani pe alte bazaconii. Si ma enerveaza la maxim faptul ca percep taxa de intrare. Pai ce ma duc la muzeu sau ma duc la magazine? Nu platesc expozantii spatiul de ce mai platesc si cumparatorii??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mada, la mega e 44 lei kilu de file de salau

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Mirela, este Baby Expo in parcul Tineretului, sala Polivalenta parca;
Mada de unde ai luat scaunul?
cred ca ma las de gateala, fata mea nu apreciaza deloc efeorturile, ieri i-am facut mancarica de dovlecel (de pe blog), a mai fost cum a mai fost, azi i-am facut tocanita de legume nu a vrut deloc; tare cred ca ma intorc la vechea supa cu legume pasate... offfff....


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Lori, Roxx, merci. Ma gandeam ca alaptand mai putin adica dimineata, seara si noaptea dupa caz, ar trebui sa apara. Nu mi-e dor de ei.

Angi, si fetita mea a fost duracel azi. S-a trezit dimi la 7 si un pic si acum la 15 a adormit. Chiar asa nu am mai patit.

Meniu de azi:
-dimineata: piersici, struguri si branzica
-amiaz: sfecla cu ou - surprinzator, dupa o saptamana in care a refuzat pranzul azi a papat un pic, nu mult, dar sunt multumita
-seara: mamaliga cu branza si smantana sau iaurt, vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Eu am tras cu ochiul la fluturasi si am vazut acolo o fata care le certa pe celelalte. Ca prea diversifica mancarea. Ca puii au nevoie de stabilitate, de uniformitate sa se obisnuiasca. Asa scrie la Capraru!

M-am amuzat si mi-a mai luat o piatra de pe inima ca nu sunt asa inventiva ca voi

Pe de alta parte, raportez primii cinci pasi frumosi, tinut doar de o manuta. Tinta era biberonul, deci foamea nu e doar bun bucatar.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fetele iesim
mergem lapiata la moghiorosi si apoi in parc
daca merge vreuna din voi poate ne vedem
dati un semn
0723294234
pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

asa

halit si noi, ca suntem o tzar mai in urma cu ora
compensatie la iaurturile pline toate de zahar, au branza mai saraca in sare

pampersi: m-am infipt in huggies cand am venit: 14 eur 96 buc, apoi am incercat marca locala dodot (un fel de pampers al nostru), sunt mult mai misto, mai subtiri si fac fata la pipi-ul de peste noapte - care la noi e mult, ca ne trezim sa papam de 4 - 6 ori pe noapte. de cateva zile incercam sa ne dezvatam --> adica urlete la trezire, adoarme in chinuri, mi-e o mila de ea de mor, de cateva ori i-am dat ca era epuizata de atata plans (cred ca impreuna cu ea si vecinii), plus ca imi ia fata in manutze ei mici si pufoase.. nush cum sa mai procedez, voi cum faceti? ca mila mi-e si de mine, sunt terminata de oboseala

in rest, cu papa de peste zi stam bine, de o sapt de cand am bagat pulpa de rosie, papa si carnitza

despre noi: doloress avea dreptate, strainataturile scot la iveala toate problemele in cuplu; pentru ca totul trebuie facut doar in 2, si in plus totul e nou, dureaza pana te acomodezi cu toate cele (multa birocratie si aici, partea buna e ca merge repede);

va astept la madrid in vizita, loc avem destul!

nu mai stiu, mai revin

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Tunde ai PM!!!!si sarumana mult de tot!!!!
Maimutzica mica si mare imi pare bine ca sunteti o.k!!!trebuie sa fie fenomenal Madridul!!!
daca ieri m-am certat cu toti azi m-am impacat si am shi primit o groaza de chestii cu ocazia impacarii!!! de ex de la soacra mea o pereche de botine bleumarin nou noutze din piele, mortale numai bune de purtat toamna plus niste material sa-mi fac ceva din el;)) deci ne-am impacat!!!
De la sotz ca si cu el eram in cearta( nu stiu ce am avut)niste banutzi sa-mi iau ceva!!!! shi promisiunea ca vara ce vine de fapt in primavara ca atiunci e bine ma duce "la capatul lumii", in Australia si Noua Zeelanda", astept sa vad ca pana in Decembrie vrea sa luam biletele.
Referitor la viatza de cuplu la noi chiar si dupa 2 copii s-a schimbat mult, nu [pot sa zic daca e bine sau rau insa cele care au 2 copii stiu ce zic nu e usor, mai te gandesti ca s-a trezit copilul si alte de-astea cand trebuie sa.... stiti voi insa ma bucur ca cel mare deja e cu bunicii si nu mai are treaba cu mine , cu noi in general iar pe asta mica o marit,da, da o marit de la 1 an sa fiu mai tare ca tiganii o dau , fac nunta in toata regula cu Sorinel si cine mai e de aur!!!!shi gata am scapat sa pot face un munte si o partie ca omul iarna viitoare, doar eu cu sotzul, altfel trebuie sa astept inca douazeci shi ceva de ani pana s-o marita de bunavoie shi nu mai am nervi!!!
A propos de tigani am trecut zilele aste pe la Sintesti celebrul sat cu tigani cu casute cu turnuletze, ma shi erau la poarta la unul vreu 10 paturi cu lenjerii pe ele cu tot bine impodobite, cand ma intorc inapoi ce vad.......... nunta mare , paturile erau pt nunta de dat cadou cred;))), le canta Adi minunatul cel mic shi inca vreo cativa shi era la tiganime!!!!!!!!!!!! mamaaaaaaaaaaaaaa nu am vazut in viatza mea atata aur ca acolo shi eram doar in trecere cu masina , imi dau seama ca daca ma opream orbeam de atata stralucire nu ma mai puteam intoarce acasa!!!
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Mirelush ce cauti tu in moghioros? pai poate te vad shi eu maine daca aterizez in bucuresti sa vedem!!!
Pupici la motanei!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Fetelor, nu degeaba urmaresc eu Seinfield de 100 de ori. Pentru ca ma regasesc fantastic! Deci am capatat o obsesie : nu gasesc reteta de ceapa pane decat INELE. Dar ce-am mancat eu nu erau inele, aratau ca niste chiftelute plate, insa ceapa nu era tocata.
Stiu, sunt , dar daca aveti vreo idee despre ce vorbesc.... ajutati o biata pofticioasa!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput