Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(79)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Madalina, DA, este acelasi lucru

SI EU MA BAG, SI IMI E INDIFERENT PENTRU CINE SA FACEM CADOURI, dar cred ca ar fi frumos si pentru noi, ca bebeilor sigur le va cumpara toata lumea, iar noua mai putin. Asa avem si amintire de la cealalta fata

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza la toata lumea

Simo, s-o stapaniti sanatosi.

Ziki, daca acum te plangi, stai sa vezi peste 10 ani.

Aseara am avut de papica spanac cu galbenus si cu cereale. In timp ce mami il dirija pe tati sa-i faca copilului poze si ecologist (a se citi verde din cap pana pe masa de la scaun, via pampers), copilul meu, care are probleme cu tinta, a ratat si s-a infipt cu nasul in lingurita. Si apoi dai alergatura, sa extragem spanacul prizat pe nas.

Copilul meu s-a imbolnavit de sindromul cuibului... Trage patura din fotoliu, trage cearceaful din patut, le face somoiog si cloceste in varful lor.

Ce mai facem? Incercam sa aplaudam. Nu ne prea iese inca. Isi aduna mainile ca pentru rugaciune... si gata. La faza a doua sta sprijinit intr-o mana si cu ce-alalta isi da palme peste mana cu care se sprijina. Da' invatam noi pana la urma. Pana atunci tragem palme peste usa. Si exersam aruncatul jucariilor din pat. Daca e posibil, in colturile cel mai greu accesibile.
Si mai aare o apucatura. Cand se alinta isi ascunde fata cu mana. Nu cu palma, cum se freaca la ochi cand i-e somn, ci cu toata mana...

Si ne e foameee! (O fi vre-un puseu la varsta asta???) Aseara a mancat la 7 spanacul. L-am vazut ca nu s-a saturat si i-am mai dat 170 ml de lapte. Si pe la 9 jelea de nu ma mai intelegeam cu el. A ras un biberon de 260 ml fara pauza de respirat.

Azinoapte am visat sa ii faceam baie in cada mare si era mare cat cada. Freud? Jung? Voi ce credeti?


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

booon,

ma apuc de lista. eu zic asa:
1. sa fie la alegere, din partea oferitorului, daca vrea pt mamica sau pt bebel. dupa inspiratie.

2. daca nu gasim programul cu trasul la sorti virtual ( parca e complicat), fac (eu, da, da, eu fac) lista cu toate doritoarele, ne punem in ordine alfabetica, si nr.1 ii da lui nr.2, si tot asa.
saau pot sa trag io acasa dintr-o palarie si sa ramana surpriza pana se trezeste respectiva cu coletul la posta.

nush. oricum, mai e pana atunci. avem timp s-o pritocim si s-o invartim pana ia foc.

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Da, si noi experimentam batutul din palme: isi strange pumnisorii si incearca sa loveasca unul de altul, dar mai mult incruciseaza manutele. In schimb chiuie si salta , asa, din fundulet, cand face treaba asta, sa fiu eu sigura ca aplauda!
A, am mai citit din urma: Anka, nici Miruna nu spune mama, tata... Dar gangureste si silabiseste incontinuu. Eu nu-mi fac griji. Inca
Ziki, nu te pot ajuta cu idei, dar cum zici tu e bine

Am cersit o tigara, pfua, acum am alt spor!!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Neata!

Intrebare. ce calmant pot sa iau daca inca alaptez? ma doare burta rau... mi-au venit balaurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Neata,

Gabriela nu as putea sa te ajut. Eu stiam de paracetamol simplu dar asta sigur nu te calmeaza, sau mai stii? Eventualintreaba la farmacie sau suna dr de familie.

Apropo de uratii. Mie nu mi-au aparut. Mai e cineva in situatia asta? Ar trebui sa ma ingrijorez?

As vrea sa particip si eu la operatiunea Mos Craciun a la ziki, dar numai daca nu merg la munca. Daca voi merge doar din ianuarie vreau clar. Daca din decembrie, ma las pagubasa ca nu o sa am timp deloc si nu vreau sa o fac asa fugitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

neata!!

Gabi poti lua no-spa.

ziki ma bag si eu la tragea la sorti

Anka nici noi nu zicem nimic gen, mama tata, etc. in schimb p limba ei, vb toata ziua

Maimutica ma bucur k ai reusit sa dai de net si sa ne mai scri cate ceva despre voi

Simo sa stapaniti sanatosi masina

si noi papam struguri, le dau coaja si samburii jos si ii bag in gura,
dam jucarii p jos si nu numai. tot ce e p masa, in pat, p canapea, scaun.
incearca sa aplaude, dar nu ii iese inca
acu alearga o cutie de medicamente prin camera.
sta singurica in picioare cateva secunde bune si dupa hop in cur
aaaa ne-a iesit si dintosu central sus stanga.mai avem 2 desi sus are unu central si unu lateral p partea cealalta

revin k boceste




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Am venit de la masa (este la parter un fel de cantina). Am mancat CEAPA PANE!! Nu-s o maestra desavarsita in bucatarie cum sunt unele dintre voi, dar ador sa gatesc si sa incerc chestii noi (exceptand caracatitele ). Dar never ever nu am auzit de ceapa pane!! Bunuta, o sa mai iau...

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Simo, sa stapaniti sanatosi masinuta!! Ma tineam sa nu uit la fiecare mesaj, dar luata de valul aberatiilor pe care le-am tot postat... uitam sa va felicit!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

v-am notat, fetelor!
ADRYIII, cum adica din ianuarie? ori eu n-am inteles ce vrei sa spui?
doar tragem la sorti, fiecare din noi ia un cadou altei fete/ altui bebelin, si fiecare din noi va si primi. no' ca nici eu nu explic clar, asta stiu!

BEBELU, aveti dintii asa, in zigzag? ce scumpa!! mereu m-am intrebat daca nu i-o durea pe micuti cand isi dau cu dintii in gingia goala (frrr)

ANDUTZA, se vede ca nu te duci in fast fooduri
parca la mec sau si la un burger-ceva au ceapa pane, rondele. dar mai bine acasica.

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput