Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

neatza! as avea nevoie de o cafeaaa!!!
gogoshica mea s-a trezit azi noapte la 1 si la 4.30 sa manance. la 4 avea chef de vorba. am plimbat-o pana la 5.30. la 7 a dat trezirea.
ne-am intors la programul de cand avea 2 luni

nu stiu cum sa mai fac cu masa de seara. am incercat multe variantele si acelasi efect: trezirea la ora 1 si apoi la 4.
variantele noastre: cereale cu lp inclus, facut mai diluat ca sa pot da cu bibe; cereale + lp la bibe (in 180ml, 4cupe lp, 2 cupe cereale); aseara am incercat cereale la lingurita (nu le-a vrut), i-am facut 120ml de lp cu cereale si apoi san (ca sa nu mi se mai umple sanii peste noapte).
nu am incercat inca lp simplu sau cereale la bibe nediluate (adica in concentratia indicata pe cutie, cu tetina speciala).

pe cand ii dadeam doar san seara se trezea doar o data, la ora 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

neatza! as avea nevoie de o cafeaaa!!!
gogoshica mea s-a trezit azi noapte la 1 si la 4.30 sa manance. la 4 avea chef de vorba. am plimbat-o pana la 5.30. la 7 a dat trezirea.
ne-am intors la programul de cand avea 2 luni

nu stiu cum sa mai fac cu masa de seara. am incercat multe variantele si acelasi efect: trezirea la ora 1 si apoi la 4.
variantele noastre: cereale cu lp inclus, facut mai diluat ca sa pot da cu bibe; cereale + lp la bibe (in 180ml, 4cupe lp, 2 cupe cereale); aseara am incercat cereale la lingurita (nu le-a vrut), i-am facut 120ml de lp cu cereale si apoi san (ca sa nu mi se mai umple sanii peste noapte).
nu am incercat inca lp simplu sau cereale la bibe nediluate (adica in concentratia indicata pe cutie, cu tetina speciala).

pe cand ii dadeam doar san seara se trezea doar o data, la ora 3.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


da-i doar san.....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Delia, deci si Dodo a avut ieri o zi "mai altfel"
Viss ai niste puiuti superbi!
Scrish, ati fost foarte frumosi! Superbe rochiiile. Acolo unde esti in rochia fucsia semnati in calitate de martori, nu?
Miki, azi nu cred ca te vedem/citim pe aici ca ai ramas singura acasa cu puiutii, nu?
Deea, felicitari pt mica plimbareata! si pt statul in fundulet singura. ai reusit sa-i faci vaccinul? off, ce patanie cu ardeiul iute!
si condoleante...

astazi am facut branzica cu lamaie. astept sa se trezeasca si sa incercam noua mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

neatza! as avea nevoie de o cafeaaa!!!
gogoshica mea s-a trezit azi noapte la 1 si la 4.30 sa manance. la 4 avea chef de vorba. am plimbat-o pana la 5.30. la 7 a dat trezirea.
ne-am intors la programul de cand avea 2 luni

nu stiu cum sa mai fac cu masa de seara. am incercat multe variantele si acelasi efect: trezirea la ora 1 si apoi la 4.
variantele noastre: cereale cu lp inclus, facut mai diluat ca sa pot da cu bibe; cereale + lp la bibe (in 180ml, 4cupe lp, 2 cupe cereale); aseara am incercat cereale la lingurita (nu le-a vrut), i-am facut 120ml de lp cu cereale si apoi san (ca sa nu mi se mai umple sanii peste noapte).
nu am incercat inca lp simplu sau cereale la bibe nediluate (adica in concentratia indicata pe cutie, cu tetina speciala).

pe cand ii dadeam doar san seara se trezea doar o data, la ora 3.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



pt 180 ml, 4 cupe de lapte este putin. In 180 ml apa se pun 6 cupe lapte. Mai incearca si varianta asta plus 2 cupe cereale.
La ce ora ii dai ultima masa? ...sa nu fie prea devreme..mananca tot? cat mananca pe timpul zilei?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Da Irinuka, si azi are o zi mai altfel....inca doarme...partea proasta e ca se trezeste noaptea plangand de 2-3 ori ca se intoarce pe burta si ramane in somn cu mana sub ea, sau isi baga manuta sau caputul intre saltea si plasa patului......
De ieri sta si ea in fundulet singura 1 minut si se ridica in 4 labe si sta asa sau incearca sa se deplaseze...e fff ocupata

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Irinuca draga, uneori trezirile de noapte nu tin de mancare, cat mai ales de cat de obosita este peste zi. In mod oarecum paradoxal, daca e prea obosita va dormi mai prost - deci e important sa se odihneasca si ziua dupa intervale de 2, maxim 3 ore de trezie. Vezi si blogul lui Easy Peasy (da asa pe google) - a scris ieri chiar din experienta ei de mamica...

Strumphi, cum ramane cu intalneala? Eu as prefera parca vineri dimineata, dar hai sa vedem cine si cum se aduna.

Gata, trec la lucru


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata feteleeeeeeeeeeeeee

vissssssssssss
miii de scuzeeeeeeee
da am batut ieri nucul de la poarta cu vecina
si am cules nucile
ahahahha
deci nu am mai apucat sa vad netul
cs spre seara a stat sotul
sunt minunati bebicii iar scaunele sunt perfecte
au culori frumoase si zambitoare
parca iti fac cu ochiul
va imbratisez per toti treiiiiiiiiiii
sunteti superbiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deea condoleante!
si alina ar fi murit tot in 6 luni daca nu s-ar fi operat a doua oara in germania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza Cami!
o cafea?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele.....?
unde sunteti?
eu fac ciorbitza de fasole, snitele si vreau sa incerc dupa-amiaza sa fac un pic de cozo

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput